ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Vybavení

Restaurace, pizzerie, kavárny, obchod s potravinami, trafika, bankomat.

Pláže

Sučuraj a jeho okolí se může pochlubit několika pěknými oblázkovými plážemi s pozvolným vstupem do moře. V jihozápadní části Sučuraje (nejblíže centru) se nachází oblázková pláž Česminica s pozvolným vstupem do moře. U pláže jsou toalety, sprchy i restaurace.

Mnohem divočejší je pláž Bilina na severní straně Sučuraje. Pláž tvoří přírodní ploché kameny, místy jsou na pláži i oblázky. Pláž Bilina je z centra vzdálená asi 600 m a je dostupná i autem nebo na kole.

Písečné pláže Hvar

Pokud hledáte na Hvaru písečné pláže, pak je Sučuraj to pravé místo pro vaši dovolenou. Pláže PernaMlaska v okolí Sučuraje jsou totiž výjimečné tím, že se tu na dně moře nachází jemný písek. Pláž Perna je z centra Sučuraje vzdálená 2,5 km a vede k ní asfaltová cesta. Patří k těm nejhezčím plážím na Hvaru vůbec. K pláži Mlaska jsou to z centra asi 4 km. Písek je tu i přímo na pláži. U pláže Mlaska se nachází také kemp. V části pláže Mala Mlaska je FKK pláž (nudistická pláž).

Výlety

Ze Sučuraje jsou také organizovány výlety na Korčulu, poloostrov Pelješac, do Međugorje či Dubrovníku.

Možnosti výletů na ostrově Hvar naleznete v sekci Výlety Sučuraj Hvar.

Sport

Plavání, potápění, turistika, cyklistika.

Kultura a zábava v Sučuraji

Během léta se v Sučuraji konají folkové festivaly – tzv. rybářské večery s živou hudbou. Obvykle začínají v 18 hodin a trvají dlouho do noci. Při této příležitosti se tu dají koupit grilované ryby a víno. Navíc je v programu i loterie, kdy mohou návštěvníci vyhrát domácí produkty či služby místních obchodníků (večeře v restauraci, lodní výlet, dárkové balíčky).

Nejznámějším hudebním festivalem v Sučuraji je festival Tam Tam organizovaný každoročně od roku 2012 (letos proběhne v termínu 11.7.-20.7. 2024). Koná se na fotbalovém hřišti asi 1 km od Sučuraje u cesty směrem na město Hvar. Během festivalu Tam Tam vystupují domácí i zahraniční alternativní rockové kapely.

Historie Sučuraje

Oblast dnešního Sučuraje byla osídlena již v antice. Stávala tu dvě města, postavená blízko sebe. Důsledkem ničivého zemětřesení se však potopila do moře, kde jsou dodnes k vidění jejich pozůstatky. Historicky byl Sučuraj pod vlivem Illyrů, Římanů, Slovanů, Benátčanů a Francouzů. Největšího rozmachu dosáhl v 17. století za Benátčanů. V této době tu byla postavena také benátská pevnost Fortica na obranu proti Turkům a pirátům.