ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Zatímco v minulosti nabízeli chorvatští majitelé turistům spíše ubytování v pokojích s polopenzí, potřeby dnešních návštěvníků Chorvatska plní nejvíce právě apartmány. V apartmánech si můžete sami uvařit a poskytnou vám skutečné soukromí. Pro vaši letní dovolenou v Chorvatsku nabízíme nejen soukromé apartmány, ale také apartmány s možností stravy v objektu nebo v jeho blízkosti.

Apartmány Silvano, Mandre, ostrov Pag"Chceme touto cestou moc poděkovat vaší cestovní kanceláři a hlavně vašemu delegátovi na ostrově Pag, v letovisku Mandre, panu Radkovi Horákovi. Díky němu jsme se dostali z velice nepříjemné situace, kdy jsme na konci naší dovolené zůstali s nepojízdým autem a dvěma malými dětmi ve velkých problémech. Pan Radek Horák byl velice vstřícný, ochotný a udělal maximum pro to, abychom problém vyřešili. Domluvil nám prohlídku auta v servisu v sobotu večer, kdy už bylo zavřeno a zajistil nám odvoz a vše ohledně ubytování do doby, kdy se auto podařilo opravit. Jeho přístup byl nadstandartní a pomoc byla pro nás klíčová. Ani si neumíme představit, co bychom dělali, nebýt jeho pomoci. Velkou mírou přispěl k vyřešení našeho problému. V neposlední řadě musíme vyzdvihnout jeho osobní přístup a pozitivní myšlení, které se podařilo v této svízelné situaci přenést i na nás. Ještě jednou moc děkujeme a přejeme spoustu spokojených klientů."

Šípkovi, Apartmány Silvano, Mandre, ostrov Pag

 

 Apartmány Banjole 11, Pula-Banjole, Istrie"Před týdnem jsme se vrátili z překrásné dovolené v Banjole. Jménem naší rodiny bych Vám chtěla poděkovat za vzornou přípravu a odbavení naší dovolené "na dálku". Zároveň bych chtěla tuto vilu doporučit všem dalším klientům - paní majitelka je velmi milá, všude naprostá čistota, vstřícnost, zájem… a co se týká čistoty pláží, moře, klidu, pohody, krásné fauny-ptactva a flóry na místě i v blízkém okolí, opravdu bezkonkurenční a nezapomenutelné. Děkujeme a při výběru další dovolené se na Vás určitě obrátíme."

Rodina Hauftová, Apartmány Banjole 11, Pula-Banjole, Istrie

 

 

Apartmány Roni, Stará Novalja, ostrov Pag"Veľmi pekne Vám ďakujeme za vyčerpávajúce informácie, ktoré ste nám ako samozrejmosť zaslali. Uľahličili ste nám život a ušetrili čas. Som veľmi príjemne prekvapená rýchlym a pohotovým jednaním. Ešte pred dvoma dňami sme ani netušili, že cestujeme na dovolenku. Sme mimoriadne spokojní s vašou CK a v budúcnosti ju určite zas radi využijeme, samozrejme odporučíme známym a rodine."

Rodina Hronkinová, Apartmány Roni, Stará Novalja, ostrov Pag

  

Apartmány Rubin, ostrov Hvar"S různými CK jezdíme cca 16 let na dovolenou do Chorvatska. Takovéto pokyny jsem ale ještě nikdy neobdržela. Jsou velmi dobře a pečlivě zpracované."
Rodina Hudcová, Apartmány Rubin, ostrov Hvar

Ubytování v apartmánech vám nabízí jedinečnou svobodu co do organizace vašeho času během dovolené u moře – nejste vázáni časy servírování snídaní, obědů či večeří, jak to bývá např. v hotelech. Pěkné chorvatské apartmány na dobré pozici se rok od roku rezervují stále častěji již kolem Nového roku nebo ještě dříve. Vyberte si pro vaši dovolenou ten nejlepší apartmán v Chorvatsku.

