ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Právě v místě, kde řeka ústí do jezera se nachází parkoviště s jednou ze vstupních bran národního parku Krka a přístaviště pro výletní lodě plující s turisty ze Skradinského buku k Rošskému vodopádu. Zde se můžete občerstvit v místních restauracích a seznámit se s tradičními řemesly, například s vodními mlýny a tkalcovským stavem. Rošský vodopád je také jedním ze dvou míst v Národním parku Krka, kde máte možnost se vykoupat.

Naučná stezka kolem kaskád - Ogrlice

Určitě stojí za to podniknout asi 30minutovou procházku kolem kaskád - Ogrlice - třpytících se v horkém letním slunci a pokochat se pohledem na křídla tmavě modrých vážek poletujících všude kolem. Ve velké části tohoto vodopádu je příroda stále netknutá a pro milovníky přírody opravdu kouzlená. Půjdete po levém břehu řeky, u přístaviště nad Rošským vodopádem přejdete lávku, po pravém břehu se vrátíte zpět a přejdete na levý břeh cestou, která břehy spojovala již v římských dobách. Celou cestu se nad vámi budou tyčit vysoké skály a před horkem vás ochrání stín stromů. Naučná stezka je nenáročná a můžeme ji doporučit i těm méně zdatným.

Jak se dostat k Rošskému vodopádu?

Na Rošský vodopád můžete přijet cestami od Drniše, Kninu a Skradinu nebo organizovanými výletními loděmi Národního parku Krka od vodopádu Skradinski buk. Výlet trvá 3 hodiny a 30 minut a zahrnuje zastávku a půlhodinovou návštěvu ostrůvku Visovac. Lodní výlety jsou nabízeny od dubna do října.

Jít na stránku Národní park Krka

Navštivte překrásný Národní park Krka v Chorvatsku. Plavte se lodí po řece Krka až k vodopádu Roški slap! Nedaleko vodopádu je povoleno i koupání, což jistě v parném počasí oceníte.