ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

VÝLET

Lodní výlet z Loparu do Bašky na ostrově Krk

Z Loparu je organizován lodní výlet do letoviska Baška na ostrově Krk. Výlet si můžete domluvit v místní turistické agentuře.

VÝLET

Lodní výlet z Loparu na ostrov Lošinj

Z Loparu je organizován lodní výlet na ostrov Lošinj. Výlet si můžete domluvit v místní turistické agentuře.

VÝLET

Město Rab - ostrov Rab

Město Rab je cílem mnoha návštěvníků, kteří sem přijíždějí strávit příjemnou dovolenou u moře s možností vycházek do přírody a návštěvy stavitelských památek, nebo těch, kteří město Rab navštíví v rámci jednodenního lodního výletu z okolních ostrovů Kvarnerského zálivu a Severní Dalmácie - např. z ostrova Krk a Pag. Ve městě Rab se můžete kochat historickými monumenty a zárověň se i vykoupat na některé z malých oblázkových pláží na jihozápadě poloostrova.

VÝLET

Geologický park Lopar, ostrov Rab

V severní části ostrova Rab se nachází geologicky zajímavý poloostrov Lopar. V této oblasti byla vybudována naučná turistická stezka, po níž lze poloostrov obejít. V roce 1969 zde byl založen také Geologický park (Geopark otok Rab), který se rozprostírá v nadmořské výšce 0-87 m.

Další lodní výlety z Loparu

Z Loparu je organizováno množství lodních výletů, které si můžete domluvit v místní turistické agentuře. V nabídce je např.:

  • Lodní výlet na pláže poloostrova Lopar a okolní ostrovy Grgur a Goli otok. Na ostrově Goli otok bývala v minulosti mužská věznice a na ostrově Grgur ženská věznice. Dnes jsou zde restaurace pro turisty a na Grguru navíc nebojácní jeleni, které můžete krmit i z ruky - je to pěkná atrakce nejen pro děti.
  • Vyhlídková plavba podél Loparu. 
  • Výlet ponorkou (chorvatsky "podmornica")

Turistika a cyklistika na poloostrově Lopar

Poloostrov Lopar se svými borovicovými porosty je protkaný sítí stezek vhodných pro turistiku i cyklistiku. Během těchto výletů se můžete vykoupat na krásných písečných plážích poloostrova (pláže Livačina, Kaštelina, Stolac - FKK, Podpećine, Sahara - FKK, Podšilo, Dubac, Sturić, Ciganka - FKK, Siće nebo Crikvena).

 

Kouzelný ostrov Rab je známý pro svoji proslulou písečnou pláž "Rajska plaža", které se někdy přezdívá "chorvatský Karibik". Pláž je populární mezi rodinami s malými dětmi.