Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Počasí Chorvatsko červen

Rodiče s malými dětmi často přemýšlejí nad nejvhodnějším termínem pro dovolenou u moře. Jet do Chorvatska v hlavní sezóně nebo vyrazit ještě než začne? Jaké je počasí v Chorvatsku v červnu? Není v červnu studené moře? A vůbec, je v Chorvatsku v červnu už dostatečně teplo? Na tyto otázky Vám rádi odpovídáme. Prohlédněte si tuto stranu "Počasí Chorvatsko červen" a o počasí v Chorvatsku v červnu se dozvíte víc. Faktem však je, že přes den bývá od poloviny června v Chorvatsku až 30 stupňů!

Počasí v Chorvatsku v červnu?

Že jsou červenec a srpen v Chorvatsku nejteplejšími měsíci, každý ví. Je to ale vždy výhoda? Např. malé děti mohou vysoké denní teploty hůř snášet. Zejména rodičům s malými dětmi doporučujeme vyrazit na dovolenou do Chorvatska už v červnu. Počasí v Chorvatsku v červnu je velice příjemné – denní teploty vzduchu běžně dosahují v druhé polovině června až 30 stupňů. To Vám umožní zůstat na pláži i celý den. Dny jsou v červnu dlouhé a sluníčko již krásně hřeje. Předpověď počasí Chorvatsko na 13 dní

Chorvatsko – teplota moře v červnu

Když mluvíme o počasí v Chorvatsku v červnu, je třeba připomenout, že mezi teplotami vzduchu na začátku a na konci června jsou poměrně velké rozdíly. Teplota moře se v průběhu června zvýší z 18 stupňů na začátku na 24 stupňů na konci měsíce!

Chorvatsko počasí červen – statistické údaje

Průměrné teploty vzduchu i moře v Chorvatsku uváděné ve statistikách jsou 22 stupňů. Tyto údaje mohou někoho odradit, ale je třeba si uvědomit, že se jedná o průměrné teploty, které zahrnují i teploty vzduchu a moře v noci. A ty jsou samozřejmě podstatně nižší.

Počasí Zadar: Měsíční teploty a srážky
Počasí Zadar: Měsíční teploty a srážky (zdroj: TripZone.cz)

Dovolená v Chorvatsku v červnu – příjemné počasí, soukromí na pláži a nízké ceny

 

Přívětivé počasí však není to jediné, co může Chorvatsko v červnu nabídnout. Pokud si nelibujete v přelidněných plážích a letoviscích, Chorvatsko v červnu Vás určitě nezklame. Právě v tomto období si můžete na plážích vychutnat soukromí.

Rodiče větších dětí většinou jedou do Chorvatska až v červenci a srpnu, protože nechtějí brát děti ze školy mimo letní prázdniny. Pokud tedy máte malé děti, využijte pro dovolenou v Chorvatsku měsíc červen. Navíc ceny ubytování jsou před sezónou podstatně nižší.

 

Předběhněte léto – jeďte do Chorvatska už v červnu!

Počasí v Chorvatsku v červnu potěší také toho, kdo se chce věnovat sportu či poznávání této krásné země. Naše tipy na výlety najdete v sekci „Doporučujeme“ u jednotlivých letovisek. V červnu si v Chorvatsku můžete užívat kvetoucí rostliny, příroda hýří barvami.

Tak neváhejte a vyrazte za sluncem, mořem a přírodou do Chorvatska už v červnu! Vyberte si z nabídky apartmány Chorvatskohotely Chorvatsko.

Další tipy na dovolenou v Chorvatsku v červnu

Tučepi Gradac - Makarská riviéra

Tučepi - Makarská riviéra

Vyhlášené letovisko v srdci Makarské riviéry. Nádherné dlouhé oblázkové pláže, veškerá turistická infrastruktura a vybavení. Ideální výchozí bod pro výlety i turistiku, např. do přírodního parku Biokovo.

Gradac - Makarská riviéra

Gradac je nejjižněji položeným letoviském Makarské riviéry. Gradac se pyšní jednou z nejkrásnějších pláží na Makarské riviéře s názvem Gornja Vala. Ve svahu se tyčí mohutné pohoří Rilić a nedaleko ústí řeka Neretva.

 

Mandre - ostrov Pag Stará Novalja - ostrov Pag

Mandre - ostrov Pag

Nejžádanější letovisko u našich klientů, průzračné moře, oblázkové pláže, nové apartmánové domy. Ostrov Pag nabízí pláže všeho druhu, včetně písečných (Čista plaža, Planjka). Z Mandre můžete podnikat výlety po ostrově - autem, pěšky či na kole.

Stará Novalja - ostrov Pag

Velice oblíbené letovisko na ostrově Pag. Díky písečné pláži Planjka je Stará Novalja žádaná především u rodin s malými dětmi. U některých apartmánů, které ve Staré Novalji nabízíme, jsou další malé písečné pláže hned u domu.

 

Postira - ostrov Brač Hvar

Ostrov Brač - Postira

Kouzelné letovisko na severním pobřeží ostrova Brač, jen 10 km od trajektu v Supetaru. Krásné oblázkové pláže, výborné restaurace. Ideální místo pro různé výlety po ostrově.

Ostrov Hvar - severní zátoky

Malebné zátoky s oblázkovými plážemi na severním pobřeží ostrova Hvar s minimem obytných domů. Romantika a soukromí na pláži.

 

    

Aktuální počasí v Chorvatsku zjistíte na straně Počasí Chorvatsko.