ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

VIDEOHvar - město, ostrov Hvar

Chorvatské město Hvar je luxusní destinací vyhledávanou turisty z celého světa, včetně jachtařů, kteří mají v místní marině výborné podmínky.

Více informací... Přehrát

Hvaru dominuje nádherný přístav s úchvatnými jachtami a nad městem se tyčí monumentální pevnost Španjol neboli Fortica (Tvrđava Španjol). Právě z ní je nejlepší výhled na protilehlé souostroví Pakleni otoci, které můžete snadno prozkoumávat pronajatým člunem. Na místních krásných plážích si užijete víc soukromí než ve městě. Některé jsou i písečné a některé FKK (nudistické pláže). U těch nejvyhlášenějších pláží je k dispozici také občerstvení.

Vybavení

Z turistické vybavenosti nechybí ve Hvaru supermarkety i menší obchody, lékařské centrum, lékárny, banky, bankomaty, pošty, čerpací stanice a autoopravny.

V centru Hvaru máte na výběr z nespočtu restaurací a kaváren, kde si nejlépe vychutnáte nezapomenutelnou místní atmosféru. Ve stáncích či kamenných obchůdcích nakoupíte krásné suvenýry. Během letních měsíců se Hvar stává dějištěm mnoha slavností a festivalů (např. Hvarské kulturní léto). Milovníky historie oslní ve Hvaru památky a muzea.

Pláže ve Hvaru a okolí

Oblázkové pláže najdete v zátokách po obou stranách města. Nejkrásnější je oblázková pláž Pokonji Dol, která se nachází na východní straně Hvaru. Rozprostírá se v mělké zátoce hned naproti stejnojmenného ostrůvku. U pláže se dá zaparkovat a k dispozici je tu restaurace a bar. Právě v blízkosti této nádherné pláže vám nabízíme ubytování – na klidném místě a přesto ve městě se všemi jeho vymoženostmi.

Zhruba 5 km dále na východ leží vesnička Milna s dalšími krásnými oblázkovými plážemi. Řada turistů ubytovaných ve Hvaru sem za koupáním dojíždí.

Noční život ve Hvaru

Město Hvar přiláká každoročně mnoho mladých návštěvníků. A není divu. Jeho noční kluby patří k těm nejvyhlášenějším v Chorvatsku. Konkurovat jim může už jen proslulá pláž Zrče na ostrově Pag.

 • Carpe Diem Hvar
 • Carpe Diem Beach Stipanska
 • Hula Hula Beach & Bar
 • Nautica Bar
 • Kiva Bar
 • Pink Champagne Hvar
 • Veneranda

Výlety z Hvaru

Svou polohou je město Hvar výborným výchozím bodem pro výlety do okolí. Místní cestovní agentury mají bohatou nabídku výletů, především těch lodních na okolní ostrovy (Pakleni otoci, Vis a Biševo, Korčula, Brač aj.). Ať se rozhodnete poznávat ostrov Hvar na vlastní pěst, nebo si výlet zorganizujete přes agenturu, nepřijdete zkrátka.

Během pobytu ve Hvaru nevynechejte:

 • Pakleni otoci – skupina 11 ostrovů jihozápadně od města, na jejichž plážích je nádherné koupání. Pravidelně tam plují lodě nebo si můžete pronajmout člun. Místní agentury pořádají i celodenní výlety (plavba okolo ostrovů s koupáním na několika z nich).
 • Brusje – vnitrozemská obec v západní části Hvaru se zachovalou architekturou lidového stavitelství, obklopená levandulovými poli.
 • Malo Grablje – spolu s Velo Grablje je to také vesnice se zachovalou lidovou architekturou, dnes je již téměř opuštěná. Zanikly i dříve rozsáhlé vinice, olivové sady a levandulová pole.
 • Pevnost Napoleon – na počátku 19. století ji tu postavili Francouzi. Nachází se ve vnitrozemí ostrova severně od města Hvar. Dnes je zde astronomická observatoř a obdivovat můžete především nádherné výhledy do širého okolí, na město Hvar a souostroví Pakleni otoci.
 • Milna – malá vesnička východně od Hvaru s překrásnými oblázkovými plážemi a vynikajícími restauracemi podél pobřeží.
 • Starigradsko polje u města Stari Grad – historická zemědělská oblast, památka zapsaná na seznam UNESCO.
 • Sv. Nikola – nejvyšší vrchol ostrova Hvar měří 628 m.

Přemýšlíte, co darovat k Vánocům vašim nejbližším?

Darujte jim letní dovolenou v Chorvatsku v podobě vánočního dárkového poukazu. Připravíme vám poukaz na vybraný pobyt anebo si můžete zakoupit poukaz na určitou částku dle vašeho přání. Poukazy na částku můžete uplatnit na jakýkoli pobyt do 15. 9. 2024.