V Chorvatsku je největší zájem o apartmány u moře, resp. blízko pláže. Takových ale není mnoho. Pokud tedy uvažujete o apartmánech u moře v Chorvatsku, doporučujeme, abyste si je rezervovali s velkým předstihem. Jen tak se lze spolehnout, že toto ubytování splní všechna očekávání, která si s sebou na dovolenou přivezete. Stále častěji si klienti apartmány na chorvatském pobřeží objednávají již v zimě. Věříme, že tento trend bude pokračovat a že chorvatské apartmány u moře zůstanou favoritem návštěvníků Chorvatska i nadále.

Apartmány v Chorvatsku jsou určeny především pro rodiny s dětmi. Právě ty hledají místa pro klidnou dovolenou bez hlučné hudby a nočních diskoték. Pro děti jsou ideální písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Poradíme vám, kde je v Chorvatsku najdete.

Letní dovolená se blíží a s ní i čas přemýšlet o tom, kam vyrazit. Většina návštěvníků Chorvatska volí pro svou dovolenou ubytování v apartmánech. Jaký by měl být ten Váš apartmán, aby Vám splnil představu o dovolené v Chorvatsku? Preferujete levné ubytování nebo si chcete pro Vaši dovolenou v Chorvatsku vybrat ideální apartmán, apartmán šitý Vám na míru?

Ideální apartmán si každý může představovat jinak. Snad všichni by si však přáli, aby byl moderně zařízený a blízko krásné písečné či oblázkové pláže. Apartmán vybavený elektrospotřebiči, na které jsme zvyklí ze svých domovů, s klimatizací,  s velkou krytou terasou, s krásným výhledem na moře a zapadající slunce.

Někdo hledá takový apartmán v klidném místě, nejlépe na kraji chorvatského letoviska, nabízejícího veškeré turistické vybavení. Jiný by takový apartmán viděl raději přímo v centru některého přímořského městečka s pobřežní promenádou, obchůdky se suvenýry a restauracemi s mořskými specialitami.

K takovému ideálnímu apartmánu v Chorvatsku by jistě každý ještě přidal požadavek na nízkou cenu… Asi již sami cítíte, že to není reálné. Čím více se ubytování blíží našemu ideálu, tím větší zájem o takový apartmán je. A tím více za něj jeho chorvatský majitel také zaplatil. Tyto skutečnosti zvyšují hodnotu takového ubytování, a proto není možné pronajmout si tyto apartmány levně. Dobře tedy zvažte, co je pro Vás při jeho výběru v Chorvatsku důležité a z čeho naopak dokážete slevit.

Levné apartmány Chorvatsko můžeme návštěvníkům nabídnout při včasném nákupu dovolené – first minute, nebo při nákupu na poslední chvíli – last minute. Ve druhém případě však počítejte s tím, že nabídka již nebude tak široká jako při výběru apartmánu v zimě.

U některých apartmánů můžete získat slevy na děti nebo dokonce děti zdarma.

Jak hledat apartmány v Chorvatsku?

Vzdálenost apartmánů v Chorvatsku od pláže

Najít v Chorvatsku apartmán, který by splnil všechna vaše očekávání, je velmi těžké. Zřejmě bychom měli začít u pláže. Určitě máte představu, jakou pláž hledáte i s ohledem na věk vašich dětí. Má to být písečná pláž pro ty nejmenší děti? Anebo budou pro vás nejlepší drobné oblázky, které se na vás nebudou lepit jako písek a přitom nebudete potřebovat boty při vstupu do moře. V rozhodování vám pomůžou detailní fotografie pláží, které najdete na stránce Pláže. Poté co najdete vyhovující pláž, podívejte se, který dům a tedy který apartmán blízko pláže by se vám líbil.

