ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Když ve 2. století př. n. l. přišli do Rabu Římané, získali vyspělé a rozvinuté město. Římský císař Augustus Oktavián nechal okolo města Rab vybudovat opevnění, jehož zbytky jsou k vidění i dnes. Na znamení prosperity a důležitosti přejmenovali Římané město na Felix Arba – tedy šťastný Rab. Přes postupnou nadvládu Římanů, Byzantské říše, Benátčanů a Maďarů město Rab jako zázrakem nikdy nezažilo vážnější poškození – možná to souviselo právě s jeho přízviskem „šťastný“…

Návštěva města Rab

Město Rab je cílem mnoha návštěvníků, kteří sem přijíždějí strávit příjemnou dovolenou u moře s možností vycházek do přírody a návštěvy stavitelských památek, nebo těch, kteří město Rab navštíví v rámci jednodenního lodního výletu z okolních ostrovů Kvarnerského zálivu a Severní Dalmácie - např. z ostrova KrkPag. Ve městě Rab se můžete kochat historickými monumenty a zárověň se i vykoupat na některé z malých oblázkových pláží na jihozápadě poloostrova.

Město Rab je také oblíbenou základnou jachtařů, milovníků vodních sportů a tradičním cílem naturistů.

Kouzelný ostrov Rab je známý pro svoji proslulou písečnou pláž "Rajska plaža", které se někdy přezdívá "chorvatský Karibik". Pláž je populární mezi rodinami s malými dětmi.