ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

VÝLET

Hlaholice a Bašská hlaholská stezka

O tom, že je hlaholice důležitým prvkem chorvatské kultury, svědčí i zajímavý projekt na ostrově Krk s názvem „Bašská hlaholská stezka“. Záměrem projektu byla instalace kamenných monolitických písmen hlaholské azbuky na přibližně dvoukilometrové trase mezi Baškou a kostelem Sv. Lucie v Jurandvoru. V roce 2006 byl vztyčen monolit prvního písmene o výšce 6 m, který je dílem akademického sochaře Ljuba de Karina. Na monolitech dalších písmen se podíleli studenti sochařství. Dnes je stezka již dokončena.

VÝLET

Ostrov Krk

Ať vás láká aktivní dovolená plná poznání a pohybu, nebo si chcete jen zalenošit na pěkných plážích, ostrov Krk vás nezklame. Navíc zde najdete i písečné pláže a těch v Chorvatsku zase tolik není. A že se jedná o ostrov? Nebojte se, Krk je s pevninou spojen mostem. Ubytujte se v soukromých apartmánech a večer si na terase vychutnejte skleničku vynikajícího místního vína žlahtina. Vaše dovolená nebude mít chybu.

VÝLET

Ostrov Rab

Když do Chorvatska za písečnými plážemi, vyzkoušejte ostrov Rab. Na poloostrově Lopar na severu Rabu je písečných pláží několik. A jedna je hezčí než druhá. Tady se o děti bát nemusíte, protože moře je tu velmi mělké i několik set metrů od břehu. Celkovou atmosféru dovolené u moře pozvedne odpolední výlet do historického města Rab s kamennými uličkami a kavárnami. Aktivnějším se budou líbit procházky v borovém lese na Loparu nebo v lesoparku Dundo. Na Rabu nabízíme ubytování v pěkných soukromých apartmánech.

Přehrát video

VÝLET

Město Rab - ostrov Rab

Město Rab je cílem mnoha návštěvníků, kteří sem přijíždějí strávit příjemnou dovolenou u moře s možností vycházek do přírody a návštěvy stavitelských památek, nebo těch, kteří město Rab navštíví v rámci jednodenního lodního výletu z okolních ostrovů Kvarnerského zálivu a Severní Dalmácie - např. z ostrova Krk a Pag. Ve městě Rab se můžete kochat historickými monumenty a zárověň se i vykoupat na některé z malých oblázkových pláží na jihozápadě poloostrova.

VÝLET

Město Krk

Historické město a přístav Krk najdete na jihozápadním pobřeží ostrova Krk. Římská obec Curicum, která tu kdysi stála, byla tradičním kulturním, hospodářským a dopravním centrem ostrova. Vzhledem k častým útokům a přepadům ze strany pirátů bylo město Krk neustále ohrazováno a opevňováno. Původní hradební zdi se uchovaly v dobrém stavu a dávají městu jeho typickou podobu.

VÝLET

Vrbnik, ostrov Krk

Vrbnik je malé historické městečko na severovýchodním pobřeží kvarnerského ostrova Krk. Zvláštností Vrbniku je jeho pozice - byl postaven na skalním útesu. V okolí Vrbniku se pěstuje vinná réva, především autochtonní odrůda vynikajícího bílého vína Žlahtina, která se nikde jinde nepěstuje.

VÝLET

Sup bělohlavý

Ostrovy chorvatského Kvarneru jsou jedněmi z posledních evropských útočišť vzácného supa bělohlavého (Gyps fulvus). Nejlepší místa pro setkání se supy v Chorvatsku jsou ostrovy Krk a Cres. Rozpětí křídel supa bělohlavého může dosahovat až 2,8 m. Tento ohrožený druh dospívá až ve věku 5 nebo 6 let a samice supa klade jediné vejce.