ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

V současné době nemáme ve městě Hvar žádnou nabídku ubytování. Prosíme, vyberte si jiné letovisko na ostrově Hvar.

VIDEOHvar - město, ostrov Hvar

Chorvatské město Hvar je luxusní destinací vyhledávanou turisty z celého světa, včetně jachtařů, kteří mají v místní marině výborné podmínky.

Přehrát

Hvaru dominuje nádherný přístav s úchvatnými jachtami a nad městem se tyčí monumentální pevnost Španjol neboli Fortica (Tvrđava Španjol). Právě z ní je nejlepší výhled na protilehlé souostroví Pakleni otoci, které můžete snadno prozkoumávat pronajatým člunem. Na místních krásných plážích si užijete víc soukromí než ve městě. Některé jsou i písečné a některé FKK (nudistické pláže). U těch nejvyhlášenějších pláží je k dispozici také občerstvení.

Vybavení

Z turistické vybavenosti nechybí ve Hvaru supermarkety i menší obchody, lékařské centrum, lékárny, banky, bankomaty, pošty, čerpací stanice a autoopravny.

V centru Hvaru máte na výběr z nespočtu restaurací a kaváren, kde si nejlépe vychutnáte nezapomenutelnou místní atmosféru. Ve stáncích či kamenných obchůdcích nakoupíte krásné suvenýry. Během letních měsíců se Hvar stává dějištěm mnoha slavností a festivalů (např. Hvarské kulturní léto). Milovníky historie oslní ve Hvaru památky a muzea.

Pláže ve Hvaru a okolí

Oblázkové pláže najdete v zátokách po obou stranách města. Nejkrásnější je oblázková pláž Pokonji Dol, která se nachází na východní straně Hvaru. Rozprostírá se v mělké zátoce hned naproti stejnojmenného ostrůvku. U pláže se dá zaparkovat a k dispozici je tu restaurace a bar. Právě v blízkosti této nádherné pláže vám nabízíme ubytování – na klidném místě a přesto ve městě se všemi jeho vymoženostmi.

Zhruba 5 km dále na východ leží vesnička Milna s dalšími krásnými oblázkovými plážemi. Řada turistů ubytovaných ve Hvaru sem za koupáním dojíždí.

Noční život ve Hvaru

Město Hvar přiláká každoročně mnoho mladých návštěvníků. A není divu. Jeho noční kluby patří k těm nejvyhlášenějším v Chorvatsku. Konkurovat jim může už jen proslulá pláž Zrče na ostrově Pag.

 • Carpe Diem Hvar
 • Carpe Diem Beach Stipanska
 • Hula Hula Beach & Bar
 • Nautica Bar
 • Kiva Bar
 • Pink Champagne Hvar
 • Veneranda

Výlety z Hvaru

Svou polohou je město Hvar výborným výchozím bodem pro výlety do okolí. Místní cestovní agentury mají bohatou nabídku výletů, především těch lodních na okolní ostrovy (Pakleni otoci, Vis a Biševo, Korčula, Brač aj.). Ať se rozhodnete poznávat ostrov Hvar na vlastní pěst, nebo si výlet zorganizujete přes agenturu, nepřijdete zkrátka.

Během pobytu ve Hvaru nevynechejte:

 • Pakleni otoci – skupina 11 ostrovů jihozápadně od města, na jejichž plážích je nádherné koupání. Pravidelně tam plují lodě nebo si můžete pronajmout člun. Místní agentury pořádají i celodenní výlety (plavba okolo ostrovů s koupáním na několika z nich).
 • Brusje – vnitrozemská obec v západní části Hvaru se zachovalou architekturou lidového stavitelství, obklopená levandulovými poli.
 • Malo Grablje – spolu s Velo Grablje je to také vesnice se zachovalou lidovou architekturou, dnes je již téměř opuštěná. Zanikly i dříve rozsáhlé vinice, olivové sady a levandulová pole.
 • Pevnost Napoleon – na počátku 19. století ji tu postavili Francouzi. Nachází se ve vnitrozemí ostrova severně od města Hvar. Dnes je zde astronomická observatoř a obdivovat můžete především nádherné výhledy do širého okolí, na město Hvar a souostroví Pakleni otoci.
 • Milna – malá vesnička východně od Hvaru s překrásnými oblázkovými plážemi a vynikajícími restauracemi podél pobřeží.
 • Starigradsko polje u města Stari Grad – historická zemědělská oblast, památka zapsaná na seznam UNESCO.
 • Sv. Nikola – nejvyšší vrchol ostrova Hvar měří 628 m.