Velikost apartmánů v Chorvatsku a vybavení

Apartmány v Chorvatsku mají různou velikost. Nejmenší jsou studia, což je jedna místnost s kuchyňským koutem a sociálním zařízením. Apartmány mají jednu nebo více ložnic, někdy ještě rozkládací gauč v kuchyni. Velikost a počet ložnic má samozřejmě vliv na cenu apartmánu za den. Určitě chcete apartmán s terasou nebo balkonem. A pokud možno dost velikým, aby se tam vešel jídelní stůl, a ještě s výhledem na moře. A co vybavení? Požadujete klimatizaci, wifi?

Vzdálenost apartmánů v Chorvatsku od centra

Může být pro vás důležitá vzdálenost apartmánu od centra letoviska. Jak daleko je stánek s pečivem, obchod s potravinami, restaurace, promenáda. Důležitá je také velikost a vybavení letoviska. Možná chcete mít apartmán v Chorvatsku v místě, kde je večerní zábava. Nebo právě hledáte ubytování právě tam, kde bude večer klid.

Nejezděte do Chorvatska bez rezervace apartmánu předem

Jestli si chcete dovolené v Chorvatsku opravdu užít, nezkazte si ji tím, že budete hledat apartmán až po dojezdu do Chorvatska. Nastínili jsme vám část požadavků na apartmán, které v Chorvatsku můžete mít. Další důležité okolnosti vás ještě napadnou. Na místě ještě budete řešit, že hledáte apartmán ode dneška, ale on je volný až od zítra. Nebo se může stát, že vámi nalezený apartmán bude menší, než potřebujete anebo naopak větší a tím dražší. A také nemusí být volný na ten počet dní, na kolik ho potřebujete. Pokud je pro vás cena to nejdůležitější, zkuste to. Můžete mít štěstí, ale nedělejte to o prázdninách, to uspějete těžko.

Vyberte si apartmán pro dovolenou v Chorvatsku předem na internetu

Všechny zmiňované problémy si můžete ušetřit, pokud si vyberete apartmán pro dovolenou v Chorvatsku předem, nejlépe na internetu. Předpokladem je, že vám dá cestovní kancelář na svém webu podrobný popis apartmánu, fotku každé místnosti v dostatečné velikosti a také fotky okolí domu. Velmi dobrý přehled o umístění domu a apartmánu v letovisku vám dá letecká fotografie. Snažíme se, abyste právě na našem webu mohli najít všechny tyto informace, a získali jste tak co nejlepší představu o námi nabízených apartmánech v Chorvatsku.

Uspořádání apartmánů v Chorvatsku

Nové a rekonstruované apartmány v Chorvatsku již mají v dnešní době ustálenou podobu vybavení. Apartmán tvoří vybavená kuchyň, jedna, dvě nebo výjimečně i tři ložnice, sociální zařízení a WC, většinou balkon nebo terasa. Koupelny mají sprchu nebo vanu a samozřejmě teplou vodu. Každý určitě přivítá, když je z apartmánu pěkný výhled na moře. Nezastřešené balkony mívají slunečník. Na pláž však musíte mít slunečník svůj.

Studia k ubytování

Chorvatská studia slouží k ubytování 2 až 4 osob. Oproti apartmánu je to jedna místnost s vybaveným kuchyňským koutem. Ke studiu patří sociální zařízení, někdy také balkon nebo terasa. Studia využívají zejména páry.

Vybavenost apartmánů v Chorvatsku

Standardně je v ceně ubytování ložní prádlo. Nejčastěji se používá na přikrytí prostěradlo, protože to v horkých dnech stačí, ve skříni jsou připraveny také deky. Majitelé apartmánů poskytují většinou také jeden ručník na osobu. Není to však zcela pravidlem, bude lepší, když si ručníky přivezete. Ložní prádlo, deky a ručníky není možné brát na pláž. Toaletní papír může být jen pro začátek pobytu, dále si ho musíte zakoupit.

Vybavení kuchyně v apartmánu

Kychyň v chorvatských apartmánech má vždy ledničku, někdy také malý mražák. Bývá vybavena hrnci, talíři, malými hrnky, příbory a dalšími základními potřebami. Ne vždy je ale v kuchyni prostředek na mytí nádobí, houbička a utěrka na nádobí.

