ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Když ve 2. století př. n. l. přišli do Rabu Římané, získali vyspělé a rozvinuté město. Římský císař Augustus Oktavián nechal okolo města Rab vybudovat opevnění, jehož zbytky jsou k vidění i dnes. Na znamení prosperity a důležitosti přejmenovali Římané město na Felix Arba – tedy šťastný Rab. Přes postupnou nadvládu Římanů, Byzantské říše, Benátčanů a Maďarů město Rab jako zázrakem nikdy nezažilo vážnější poškození – možná to souviselo právě s jeho přízviskem „šťastný“…

Návštěva města Rab

Město Rab je cílem mnoha návštěvníků, kteří sem přijíždějí strávit příjemnou dovolenou u moře s možností vycházek do přírody a návštěvy stavitelských památek, nebo těch, kteří město Rab navštíví v rámci jednodenního lodního výletu z okolních ostrovů Kvarnerského zálivu a Severní Dalmácie - např. z ostrova KrkPag. Ve městě Rab se můžete kochat historickými monumenty a zárověň se i vykoupat na některé z malých oblázkových pláží na jihozápadě poloostrova.

Město Rab je také oblíbenou základnou jachtařů, milovníků vodních sportů a tradičním cílem naturistů.

Kouzelný ostrov Rab je známý pro svoji proslulou písečnou pláž "Rajska plaža", které se někdy přezdívá "chorvatský Karibik". Pláž je populární mezi rodinami s malými dětmi.

 

Přemýšlíte, co darovat k Vánocům vašim nejbližším?

Darujte jim letní dovolenou v Chorvatsku v podobě vánočního dárkového poukazu. Připravíme vám poukaz na vybraný pobyt anebo si můžete zakoupit poukaz na určitou částku dle vašeho přání. Poukazy na částku můžete uplatnit na jakýkoli pobyt do 15. 9. 2024.