ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Líbit se tu bude dětem i zdatnějším plavcům, kteří mohou prozkoumávat moře kolem skalnaté části pobřeží s maskou a šnorchlem. Jsou tu také velmi dobré podmínky pro windsurfing, jachting, mořský rybolov a potápění. 

Původně byla Prigradica přístavem důležitým pro vývoz vína a olivového oleje ze sousedního vnitrozemského městečka Blato, které i dnes stojí za návštěvu. Od letoviska Prigradica je Blato vzdáleno 4 km. Je to krásné starobylé město, známé tradičními rytířskými hrami. Ty zde můžete shlédnout právě v letních měsících.

Na ostrov Korčula se dostanete trajektem z Orebiće, ležícího naproti na poloostrově Pelješac. Jízda trajektem trvá 20 minut, spoj vyplouvá téměř každou hodinu - trasa Orebić (Pelješac)–Dominče (ostrov Korčula). Rychlejší avšak dražší doprava na ostrov Korčula je trajektem Split–Vela Luka (ostrov Korčula). Jízda trajektem trvá 2 hodiny 45 minut.

Vybavení

Restaurace, obchody, kavárny. Větší obchody jsou v Blatě.

Pláže

Hezká oblázková pláž je přímo v centru Prigradici, za velkým přístavním molem. U této pláže je i sprcha.

Další menší oblázková pláž je v srdci zálivu v Prigradici.

Na ostatních místech letoviska je skalnaté pobřeží s vybetonovanými plácky na opalování a schody do moře (hloubka moře u břehu je v těchto místech 1 až 3 m).

Výlety z Prigradici

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Prigradica.

Sport

Plavání, potápění, turistika, cyklistika.