ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

VÝLET

Lodní výlety ze Šolty na Brač a Hvar

Ze Stomorske můžete podniknout výlety lodí na okolní ostrovy Brač a Hvar nebo jen kolem pobřeží ostrova Šolta. Tyto lodní výlety jsou nabízeny s fishpiknikem na lodi. Z Maslinice můžete podniknout výlet lodí kolem přilehlých ostrůvků Balkun, Saskinja, Polebrnjak, Stipanska, Grmej a Rudula, nebo na vzdálenější ostrůvky Veli Drvenik a Mali Drvenik.

Přehrát video

VÝLET

Bol - Zlatni rat, ostrov Brač

Bol je jedno z nejluxusnějších letovisek chorvatského Jadranu. Leží na jižním pobřeží ostrova Brač. Během večerní procházky kolem pobřeží Bolu stěží odoláte všudypřítomným romanticky nasvíceným restauracím a vinárničkám. Bol je však známý především díky jedinečné přírodní pláži Zlatni rat, jejíž cíp se natáčí doleva či doprava podle směru mořských proudů a větru.

Přehrát video

VÝLET

Vesnice Grohote, ostrov Šolta

Grohote je nejstarším a největším sídlem na Šoltě. Leží ve vnitrozemí tohoto malého středodalmatského ostrova. Od roku 1811 až do dnešních dnů je Grohote hlavním hospodářským a administrativním centrem Šolty.

VÝLET

Gornje Selo, ostrov Šolta

Ve vnitrozemí východní části ostrova Šolta, přibližně 7 km jihovýchodně od obce Grohote a 3 km od Stomorske, najdete v nadmořské výšce 170 m vesnici Gornje Selo. Tato obec leží téměř na úpatí nejvyššího vrcholu Šolty - kopce Vela Straža (237 m). Také Gornje Selo nabízí tradiční kamenné domky, některé jsou zrekonstruované, na jiných je znát zub času.

Poznávací výlety po ostrově Šolta

Tyto výlety nabízí místní turistická agentura:

  • Návštěva farmy Tvrdić na rozmarýnový med s ochutnávkou – Grohote.
  • Návštěva vinařství Kaštelanac s degustací místního vína Dobričić – Gornje Selo.
  • Návštěva výrobny olivového oleje – Gornje Selo.

Poblíž městečka Bol na ostrově Brač se nachází snad nejznámější pláž v celém Chorvatsku – pláž Zlatni rat, dlouhá přes 630 m. Česky se jí říká Zlatý roh nebo Zlatý mys. Navzdory mnohým mylným představám o písečné pláži je Zlatni rat pláží oblázkovou.