Další výbava apartmánu

Někteří majitelé ubytování vám mohou nabídnout i dětskou postýlku, většinou bez povlečení. Výjimečně je ve výbavě automatická pračka.

Stravování v apartmánech

Jen málo majitelů apartmánů v Chorvatsku nabízí k ubytování také stravu. Čeští turisté si však ubytování v chorvatských apartmánech oblíbili právě proto. Možnost vlastního vaření je finančně mnohem výhodnější a při dovolené s malými dětmi je to také nejvhodnější.

Gril u apartmánů

Pokud chcete ochutnat místní ryby v rodinnějším stylu, většina majitelů apartmánů v Chorvatsku nabízí svým hostům také využití zahradního grilu u domu. Jistě vám rádi poradí i s jejich přípravou na chorvatský způsob.

Klimatizace v apartmánech

Stále více chorvatských apartmánů má klimatizaci. Někdy je použití klimatizace již zahrnuto v ceně, jindy se platí 5 až 10 € za den navíc. Také může být například 5 hodin provozu klimatizace denně zahrnuto v ceně, další hodiny si musí návštěvník připlatit na místě dobitím karty.

Ceny za apartmán v Chorvatsku

Někteří majitelé stanoví cenu za apartmán a maximální počet osob v něm je dán úřední kategorizací toho určitého apartmánu. Jiní navíc rozlišují cenu podle počtu lidí v apartmánu, protože se podle počtu osob také například mění spotřeba teplé vody. Dražší mohou být apartmány blízko moře. Cena se samozřejmě také mění v průběhu sezony.

Pobytová taxa v Chorvatsku

Měla by být ve smlouvě zahrnuta v ceně za apartmány.

Cena ubytování v chorvatských apartmánech

Majitelé apartmánů v Chorvatsku stanoví cenu za apartmán. Stejně velké apartmány ve stejném domě mohou mít různé ceny podle výhledu na moře, velikosti balkonu a dalších okolností. Cena se liší v jednotlivých obdobích sezony. Nejvyšší cena bývá přibližně od 15. 7. do 20. 8. Měsíce červenzáří jsou levnější.

Počet osob v apartmánu

Cena se také odvíjí od počtu osob v apartmánu. Cena tedy není odvozena jen podle počtu lůžek. Na cenu má vliv i počet osob v apartmánu, například v souvislosti s větší spotřebou vody a ohřevem vody. Je to dáno i vysokou cenou pitné vody a elektřiny v Chorvatsku.

Dítě do 3 let zdarma

Jen u některých apartmánů poskytuje majitel domu jedno dítě do 3 let zdarma (bez nároku na lůžko), pokud je to nad minimální kapacitu apartmánu. Pokud tedy bude v apartmán pro čtyři osoby obsazen třemi dospělými a dítětem do 3 let, nemůže být toto dítě zdarma. Pokud budou ve stejném apartmánu čtyři dospělí, může být navíc dítě do 3 let zdarma. Dítě do 3 let znamená, že nedosáhlo třetích narozenin. Všechny osoby, tedy i dítě zdarma musí být uvedeno na smlouvě.

Slevy na děti do 12 let

Sleva na děti do 12 let bývá 50 Kč/den, max. na 2 děti v apartmánu.

Nejvyšší slevy na děti - 115 Kč/den jsou v apartmánech IvicaRoza a Silvano v Mandre.

V domě Ivica v Mandre je pátá osoba zdarma (ve všech apartmánech pro 5 osob). Zde nerozhoduje, jestli je to malé dítě nebo dospělý.

