ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

V malebné rybářské vísce žije jen okolo 50 obyvatel. Na kamenných domech můžete obdivovat dochovanou starodalmatskou architekturu. Nachází se zde malé kotviště pro lodě, restaurace a dva bary na pláži. Dětem můžete bez obav dopřát dovádění na zdravém mořském vzduchu, protože automobilový provoz je zde minimální. Bratuš je díky klidnému prostředí s krásnou oblázkovou pláží oblíbeným letoviskem pro rodinnou dovolenou.

Vybavení

Restaurace, bar na pláži a obchod. Půjčovna člunů. Pokud byste si chtěli pronajmout větší loď s vyšším výkonem, obraťte se na majitele apartmánů Bratuš 11, rádi vám pomohou.

Suvenýry lze zakoupit na pláži v Krvavici (800 m) nebo ve větších letoviscích Promajna (800 m), Baška Voda (5 km), Makarska (6 km).

Nejbližší bankomat je v přístavu Ramova v Krvavici nebo v Promajně, kde najdete i poštu a směnárnu.

Poliklinika a lékárna se nachází v letoviscích Baška Voda nebo Makarska.

Pláže Bratuš

V Bratuši najdete krásnou pláž z drobných bílých oblázků s pozvolným vstupem do moře. K dispozici jsou zde i sprchy, půjčovna lehátek, slunečníků a šlapadel.

Pro šnorchlování jsou ideální skalnaté pláže v okrajových částech letoviska.

Procházku podél pobřeží můžete spojit s návštěvou krásných oblázkových pláží v sousedních letoviscích: Jižně směrem na město Makarska dojdete k oblázkové pláži v letovisku Krvavica. Pokud se vydáte severně směrem na Bašku Vodu, dojdete do sousední Promajny s krásnou dlouhou oblázkovou pláží, na níž vás čekají stánky s občerstvením, dětské hřiště i nafukovací vodní atrakce. Obě sousední letoviska jsou z Bratuše vzdálená necelých 800 metrů.

Ani příznivci nudismu nepřijdou zkrátka - jižně od letoviska Bratuš se nachází FKK pláž Nugal. Z Bratuše se k pláži dostanete pěšky po pobřeží - je vzdálená asi 2 km.

Koupání psů je možné na pláži hned pod domem Bratuš 11 (přístup je po schodech). Na hlavní pláži je koupání psů zakázáno.

Výlety z Bratuše

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Bratuš.

Historie

Název osady Bratuš se poprvé vzpomíná v písemných dokumentech v roce 1674. V 18. století se sem začaly stěhovat rodiny rybářů z Podgory, které založily současnou vesnici Bratuš.

Bratuš je typická dochovanou starodalmatskou architekturou. Historicky nejvýznamnějším místem vesnice je její centrum s kamennými domy – tzv. Kačićevi dvori.

Pokud vás zajímá nejstarší období dějin, můžete navštívit pravěké naleziště Gradina nad vesnicí Bratuš.

V sousedních letoviscích Promajna a Krvavica se v minulosti nacházely přímořské léčebny, v nichž se léčily děti trpící respiračním onemocněním. Po občanské válce v 90. letech 20. století však obě léčebny zůstaly opuštěné a začaly chátrat.

Přemýšlíte, co darovat k Vánocům vašim nejbližším?

Darujte jim letní dovolenou v Chorvatsku v podobě vánočního dárkového poukazu. Připravíme vám poukaz na vybraný pobyt anebo si můžete zakoupit poukaz na určitou částku dle vašeho přání. Poukazy na částku můžete uplatnit na jakýkoli pobyt do konce sezony 2024.