ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Většina domů ve Staniči je v letní sezóně využívána k ubytování turistů. Vesnice se rozprostírá v prudkém svahu a ne ke všem apartmánům je dobrý příjezd autem. K domu, ve kterém vám nabízíme ubytování, však přijedete snadno.

Vybavení

Ve Staniči najdete tři restaurace, bar u pláže a v blízkosti magistrály dva obchody. Blízkost města Omiš (jen 5 km na severozápad) však nabízí mnoho dalších služeb, vybavení, sportovního vyžití, noční zábavy i možnosti výletů.

Pláže

Už z magistrály, která Staniči protíná, jsou při pohledu na moře vidět krásné oblázkové pláže. Největší z nich je pláž Velika Luka, kde se nachází i pěkný bar, půjčovna lehátek a slunečníků, sprcha a vodní atrakce.

Směrem na východ od pláže Velika Luka se nachází několik dalších, menších, ale krásných oblázkových pláží. Vstup do moře je na všech plážích ve Staniči pozvolný. Moře je tu průzračné, pláže čisté a najdete na nich i místa ve stínu.

Výlety

Z letoviska Staniči můžete podniknout řadu výletů. Např. ty lodní se konají z 5 km vzdálené Omiše – vyplouvá se na ostrovy HvarBrač nebo Korčulu.

Samotná Omiš stojí za bližší prozkoumání – ať se jedná o kamenné uličky starého města, nebo dvě tvrze, Mirabella a Fortica, tyčící se nad městem na úpatí masivu Dinara. Stačí jen 15 minut chůze z centra Omiše a město i protilehlé ostrovy budete mít jako na dlani.

Navštívit můžete i okolní města Makarska, Baška Voda, Split či Trogir. Dalším zajímavým místem v blízkém vnitrozemí jsou nádherná Imotská jezera.

Milovníkům adrenalinu doporučujeme vyzkoušet rafting na řece Cetině – údolím proti proudu řeky se dostanete k místu vyplutí, Radmanove Mlinice.

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Staniči.

Sport

Plavání, potápění, horská turistika, z Omiše rafting na řece Cetině a horolezectví.