ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Sevid je mladé letovisko, kterým začíná Trogirská riviéra. Jeho historie nesahá dál než 15 let zpátky. Většina apartmánových domů v Sevidu je tedy nově postavená a většina z nich se nachází na malém poloostrově s několika pěknými plážemi, kde také nabízíme ubytování v prostorných apartmánech. Pláže jsou tu oblázkové, s pozvolným vstupem do vody. Moře je zde krásně čisté. Sevid hodnotíme jako ideální destinaci ke strávení příjemné rodinné dovolené.

Vybavení

Obchod, palačinkárna, kostel, restaurace Lanterna (v severozápadní části Sevidu). Další vybavenost v okolních letoviscích:

  • Marina (13 km východně od Sevidu): supermarket, obchody, restaurace, bufety, kavárny, bankomat, půjčovna člunů, turistická agentura
  • Rogoznica (15 km západně od Sevidu): supermarkety, obchody, restaurace, kavárny, bary, banky, bankomaty, turistické agentury
  • Ražanj (9 km západně od Sevidu): restaurace, pizzerie, potápěčské centrum
  • Kanica (8 km západně od Sevidu): restaurace, kavárna

Pláže Sevid

V Sevidu se nám nejvíc líbí pláž Oštrica, ležící na jihu poloostrova. Oblázky jsou zde drobné, vstup do moře je pozvolný. Pláž je vhodná i pro děti.

Hlavní oblázková pláž se táhne po východním pobřeží poloostrova v délce přes 400 m. Oblázky jsou zde větší a ostřejší, doporučujeme boty do vody. Na západní straně poloostrova se nachází oblázková pláž Sičenica, kde je možné koupání i z betonových mol.

Výlety

Sevid dostal svůj název podle malého kostelíku sv. Vida. Můžete si toto místo zvolit za cíl vaší večerní procházky - kostelík se nachází v části Sevidu zvané Krč.

Sevid je vhodné místo k průzkumu historického centra Trogiru (UNESCO) - je vzdálený jen 23 km.

U rezortu Medena, který leží v Segetu asi 3 km před Trogirem, si můžete domluvit lodní výlet na blízké ostrovy Čiovo, Šolta a Drvenik Veli, kde je hlavní atrakcí tzv. Modrá laguna. Výlety jsou nabízeny ve stáncích hned u pláží před rezortem.

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Sevid.

Sport

Plavání, turistika, cyklistika, potápění.