Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Ostrov Lokrum

Rozhodnete-li se pro návštěvu unikátního historického města Dubrovník, navštivte také přírodní rezervaci na blízkém subtropickém ostrůvku Lokrum.

Loď na ostrov Lokrum jezdí mnohokrát denně ze starého přístavu Dubrovníku, cesta tam trvá jen 15 minut a zpáteční jízdenka stojí 50 HRK/osobu (v r. 2011).

Toto jedinečné místo ocení především milovníci přírody. Pro ostrov je typická bujná vegetace, lesní porost a stará botanická zahrada, nacházející se v blízkosti bývalého benediktýnského kláštera. Na tom by nebylo nic až zas tak zajímavého, neuvědomíme-li si, že zde není žádný zdroj sladké vody. Není zde tedy dovoleno rozdělávat oheň a dokonce ani kouřit.

Volně žijící pávi na ostrově Lokrum

Ostrov křižují udržované stezky pro pěší, nejsou zde vlastně ani žádná auta. Na Lokrumu Vás na každém kroku budou doprovázet volně se procházející pávi a obdivovat zde můžete i spoustu motýlů. Protože jsou zde pávi na lidi zvyklí, budou od Vás zkoušet získat něco k snědku – krmit se nechají doslova z ruky.

Koupání na ostrově

Většina návštěvníků neodolá koupání v přírodním slaném jezírku, které se příznačně jmenuje „Mrtvo more“. Jezírko je od moře odděleno desetimetrovým útesem. Koupání je zde možné také na několika krásných přírodních plážích z velkých plochých a velmi fotogenických kamenů. Na jihovýchodním cípu ostrova se nachází také FKK pláž.

Turistika na ostrově

Na nejvyšším vrcholku ostrova mohou aktivnější návštěvníci objevit ruinu staré pevnosti, postavené v roce 1808 Francouzi. Odměnou za dvacetiminutové prudké stoupání do kopce Vám budou krásné výhledy na Dubrovník a okolní ostrovy.

Lokrum je ideální místo pro ty, kteří chtějí uniknout davům turistů na městských hradbách Dubrovníku a zatouží po přírodě a nerušeném klidu a odpočinku. Vyhraďte si na návštěvu tohoto ostrůvku alespoň půl dne.

Odkud na ostrov Lokrum

Ostrov Lokrum můžete navštívit, budete-li trávit dovolenou v letovisku Gradac, nebo při plavbě lodí na trase 5 - Jižní Dalmácie či při okružní plavbě na trase 2 - Střední a Jižní Dalmácie.