Doba rezervace apartmánu

Když si uděláte rezervaci apartmánu, Cestovní kancelář Novalja kontaktuje majitele domu a vámi požadovaný apartmán a termín rezervuje. Cestovní kancelář má zpravidla jen dva dny na to, aby s vámi udělala smlouvu, vyzvala vás k platbě zálohy a po zaplacení potvrdila majiteli domu, že je rezervace platná. Majitelé domů nemohou příliš prodlužovat dobu rezervace, protože jim přicházejí další požadavky od jiných cestovních kanceláří z různých států a tyto požadavky potřebují vzájemně skloubit, a proto potřebují znát výsledek rezervace co nejdříve. Proto prosíme, ve vlastním zájmu jednejte rychle a dodržte dobu splatnosti.

Kategorizace apartmánů v Chorvatsku

Každý apartmán v Chorvatsku musí před zahájením pronajímání projít schvalovacím řízením (tzv. kategorizací), ve kterém je mimo jiné stanoven maximální počet ubytovaných osob v apartmánu. V případě, že majitel domu povolený počet osob v apartmánu překročí, čeká ho v případě kontroly vysoká pokuta. Cestovní kanceláře samozřejmě musí tyto pravidla respektovat.

Soukromé apartmány v Chorvatsku jsou pro jejich majitele často zdrojem obživy nebo určitým přilepšením. Nemůžeme si však představovat, že ten poměrně velký příjem za naše ubytování v jejich apartmánech jim celý zůstane. Velká většina majitelů těchto apartmánů v Chorvatsku má na tyto domy a zařízení apartmánů hypotéku. Často s obtížemi tuto hypotéku na nové nebo rekonstruované apartmány splácí.

Většina majitelů apartmánů v Chorvatsku stále do svých domů investuje a apartmány vylepšuje. Přitom ceny stavebního materiálu, stavebních prací i nábytku a vybavení jsou mnohem vyšší, než v České republice. Ještě větší rozdíl je v cenách pozemků pro výstavbu apartmánových domů. I v malém letovisku byla cena za 1 m2 v roce 2012 až 300 €. Největší rozdíl v ceně je však za projektovou dokumentaci a stavební povolení.

V Chorvatsku se také stále prudce zvyšuje cena elektřiny a pitné vody. Proto někteří majitelé apartmánů investují velké peníze do solárního ohřevu vody.

Ještě před několika lety byla klimatizace v apartmánech výjimkou. Dnes již je okolo 80 % chorvatských apartmánů klimatizací vybaveno. Majitelé starších apartmánů investují do plastových oken a dveří. Nahrazují stará dřevěná okna a dveře, které neměly potřebnou tepelnou izolaci, a přispívali k přehřívání apartmánů v letním horkém počasí.

Nové apartmánové domy v Chorvatsku mívají pěkné široké terasy, kryté střechou nebo markýzami. Nájemce takového apartmánu si tak může užívat stinného posezení na terase, často s výhledem na západ slunce.

Apartmány v Chorvatsku mívají stále častěji k dispozici internetové wifi připojení. Většinou je wifi v ceně ubytování.

Kdysi malé chladničky v chorvatských apartmánech postupně nahrazují velkými chladničkami s mrazícími boxy. Některé apartmány jsou vybaveny mikrovlnkou. Sprchy s igelitovými závěsy v koupelnách apartmánů stále častěji nahrazují sprchové kabiny.

V chorvatských apartmánech teče standardně pitná voda, klienti nemusí mít obavu o jejich kvalitu. Samozřejmostí je v apartmánech teplá voda ohřívaná elektřinou, v poslední době také solárním zařízením.

Majitelé apartmánů v Chorvatsku

Většina majitelů apartmánů v Chorvatsku se chová k návštěvníkům přívětivě a vstřícně. Někteří z nich nabídnou ubytovaným jedenkrát za dobu pobytu pečenou rybu nebo jinou chorvatskou specialitu. Vynikající rybí speciality můžete ochutnat v apartmánech Ivica v Mandre.

