ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Ubytování Plitvická jezera

V okolí národního parku Plitvická jezera vám doporučujeme ubytování v lokalitě Slunj - Rastoke.

Ubytování Slunj - Rastoke

Slunj je malebná vnitrozemská vesnička vzdálená 34 km od národního parku Plitvická jezera. Ubytovat se zde můžete v soukromých apartmánech, penzionech nebo v hotelu.

V části Slunje zvané Rastoke se nachází soustava peřejí a vodopádů a obdivovat zde můžete také původní vesnickou architekturu - dřevěné domečky jsou živoucím skanzenem.

Zde uvádíme kontakty na možné ubytování ve Slunji a na turistickou agenturu, která Vám s nalezením ubytování pomůže i přímo na místě:

1.) Turistická agentura Mirjana & Rastoke ve Slunji - nabízí ubytování v hotelu a dále zajišťuje různé sportovní a adrenalinové aktivity, např. rafting na řece Korana nebo kajakování na řece Mrežnici - kontakt.

2.) Turistické informační centrum obce Slunj (Turistička zajednica grada Slunja) - na svých stránkách uvádějí kontakty na soukromé ubytovatele ve Slunji (sekce "Smještaj").

Vodopády Slunj - Rastoke
Národní park Plitvická jezera
Národní park Plitvická jezera
Vodopády Slunj - Rastoke

Turistická vesnička Slunj se nachází jen 34 km před národním parkem Plitvická jezera. Nabízí se zde velké množství ubytování v soukromí.

Národní park Plitvická jezera

Mezi pohádkově modrými jezery jsou vybudovány dřevěné chodníčky.

Národní park Plitvická jezera

Národní park Plitvická jezera se soustavou vodopádů, peřejí a jezer je zapsán také na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jeskyně Baraćeve špilje

Kromě národního parku Plitvická jezera či vodopádů Rastoke v obci Slunj můžete v této oblasti navštívit také krasové jeskyně Baraćeve špilje (dříve známé jako Radakovićeve špilje).

Baraćeve špilje najdete 6 km východně od obce Rakovica. Jedná se o komplex třech jeskyní. Jedna jeskyně se jmenuje Malá a velká jeskyně, druhé jeskyni se říká Horní a dolní jeskyně a třetí se jednoduše říká Třetí jeskyně, nebo nově také Nova Baraćeva špilja. V jeskyních můžete obdivovat stalaktity, stalagmity a stalagnáty.

Prohlídky probíhají v části Horní jeskyně a výklad je možný v chorvatštině, angličtině, němčině či italštině. Prostory jeskyně jsou nasvícené. Otevírací doba: červenec a srpen 9.00 - 19.00 hod., červen a září 10.00 - 18.00 hod. Aktuální informace a ceny vstupného najdete na oficiálních stránkách: www.baraceve-spilje.hr

Vydejte se s námi do čarokrásné přírody s nádhernými vodopády v srdci přírody chorvatského Národního parku Plitvická jezera.

 

Vyberte si ze široké nabídky apartmánů po celém pobřeží Chorvatska!

Destinace Chorvatska na mapě