ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

V současné době nemáme ve Splitu žádnou nabídku ubytování. Prosíme, vyberte si jiné letovisko na Splitské riviéře.

Split je hlavním trajektovým uzlem chorvatského pobřeží. Z jeho přístavu vyplouvají trajekty k ostrovům Hvar, Brač, Šolta a mnoha dalším.

Vybavení

Muzea, galerie, restaurace, bary, kavárny, cukrárny, obchody, bankomaty, lékárny - ve Splitu najdete téměř vše, na co jste zvyklí z velkých českých měst.

Stravování

V nabízeném ubytování je strava vlastní, můžete však vyzkoušet nejrůznější restaurace.

Pláže

Oblázková pláž Žnjan je jednou z nejoblíbenějších pláží ve Splitu. Je ideální pro rodiny s dětmi, vstup do moře je zde pozvolný. Na pláži je vytvořen i vstup do vody pro osoby se sníženou tělesnou schopností. U pláže se nachází dětské hřiště. Pronajímají se tu plážová lehátka a slunečníky. Hned u pláže jsou také sprchy, toalety, převlékací kabinky, pitná voda, bary a restaurace.

Oblázková pláž Bačvice v centru Splitu byla oceněna tzv. Modrou vlajkou za čisté moře.

Výlety ze Splitu

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Split.

Sport

Široká nabídka sportovního vyžití: tenisové kurty, volejbalové, fotbalové, basketbalové hřiště; vodní sporty, půjčovna člunů, jachet, vodních skútrů...

Split hostí světoznámý sportovní klub Hajduk Split, který v roce 1911 založila skupinka splitských studentů v pražské restauraci U Fleků. Stadion Hajduk Split z roku 1979 se nachází ve splitské čtvrti Poljud. Je zajímavě architektonicky řešený, tvarem připomíná otevřenou mušli. Přípravné zápasy se tu konají i během letních měsíců.

Kultura

Ve Splitu se celoročně koná mnoho kulturních akcí - festivalů, koncertů, slavností lidové hudby, výstav, divadelních představení, tanečních vystoupení, gastronomických přehlídek aj. Jejich koncentrace sílí v letních měsících, kdy většina těchto akcí probíhá pod širým nebem.

Na konci srpna probíhají ve Splitu tzv. Dny Diokleciána. V této době se celý Split navrací do dávných antických časů.