× Umíte chorvatsky? Máme pro vás práci → více informací

Vyhledat na webu

Tip: Jednoduchý výraz najdu snadno, třeba Hvar nebo počasí

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Tipy na výlety v letovisku Prigradica

Oblast: Ostrov Korčula

Korčula - ostrov KorčulaMěsto Korčula

Historické město Korčula je od Prigradici vzdálené 34 km. Pro své mohutné hradby se Korčule přezdívá také "malý Dubrovník". Návštěvu tohoto města rozhodně nevynechejte a zažijte jeho naopakovatelnou atmosféru. Korčula je prý také rodné místo cestovatele Marca Pola a jeho jméno vás zde bude doprovázet na každém kroku.


MljetLodní výlet na ostrov Mljet

Vyzkoušejte lodní výlet na ostrov Mljet, kde se nachází také národní park. Ten je tvořen dvěma slanovodními jezery, ve kterých se můžete i vykoupat. Kolem jezer vedou cyklostezky, dostupná je tu i půjčovna kol. Lodní výlet na ostrov Mljet si můžete domluvit v místní turistické agentuře.


LastovoLodní výlet na ostrov Lastovo

Nejvzdálenější celoročně obydlený chorvatský ostrov Lastovo leží 13 km jižně od ostrova Korčula. Lodní výlet na Lastovo si můžete domluvit v místní turistické agentuře.


 

 

Blato - ostrov KorčulaVýlet do historického města Blato

Jen 4 km od Prigradici leží starobylé město Blato, obklopené olivovníky a vinicemi. Blato je známé rytířskými hrami připomínajícími vítězství nad Turky. Vyzkoušejte tu místní stylovou restauraci Zlinje s mořskými specialitami.

 

 

Vela Luka - ostrov KorčulaLetovisko Vela Luka

Přístavní město Vela Luka leží na západě ostrova Korčula a od Prigradici je vzdáleno 11 km. V zálivu Kale (nejhlubší záliv Vela Luky) se nacházejí léčivé prameny a bahno. Jsou tu ozdravné lázně pro ženské nemoci a pro léčení poruch pohybového ústrojí.

 

 

Jeskyně Vela špilja - ostrov KorčulaJeskyně Vela Špilja

Nad městem Vela Luka (11 km od Prigradici) se nachází zajímavá krasová jeskyně zvaná Vela Špilja. V jeskyni byly nalezeny pozůstatky a kosti ze střední doby kamenné (tj. mezolit, 10 000 - 8000 př. n. l.) dokazující, že v této době tu žili lidé, kteří od velké zvěře přešli spíš k lovu ryb, drobných savců a sběru mušlí a plodů. Z míst kolem jeskyně jsou krásné výhledy na město Vela Lukaostrůvek Ošjak, obzvlášť při západu slunce.

 

Lodní výlety na ostrůvek Ošjak

Naproti pobřeží Vela Luky je ostrůvek Ošjak. Dostat se sem trvá asi 10 minut člunem, který si můžete pronajmout v přístavu. Na západní straně Ošjaku najdete jeskyni.

Lodní výlety na ostrůvek Proizd

Nedaleko přístavu Vela Luka (11 km z Prigradici) leží malý ostrůvek Proizd s nádhernou bělostnou oblázkovou pláží a průzračnou vodou. Z Vela Luky se sem dostanete snadno výletní lodí nebo pronajatým člunem, trvá to jen 30 minut. Pláž na ostrůvku Proizd byla vyhlášena pláží Jadranu pro rok 2007. Koupat se tu můžete i ve stylu FKK.

Vinařství na ostrově Korčula

Korčula je známá především díky vynikajícím bílým vínům - vyzkoušejte je sami! Naprosto unikátní je bílé víno Grg, kterému se díky písečnému podloží daří výhradně v okolí Lumbardy a nikde jinde. Grg znamená v chorvatštině "hořký", ale nenechte se zmást, toto víno má velmi příjemnou chuť. Přímo v Lumbardě můžete navštívit např. vinařství Bire, Fidulić nebo Zure. Vína zde můžete ochutnat i nakoupit. Ve vnitrozemí ostrova se pěstují bílá vína Pošip a Rukatac. Nejoblíbenějším červeným vínem je Plavac Mali.