ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

V současné době nemáme ve Splitu žádnou nabídku ubytování. Prosíme, vyberte si jiné letovisko na Splitské riviéře.

Split je hlavním trajektovým uzlem chorvatského pobřeží. Z jeho přístavu vyplouvají trajekty k ostrovům Hvar, Brač, Šolta a mnoha dalším.

Vybavení

Muzea, galerie, restaurace, bary, kavárny, cukrárny, obchody, bankomaty, lékárny - ve Splitu najdete téměř vše, na co jste zvyklí z velkých českých měst.

Stravování

V nabízeném ubytování je strava vlastní, můžete však vyzkoušet nejrůznější restaurace.

Pláže

Oblázková pláž Žnjan je jednou z nejoblíbenějších pláží ve Splitu. Je ideální pro rodiny s dětmi, vstup do moře je zde pozvolný. Na pláži je vytvořen i vstup do vody pro osoby se sníženou tělesnou schopností. U pláže se nachází dětské hřiště. Pronajímají se tu plážová lehátka a slunečníky. Hned u pláže jsou také sprchy, toalety, převlékací kabinky, pitná voda, bary a restaurace.

Oblázková pláž Bačvice v centru Splitu byla oceněna tzv. Modrou vlajkou za čisté moře.

Výlety ze Splitu

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Split.

Sport

Široká nabídka sportovního vyžití: tenisové kurty, volejbalové, fotbalové, basketbalové hřiště; vodní sporty, půjčovna člunů, jachet, vodních skútrů...

Split hostí světoznámý sportovní klub Hajduk Split, který v roce 1911 založila skupinka splitských studentů v pražské restauraci U Fleků. Stadion Hajduk Split z roku 1979 se nachází ve splitské čtvrti Poljud. Je zajímavě architektonicky řešený, tvarem připomíná otevřenou mušli. Přípravné zápasy se tu konají i během letních měsíců.

Kultura

Ve Splitu se celoročně koná mnoho kulturních akcí - festivalů, koncertů, slavností lidové hudby, výstav, divadelních představení, tanečních vystoupení, gastronomických přehlídek aj. Jejich koncentrace sílí v letních měsících, kdy většina těchto akcí probíhá pod širým nebem.

Na konci srpna probíhají ve Splitu tzv. Dny Diokleciána. V této době se celý Split navrací do dávných antických časů.

Přemýšlíte, co darovat k Vánocům vašim nejbližším?

Darujte jim letní dovolenou v Chorvatsku v podobě vánočního dárkového poukazu. Připravíme vám poukaz na vybraný pobyt anebo si můžete zakoupit poukaz na určitou částku dle vašeho přání. Poukazy na částku můžete uplatnit na jakýkoli pobyt do 15. 9. 2024.