ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

V malebné rybářské vísce žije jen okolo 50 obyvatel. Na kamenných domech můžete obdivovat dochovanou starodalmatskou architekturu. Nachází se zde malé kotviště pro lodě, restaurace a dva bary na pláži. Dětem můžete bez obav dopřát dovádění na zdravém mořském vzduchu, protože automobilový provoz je zde minimální. Bratuš je díky klidnému prostředí s krásnou oblázkovou pláží oblíbeným letoviskem pro rodinnou dovolenou.

Vybavení

Restaurace, bar na pláži a obchod. Půjčovna člunů. Pokud byste si chtěli pronajmout větší loď s vyšším výkonem, obraťte se na majitele apartmánů Bratuš 11, rádi vám pomohou.

Suvenýry lze zakoupit na pláži v Krvavici (800 m) nebo ve větších letoviscích Promajna (800 m), Baška Voda (5 km), Makarska (6 km).

Nejbližší bankomat je v přístavu Ramova v Krvavici nebo v Promajně, kde najdete i poštu a směnárnu.

Poliklinika a lékárna se nachází v letoviscích Baška Voda nebo Makarska.

Pláže Bratuš

V Bratuši najdete krásnou pláž z drobných bílých oblázků s pozvolným vstupem do moře. K dispozici jsou zde i sprchy, půjčovna lehátek, slunečníků a šlapadel.

Pro šnorchlování jsou ideální skalnaté pláže v okrajových částech letoviska.

Procházku podél pobřeží můžete spojit s návštěvou krásných oblázkových pláží v sousedních letoviscích: Jižně směrem na město Makarska dojdete k oblázkové pláži v letovisku Krvavica. Pokud se vydáte severně směrem na Bašku Vodu, dojdete do sousední Promajny s krásnou dlouhou oblázkovou pláží, na níž vás čekají stánky s občerstvením, dětské hřiště i nafukovací vodní atrakce. Obě sousední letoviska jsou z Bratuše vzdálená necelých 800 metrů.

Ani příznivci nudismu nepřijdou zkrátka - jižně od letoviska Bratuš se nachází FKK pláž Nugal. Z Bratuše se k pláži dostanete pěšky po pobřeží - je vzdálená asi 2 km.

Koupání psů je možné na pláži hned pod domem Bratuš 11 (přístup je po schodech). Na hlavní pláži je koupání psů zakázáno.

Výlety z Bratuše

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Bratuš.

Historie

Název osady Bratuš se poprvé vzpomíná v písemných dokumentech v roce 1674. V 18. století se sem začaly stěhovat rodiny rybářů z Podgory, které založily současnou vesnici Bratuš.

Bratuš je typická dochovanou starodalmatskou architekturou. Historicky nejvýznamnějším místem vesnice je její centrum s kamennými domy – tzv. Kačićevi dvori.

Pokud vás zajímá nejstarší období dějin, můžete navštívit pravěké naleziště Gradina nad vesnicí Bratuš.

V sousedních letoviscích Promajna a Krvavica se v minulosti nacházely přímořské léčebny, v nichž se léčily děti trpící respiračním onemocněním. Po občanské válce v 90. letech 20. století však obě léčebny zůstaly opuštěné a začaly chátrat.