Jaké apartmány v Chorvatsku pro vaši dovolenou nedoporučujeme

Chorvatsko (a zejména jeho přímořské turistické destinace) prožívá již několik let stavitelský boom a nové apartmány nejsou výjimkou. Je pro to hned několik důvodů, např. legislativních nebo vidina růstu cen nemovitostí po vstupu Chorvatska do Evropské unie. Zdá se však, že některé stavební projekty postrádají logiku i cit pro umístění objektu v krajině (např. zástavba ve městě Vir na stejnojmenném ostrově), o pocitech turistů ubytovaných v těchto apartmánech nemluvě.

Některé apartmány v Chorvatsku se tak nacházejí neuvážlivě daleko od moře, natož od přijatelné pláže. Turisté pak musí k moři dojíždět autem až několik kilometrů, jinou možnost z těchto apartmánů nemají. Tyto apartmány jsou sice nové, ale často zůstávají i během špice sezóny prázdné. Není nutné pátrat po tom proč. Tyto apartmány většinou čekají na toho, kdo jede do Chorvatska tzv. "na slepo". Takové apartmány klientům nenabízíme, dáváme přednost tomu, když jsou apartmány u moře. Víme, že návštěvníci Chorvatska preferují apartmány blízko moře.

Chorvatsko apartmány bez provize

Dejte si pozor na nabídky typu „Chorvatsko apartmány bez provize“. Na rozdíl od cestovní kanceláře vám ubytovatelé či zprostředkovatelé takového „apartmánu bez provize“ nemohou poskytnout žádnou garanci ubytování. Pokud majiteli nepošlete předem relevantní zálohu za apartmán, nemůže si být jistý, zda skutečně přijedete, a tím pádem si nemůžete být jistí ani vy, že když dorazíte na místo, ubytování pro vás bude k dispozici.

Chorvatští ubytovatelé chtějí mít jistotu, a proto žádají zálohu 100 až 200 € za apartmán. Za poslání takové zálohy do zahraničí jsou poměrně vysoké bankovní poplatky a posílat peníze v hotovosti dopisem je riskantní. Pokud přesto peníze majiteli do Chorvatska pošlete (ať na účet či dopisem) a před vaší cestou vy nebo někdo z vašich blízkých onemocní a nebudete moci na cestu vyrazit, své peníze téměř s jistotou již neuvidíte. Naproti tomu si v cestovní kanceláři můžete sjednat pojištění storna.

Na rozdíl od cestovní kanceláře vám poskytovatelé tzv. ubytování bez provize zřejmě neposkytnou ani detailní fotografie a popis apartmánu a nikdo vám nedá podrobný popis cesty a navigační údaje do vybraného apartmánu v Chorvatsku. Pokud vůbec mají nějaké webové stránky, k dispozici je na nich jen několik fotografií nevalné kvality, na nichž ukazují různé části domu, a není jasné, jak vypadá zrovna ten váš apartmán. Chybí fotky okolí domu, není patrná pozice domu v letovisku, o skutečné vzdálenosti od pláže ani nemluvě. Není za domem skládka nebo benzinka? Není apartmán v místě, kde je v noci slyšet hlasitá hudba z diskotéky? Má majitel k pronájmu svých apartmánů vůbec povolení? To jsou otázky, na které vám nikdo předem neodpoví.

Nabídky typu „Chorvatsko apartmány bez provize“ proto nedoporučujeme.

Apartmani Hrvatska

Čeština i chorvatština jsou slovanské jazyky a mají podobná slova. Na rozdíl od češtiny však chorvatština zná jen měkké „i“ (vyslovuje se tvrdě) a chorvatské „h“ se čte jako české „ch“. „Apartmani Hrvatska“ se tedy čte „Apartmany Chrvatska“ – přeloženo do češtiny tedy Apartmány Chorvatsko.

Pozor, někdy má stejné slovo v chorvatštině zcela jiný význam:

  • chorvatsky „zrak“ = česky „vzduch“

  • kruh = chleba

  • godina = rok

Malý slovníček najdete na straně Chorvatský slovník.

Vyberte si ze široké nabídky apartmánů po celém pobřeží Chorvatska!

Destinace Chorvatska na mapě