ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Čaklje tvoří převážně apartmánové domy. Od krásné oblázkové pláže je odděluje jen úzká cesta, která ani ve vrcholné sezóně nebývá příliš frekventovaná. Mnohé apartmány mají nádherný výhled na moře i pláž. Můžete bez obav popíjet kávu na terase a přitom mít pod dohledem děti hrající si na pláži. I takhle blízko moři leží některé apartmány v letovisku Čaklje!

Malebnost Čaklje dotváří místní přístav, který byl strategickým bodem antifašistického odboje během druhé světové války. Díky vzrostlým palmám a citrusovníkům lemujícím pláž dostalo Čaklje ráz pravého subtropického letoviska.

VIDEOPodgora - Čaklje, Makarská riviéra

Pokud toužíte po poklidném letovisku s nádhernými oblázkovými plážemi, kde můžete snadno vstoupit do moře, a toužíte po promenádě lemované palmami, pak budete nadšení z místa zvaného Čaklje na Makarské riviéře.

Přehrát

Vybavení

Restaurace, kavárny.

Širší vybavení je dostupné v letovisku Podgora: restaurace, kavárny, cukrárny, bary, diskotéky, tančírny, obchody, směnárny, aj.

Pláže

Čaklje se může pochlubit krásnými oblázkovými plážemi a promenádou lemovanou palmami. Díky drobným oblázkům a pozvolnému vstupu do moře je Čaklje ideálním místem pro dovolenou s malými dětmi. Při vodních radovánkách se nemusíte obávat ani mořských ježků, protože se zde téměř nevyskytují. Ačkoli je Čaklje oproti sousední Podgoře klidným místem, nechybí na pláži standardní vybavení. Můžete si tu pronajmout lehátka, slunečníky a k dispozici je i sprcha a převlékárna.

Milovníci přírodního koupání mohou zavítat na nudistickou FKK pláž. Najdete ji za přístavem na samém konci Čaklje. Pěkná oblázková pláž pro nudisty je dostupná pěšky po pobřeží.

Výlety z Čaklje

Čaklje má výbornou polohu uprostřed Makarské riviéry. Je tedy ideálním místem k poznávání okolních letovisek, přírodních krás střední Dalmácie či lodním výletům na protilehlé ostrovy.

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Podgora-Čaklje.

Pokud vás omrzí relaxace na pláži, vyrazte na procházku po promenádě do centra Podgory, vzdáleného z Čaklje asi 800 m. Promenáda mezi Podgorou a Čaklje vede kolem krásných oblázkových pláží. Děti zaujme možnost svést se do centra Podgory výletním vláčkem.

Sport

Plavání, cyklistika, turistika.

V Podgoře najdete širší nabídku sportů – potápění, vodní lyžování, windsurfing, veslování, tenisové kurty, fotbalové a volejbalové hřiště, minigolf aj.