ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

V současné době nemáme v Milně žádnou nabídku ubytování. Prosíme, vyberte si jiné letovisko na ostrově Hvar.

Milna vznikla relativně nedávno – v 50. letech minulého století se obyvatelé vnitrozemské vesnice Malo Grablje přestěhovali z hor dolů k moři. Ve snaze zajistit si lepší živobytí u pobřeží zanechali svou původní osadu opuštěnou. Stejně jako jejich předci se však i dnešní obyvatelé Milny do vnitrozemí vracejí ke svým polím, olivovým sadům a vinohradům.

Restaurace, malý obchod s potravinami, trafika, půjčovna kajaků v místním kempu, petanque u pláže Vela Milna.

Přímo v letovisku Milna se nachází zátoka Vela Milna s krásnou oblázkovou pláží a pozvolným vstupem do moře. Z ní vede směrem na západ pěšina do zátoky Mala Milna, kde se nachází další oblázková pláž. Z Male Milny dále na západ je mezi skalami a kameny místo pro FKK. Východním směrem z Milny vede lesem podél skalnatého pobřeží cesta k další FKK oblázkové pláži. Ke koupání a slunění lze využít také přírodní kamenná plata.

Výlety

Možnosti výletů na ostrově Hvar naleznete v sekci Výlety Milna Hvar.

Sport

Plavání, turistika, cyklistika, petanque, horolezectví. V místním kempu půjčovna kajaků.

Zajímavosti

Zajímavostí v Milně je skutečnost, že 90 % všech stálých obyvatel nese příjmení Tudor. K tomu se váže legenda, v níž hraje roli významná anglická královská rodina Tudorů. Královna měla dva syny. Jeden z nich byl dobrodružné povahy a vypravil se na plavbu lodí poznat nové země. Když proplouval Jadranem, jeho loď začala mít problémy a byl nucen vylodit se na břehu neznámého ostrova. Na pláži spatřil dívku, do které se zamiloval. Zůstali spolu, žili ve vesnici Malo Grablje a měli 11 synů. Jejich potomci se v 50. letech přestěhovali k pobřeží do Milny. Proto její dnešní obyvatelé s oblibou vtipkují, že mají anglické předky.

Lidové slavnosti v Milně

  • 12.-13. července 2024 – Festival levandule ve vesnici Velo Grablje
  • 15. srpna – tradiční rybářská noc u příležitosti svátku Nanebevzetí Panny Marie