ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Vybavení

Obchod, palačinkárna, kostel, restaurace Lanterna (v severozápadní části Sevidu). Další vybavenost v okolních letoviscích:

  • Marina (13 km východně od Sevidu): supermarket, obchody, restaurace, bufety, kavárny, bankomat, půjčovna člunů, turistická agentura
  • Rogoznica (15 km západně od Sevidu): supermarkety, obchody, restaurace, kavárny, bary, banky, bankomaty, turistické agentury
  • Ražanj (9 km západně od Sevidu): restaurace, pizzerie, potápěčské centrum
  • Kanica (8 km západně od Sevidu): restaurace, kavárna

Pláže Sevid

V Sevidu se nám nejvíc líbí pláž Oštrica, ležící na jihu poloostrova. Oblázky jsou zde drobné, vstup do moře je pozvolný. Pláž je vhodná i pro děti.

Hlavní oblázková pláž se táhne po východním pobřeží poloostrova v délce přes 400 m. Oblázky jsou zde větší a ostřejší, doporučujeme boty do vody. Na západní straně poloostrova se nachází oblázková pláž Sičenica, kde je možné koupání i z betonových mol.

Výlety

Sevid dostal svůj název podle malého kostelíku sv. Vida. Můžete si toto místo zvolit za cíl vaší večerní procházky - kostelík se nachází v části Sevidu zvané Krč.

Sevid je vhodné místo k průzkumu historického centra Trogiru (UNESCO) - je vzdálený jen 23 km.

U rezortu Medena, který leží v Segetu asi 3 km před Trogirem, si můžete domluvit lodní výlet na blízké ostrovy Čiovo, Šolta a Drvenik Veli, kde je hlavní atrakcí tzv. Modrá laguna. Výlety jsou nabízeny ve stáncích hned u pláží před rezortem.

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Sevid.

Sport

Plavání, turistika, cyklistika, potápění.