Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Tipy na výlety v letovisku Split

  1. Split - Diokleciánův palác, ChorvatskoLetovisko Split
  2. Trogir, ChorvatskoVýlety Split
  3. Mapka letoviska Omiš-DućePříjezd Split

SplitSplit

Nejvýznamnější památkou ve Splitu je Diokleciánův palác, který je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Nenechte si ujít krásný výhled na město Split a jeho přístav ze staré zvonice.

 

 

Stadion klubu Hajduk Split

Přímo ve Splitu můžete navštívit stadion sportovního klubu Hajduk Split. Nachází se v městské části Poljud.

Hrad KlisHrad Klis

Hrad Klis se nachází asi 10 km od Splitu. Zajímavá středověká pevnost je pěkným výletním cílem. Navíc jsou odsud krásné výhledy do okolí.

 

 

 

TrogirTrogir

Toto městečko, které je situované na ostrůvku, je od Splitu vzdáleno 26 km směrem na severozápad. Historické jádro Trogiru bylo zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO.

 

 

PrimoštenPrimošten

Malebné městečko Primošten je ze Splitu vzdáleno 58 km. Historické jádro Primoštenu bylo v minulosti vystavěno na malém ostrůvku, který byl postupně spojen s pevninou.

 

 

 

KornatiNárodní park Kornati

Národní park Kornati, který částečně také patří do Zadarského regionu, spojuje v regionu Šibenik krásu kamene s modrým, neuvěřitelně čistým mořem, klidem, jaký nikde jinde nenaleznete, a kouzlem ukrytých zátok, při nichž se milovníkovi moře až tají dech.

 

 

Vodopády KrkaNárodní park Krka

V naprostém kontrastu s modrým mořem a holou skálou ostrovů Kornati je divoké království národního parku Krka. Jedná se o vodopády na řece Krka, která ze tří čtvrtin směřuje k moři přes kaňony. Na její zelené stezce teče řeka přes sedm vodopádů, z nichž posledním je Skradinski buk s průměrným průtokem vody 55 kubických metrů za sekundu.

 

 

Šibenik - Katedrála Sv. JakubaKatedrála Sv. Jakuba v Šibeniku – památka UNESCO

85 km severozápadně od Splitu se nachází Šibenik s další památkou zapsanou na seznamu UNESCO - je to katedrála Sv. Jakuba.

 

 

 

Bol, BračLodní výlet na ostrov Brač – Bol

Na celodenní výlet s fishpiknikem na ostrov Brač se vyplouvá z Makarske (vzdálená 60 km). Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout delfíny, doprovázející Vaši loď. Cílovým místem na ostrově je letovisko Bol s proslulou pláží Zlatni Rat.

 

 

BiokovoChráněná oblast Biokovo

Pohoří Biokovo se táhne nad Makarskou riviérou. Nejvyšším bodem je sv. Jure, který je ve výšce 1760 m nad mořem. Ze Splitu je vzdálen 70 km. Do přírodního parku Biokovo se platí vstupné. Doporučujeme také navštívit ranč Vrata Biokova na úpatí svahů Biokova, 15 km od města Makarska.

 

 

HvarVýlety lodí na ostrov Hvar nebo Korčulu 

Z Makarské vzdálené 60 km, je možné absolvovat výlety lodí na ostrovy Hvar nebo Korčulu - spojené s obědem na lodi, tzv. fishpiknikem.

 

 

 

Imotská jezera

Město Imotski leží ve vnitrozemí 85 km od Splitu. Město se pyšní dvěma krasovými jezery – Modré a Červené jezero.