ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Loď na ostrov Lokrum jezdí mnohokrát denně ze starého přístavu Dubrovníku, cesta tam trvá jen 15 minut a jízdenka stojí 7 €/osobu (v r. 2024).

Volně žijící pávi

Ostrov křižují udržované stezky pro pěší, nejsou zde vlastně ani žádná auta. Na Lokrumu Vás na každém kroku budou doprovázet volně se procházející pávi a obdivovat zde můžete i spoustu motýlů. Protože jsou zde pávi na lidi zvyklí, budou od Vás zkoušet získat něco k snědku – krmit se nechají doslova z ruky.

Koupání

Většina návštěvníků neodolá koupání v přírodním slaném jezírku, které se příznačně jmenuje „Mrtvo more“. Jezírko je od moře odděleno desetimetrovým útesem. Koupání je zde možné také na několika krásných přírodních plážích z velkých plochých a velmi fotogenických kamenů. Na jihovýchodním cípu ostrova se nachází také FKK pláž.

Turistika

Na nejvyšším vrcholku ostrova mohou aktivnější návštěvníci objevit ruinu staré pevnosti, postavené v roce 1808 Francouzi. Odměnou za dvacetiminutové prudké stoupání do kopce Vám budou krásné výhledy na Dubrovník a okolní ostrovy.

Lokrum je ideální místo pro ty, kteří chtějí uniknout davům turistů na městských hradbách Dubrovníku a zatouží po přírodě a nerušeném klidu a odpočinku. Vyhraďte si na návštěvu tohoto ostrůvku alespoň půl dne.

Vyberte si ze široké nabídky apartmánů po celém pobřeží Chorvatska!

Destinace Chorvatska na mapě

 

Poznejte Chorvatsko za 7 dní. Objevujte skryté pláže, historii a nádherné ostrovy.

Dovolená na lodi v Chorvatsku