ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Líbit se tu bude dětem i zdatnějším plavcům, kteří mohou prozkoumávat moře kolem skalnaté části pobřeží s maskou a šnorchlem. Jsou tu také velmi dobré podmínky pro windsurfing, jachting, mořský rybolov a potápění. 

Původně byla Prigradica přístavem důležitým pro vývoz vína a olivového oleje ze sousedního vnitrozemského městečka Blato, které i dnes stojí za návštěvu. Od letoviska Prigradica je Blato vzdáleno 4 km. Je to krásné starobylé město, známé tradičními rytířskými hrami. Ty zde můžete shlédnout právě v letních měsících.

Na ostrov Korčula se dostanete trajektem z Orebiće, ležícího naproti na poloostrově Pelješac. Jízda trajektem trvá 20 minut, spoj vyplouvá téměř každou hodinu - trasa Orebić (Pelješac)–Dominče (ostrov Korčula). Rychlejší avšak dražší doprava na ostrov Korčula je trajektem Split–Vela Luka (ostrov Korčula). Jízda trajektem trvá 2 hodiny 45 minut.

Vybavení

Restaurace, obchody, kavárny. Větší obchody jsou v Blatě.

Pláže

Hezká oblázková pláž je přímo v centru Prigradici, za velkým přístavním molem. U této pláže je i sprcha.

Další menší oblázková pláž je v srdci zálivu v Prigradici.

Na ostatních místech letoviska je skalnaté pobřeží s vybetonovanými plácky na opalování a schody do moře (hloubka moře u břehu je v těchto místech 1 až 3 m).

Výlety z Prigradici

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Prigradica.

Sport

Plavání, potápění, turistika, cyklistika.

Přemýšlíte, co darovat k Vánocům vašim nejbližším?

Darujte jim letní dovolenou v Chorvatsku v podobě vánočního dárkového poukazu. Připravíme vám poukaz na vybraný pobyt anebo si můžete zakoupit poukaz na určitou částku dle vašeho přání. Poukazy na částku můžete uplatnit na jakýkoli pobyt do 15. 9. 2024.