ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Bol, BračLodní výlet na ostrov Brač – Bol

Na celodenní výlet s fishpiknikem na ostrov Brač se vyplouvá přímo z města Makarska. Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout delfíny, doprovázející vaši loď. Cílovým místem na ostrově je letovisko Bol s proslulou pláží Zlatni Rat.

 

BiokovoChráněná oblast Biokovo

Pohoří Biokovo se táhne nad Makarskou riviérou. Nejvyšším bodem je sv. Jure, který je ve výšce 1760 m nad mořem. Z města Makarska je vzdálen cca 14 km. Do přírodního parku Biokovo se platí vstupné. Doporučujeme také navštívit ranč Vrata Biokova na úpatí svahů Biokova, 15 km od města Makarska.

 

 SplitSplit

Split se nachází 65 km severozápadně od Makarske (po magistrále). Nejvýznamnější památkou je Diokleciánův palác, který je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

 

TrogirTrogir

Toto městečko, které je situované na ostrůvku, je vzdáleno od Makarske cca 85 km (po magistrále). Historické jádro Trogiru bylo zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO.

 

HvarVýlety lodí na ostrov Hvar nebo Korčulu 

Přímo z města Makarska je možné absolvovat výlety lodí na ostrovy Hvar nebo Korčulu - spojené s obědem na lodi, tzv. fishpiknikem.

 

Imotská jezera

Město Imotski leží ve vnitrozemí cca 40 km od Makarske. Město se pyšní dvěma krasovými jezery - Modré a Červené jezero.

Malakologické muzeum v Makarske

Milovníci přírody mohou ve městě Makarska navštívit Malakologické muzeum s největší sbírkou mušlí na světě. Muzeum se nachází na kraji města ve Františkánském klášteře.