ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

VIDEOApartmány Duje, Igrane, Makarská riviéra

Ubytujte se v moderních apartmánech Duje přímo u moře v krásné dalmatinské vesničce Igrane v srdci Makarské riviéry.

Přehrát

VIDEOApartmány Val, Igrane, Makarská rivéra

Ubytujte se na Makarské riviéře v malebném letovisku Igrane u krásné oblázkové pláže.

Přehrát

Původní vesnička Igrane se rozprostírala v horách a její obyvatelé se zabývali pastevectvím a zemědělstvím, především pěstováním oliv a výrobou olivového oleje. Postupně se však stěhovali na pobřeží, kde se věnovali rybolovu. Tak vznikly dvě vesnice - Horní a Dolní Igrane.

Dominantou Igrane je nádherný kostel Gospe od Rozarija, postavený v r. 1752, s nepřehlédnutelnou zvonicí. O kousek níž pod ní se nachází tvrz Zalina Kula - jedna z nejcennějších kulturniích památek v Igrane. Váže se k ní legenda o Ivanu Antitiću Zali, po němž nese své jméno. V minulosti sloužila na obranu Igrane před tureckými nájezdníky. Přestože je stará přes 400 let, je velmi dobře zachovalá.

Procházkou z Igrane podél pobřeží směrem na jih se dostanete do nejbližšího letoviska Živogošće-Porat.

Vybavení

V Igrane najdete restaurace, kavárny, bary, cukrárny, pekárny, obchody, bankomat, půjčovnu vodních skútrů, člunů, lehátek apod. U přístavu se nachází dětské hřiště se skluzavkami a prolézačkami.

Městečko Igrane se nachází v srdci Makarské riviéry. Najdete tu krásné oblázkové pláže, úzké uličky mezi starými kamennými domy a promenádu s restauracemi a bary.

Pláže

Pláže v Igrane jsou přírodní, vesměs oblázkové, s pozvolným vstupem do moře. Hlavní pláž v centru Igrane je lemovaná promenádou s kavárnami a restauracemi. Pláže v okrajových částech letoviska jsou lemované borovicemi.

V severozápadní části Igrane se nachází také pěkná oblázková FKK pláž (pláž pro naturisty).

Výlety z Igrane

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Igrane.

Z Igrane můžete podnikat pěší výlety do přírodního parku pohoří Biokovo.