ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Vybavení

Restaurace. Další vybavení podle dané zátoky.

Pokud v místě není obchod s potravinami, můžete požádat majitele domu, aby vám do druhého dne přivezl, co potřebujete. Majitelé jsou zde na to zvyklí. Nejbližší obchod je však vždy vzdálen do 5 km.

Více informací najdete u jednotlivých domů v serverních zátokách ostrova Hvar.

Pláže

V zátokách jsou krásné oblázkové pláže, betonová mola a možnost koupání ze skal.

Výlety

Možnosti výletů na ostrově Hvar naleznete v sekci Výlety Hvar sever.

Sport

Plavání, turistika, cyklistika, horolezectví.

Historie turismu v zátokách ostrova Hvar

Majitelé domů v zátokách na Hvaru často a rádi vzpomínají na pionýrské začátky turismu, kdy do těchto zátok nevedly žádné pozemní komunikace.

První turisté se dopravili do Sućuraje nebo Stari Gradu na Hvaru, kam pro ně pronajímatelé připluli člunem a dovezli je do jejich domku v zátoce. K dispozici tenkrát turistům nebyly apartmány, ale jen pokoje. Koupelna byla často jedna pro více pokojů. Už tenkrát ale prvním návštěvníkům krása těchto míst učarovala a i přes komplikovanost dopravy do takových míst se tam opakovaně rádi vraceli. Jednalo se skutečně o robinsonskou dovolenou, na níž zůstávali dva týdny i déle. Chutné chorvatské speciality jim připravovali přímo majitelé.

Dnešní návštěvníci zátok na Hvaru většinou již nemají tolik času a stráví zde jen týden až dva. Autem se dostanou pohodlně až do zátoky, kde na ně čekají pěkně zařízené apartmány přímo u pláže. Většina majitelů je i dnes vybavena na přípravu stravy pro své hosty, někteří provozují v zátokách i restaurace. Není se čemu divit, že Hvar a jeho zátoky jsou pro návštěvníky stále atraktivnější.