ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

VÝLET

Lodní výlet z Loparu do Bašky na ostrově Krk

Z Loparu je organizován lodní výlet do letoviska Baška na ostrově Krk. Výlet si můžete domluvit v místní turistické agentuře.

VÝLET

Lodní výlet z Loparu na ostrov Lošinj

Z Loparu je organizován lodní výlet na ostrov Lošinj. Výlet si můžete domluvit v místní turistické agentuře.

VÝLET

Město Rab - ostrov Rab

Město Rab je cílem mnoha návštěvníků, kteří sem přijíždějí strávit příjemnou dovolenou u moře s možností vycházek do přírody a návštěvy stavitelských památek, nebo těch, kteří město Rab navštíví v rámci jednodenního lodního výletu z okolních ostrovů Kvarnerského zálivu a Severní Dalmácie - např. z ostrova Krk a Pag. Ve městě Rab se můžete kochat historickými monumenty a zárověň se i vykoupat na některé z malých oblázkových pláží na jihozápadě poloostrova.

VÝLET

Geologický park Lopar, ostrov Rab

V severní části ostrova Rab se nachází geologicky zajímavý poloostrov Lopar. V této oblasti byla vybudována naučná turistická stezka, po níž lze poloostrov obejít. V roce 1969 zde byl založen také Geologický park (Geopark otok Rab), který se rozprostírá v nadmořské výšce 0-87 m.

Další lodní výlety z Loparu

Z Loparu je organizováno množství lodních výletů, které si můžete domluvit v místní turistické agentuře. V nabídce je např.:

  • Lodní výlet na pláže poloostrova Lopar a okolní ostrovy Grgur a Goli otok. Na ostrově Goli otok bývala v minulosti mužská věznice a na ostrově Grgur ženská věznice. Dnes jsou zde restaurace pro turisty a na Grguru navíc nebojácní jeleni, které můžete krmit i z ruky - je to pěkná atrakce nejen pro děti.
  • Vyhlídková plavba podél Loparu. 
  • Výlet ponorkou (chorvatsky "podmornica")

Turistika a cyklistika na poloostrově Lopar

Poloostrov Lopar se svými borovicovými porosty je protkaný sítí stezek vhodných pro turistiku i cyklistiku. Během těchto výletů se můžete vykoupat na krásných písečných plážích poloostrova (pláže Livačina, Kaštelina, Stolac - FKK, Podpećine, Sahara - FKK, Podšilo, Dubac, Sturić, Ciganka - FKK, Siće nebo Crikvena).

 

Kouzelný ostrov Rab je známý pro svoji proslulou písečnou pláž "Rajska plaža", které se někdy přezdívá "chorvatský Karibik". Pláž je populární mezi rodinami s malými dětmi.

 

Přemýšlíte, co darovat k Vánocům vašim nejbližším?

Darujte jim letní dovolenou v Chorvatsku v podobě vánočního dárkového poukazu. Připravíme vám poukaz na vybraný pobyt anebo si můžete zakoupit poukaz na určitou částku dle vašeho přání. Poukazy na částku můžete uplatnit na jakýkoli pobyt do 15. 9. 2024.