ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

VÝLET

Maják Veli Rat, ostrov Dugi otok

Jen 3 km západním směrem od Veli Ratu najdete zátoku s nejvyšším majákem na Jadranu. Maják Veli Rat měří 42 m, byl postaven v roce 1849 a dnes je v něm možnost ubytování. U majáku je malá kaplička sv. Nikoly. V blízkosti majáku se nachází i malá oblázková pláž.

VÝLET

Přírodní park Telaščica, Dugi Otok

Chorvatský přírodní park Telaščica (chorvatsky Telašćica) se nachází na ostrově Dugi Otok a sousedí s ostrůvky národního parku Kornati. Vstup do národního parku je u městečka Sali a stojí 40 HRK za osobu (v r. 2020). Po přírodním parku Telaščica můžete jet autem ještě 5 km, potom 2 km pěšky k restauraci, na Slano jezero a ke skalním stěnám. Na ostrov Dugi Otok připlujete ze Zadaru trajektem nebo výletní lodí za 100 minut.

VÝLET

Národní park Kornati

Název Kornati nese skupina 147 ostrovů a útesů různé velikosti v jižní části severodalmatských ostrovů, ve vnějším pásu mezi ostrovy Žirje a Dugi otok. Všechny ostrovy podélně kopírují směr pobřežních horských pásem v Chorvatsku. Souostroví dostalo název podle největšího ostrova - ostrova Kornat, s rozlohou 32,6 km2.

VÝLET

Písčitooblázková pláž Sakarun, ostrov Dugi otok

Ostrov Dugi otok láká ke strávení dovolené výjimečnou přírodou (nachází se tu přírodní park Telašćica a v sousedství národní park Kornati) a také nádhernými plážemi. Jedna z nejkrásnějších na Jadranu se totiž nachází právě tady. Je to písečná pláž Sakarun. Na pláži je směs oblázků a písku a při vstupu do moře a na jeho mělkém dně leží jemný bílý písek. Když svítí slunce, voda v zátoce u pláže září neuvěřitelnou světle tyrkysovou barvou a není přehnané tvrdit, že má vskutku exotický ráz.

Přehrát video

Krasová jeskyně Strašna peć

Zhruba ve středu ostrova Dugi Otok (poblíž městečka Savar v údolí mezi kopsi Šišlovica a Veli vrh) se nachází krasová jeskyně Strašna peć. Během července a srpna je jeskyně přístupná veřejnosti v době 10.30. - 14.30 a 15.30. - 19.30 hod. V červnu a září je přístupná v uvedených časech jen ve středy.

Málokdo ví, že se na Dugem otoku nachází jedna z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku - písečná pláž Sakarun, přezdívaná také Karibik. Ubytujte se v soukromých apartmánech v letovisku Soline a vychutnejte si chorvatský Karibik do sytosti.