Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Ubytování Plitvická jezera

Zdá se Vám cesta do Chorvatska autem dlouhá? Rozložte si ji do dvou dnů a poznejte přitom Plitvická jezera - jeden z nejkrásnějších národních parků Chorvatska! Příjemně tak můžete strávit den na Plitvicích a do Vašeho letoviska na chorvatském pobřeží přijet odpočatí. Nabízí národní park Plitvická jezera ubytování? Na této stránce Vám nabízíme kontakty na ubytování Plitvická jezera.

Ubytování Plitvická jezera
Pokoje Jana ve Slunji

Ubytování Plitvická jezera

V okolí národního parku Plitvická jezera Vám doporučujeme ubytování v lokalitě Slunj - Rastoke.

Ubytování Slunj - Rastoke

Slunj je malebná vnitrozemská vesnička vzdálená 34 km od národního parku Plitvická jezera. Ubytovat se zde můžete v soukromých apartmánech, penzionech nebo v hotelu.

V části Slunje zvané Rastoke se nachází soustava peřejí a vodopádů a obdivovat zde můžete také původní vesnickou architekturu - dřevěné domečky jsou živoucím skanzenem.

Zde uvádíme kontakty na možné ubytování ve Slunji a na turistickou agenturu, která Vám s nalezením ubytování pomůže i přímo na místě:


1.) Pokoje Jana
- velice hezké ubytování v soukromých pokojích pro 2 až 4 osoby s vlastním sociálním zařízením je ve Slunji v části Novo Naselje - www.rooms-jana.com. V pokojích je WIFI. S majiteli se můžete domluvit chorvatsky, anglicky nebo německy.

2.) Turistická agentura Mirjana & Rastoke ve Slunji - nabízí ubytování v hotelu a dále zajišťuje různé sportovní a adrenalinové aktivity, např. rafting na řece Korana nebo kajakování na řece Mrežnici - kontakt.

3.) Turistické informační centrum obce Slunj (Turistička zajednica grada Slunja) - na svých stránkách uvádějí kontakty na soukromé ubytovatele ve Slunji (sekce "Smještaj").

Vodopády Slunj - Rastoke

Národní park Plitvická jezera

Národní park Plitvická jezera

Vodopády Slunj - Rastoke

Turistická vesnička Slunj se nachází jen
34 km před národním parkem Plitvická
jezera. Nabízí se zde velké množství
ubytování v soukromí.

Národní park Plitvická jezera

Mezi pohádkově modrými jezery jsou
vybudovány dřevěné chodníčky.

Národní park Plitvická jezera

Národní park Plitvická jezera se soustavou
vodopádů, peřejí a jezer je zapsán také
na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jeskyně Baraćeve špilje

Kromě národního parku Plitvická jezera či vodopádů Rastoke v obci Slunj můžete v této oblasti navštívit také krasové jeskyně Baraćeve špilje (dříve známé jako Radakovićeve špilje).

Baraćeve špilje najdete 6 km východně od obce Rakovica. Jedná se o komplex třech jeskyní. Jedna jeskyně se jmenuje Malá a velká jeskyně, druhé jeskyni se říká Horní a dolní jeskyně a třetí se jednoduše říká Třetí jeskyně, nebo nově také Nova Baraćeva špilja. V jeskyních můžete obdivovat stalaktity, stalagmity a stalagnáty.

Prohlídky probíhají v části Horní jeskyně a výklad je možný v chorvatštině, angličtině, němčině či italštině. Prostory jeskyně jsou nasvícené. Ceny v roce 2012: dospělí 50 HRKn, děti 25 HRKn, děti do 7 let zdarma. Otevírací doba: červenec a srpen 9.00 - 19.00 hod., červen a září 10.00 - 18.00 hod. Kontakt: www.baraceve-spilje.hr