ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Ve vesničce se nachází jen asi 30 domů, z nichž navíc ne každý slouží k pronajímání turistům. Dalmatské speciality z masa i ryb a k tomu vynikající místní vína nabízejí dvě restaurace. Celá oblast okolo Boraku je známá právě pěstováním vinné révy a produkcí kvalitního a vyhlášeného vína Dingač a Plavac. Jedná se o červená vína plné chuti – skvělý suvenýr, který vás zahřeje u srdce i dávno po návratu z dovolené v Boraku. 

VIDEODingač Borak, Pelješac

Ve střední části poloostrova Pelješac se nachází poklidná vesnička Dingač-Borak, jako stvořená pro odpočinkovou dovolenou. Orientace Boraku na jihozápad zaručuje maximum slunečního svitu, který si nejlépe vychutnáte na dvou krásných oblázkových plážích.

Přehrát

Serpentiny a úchvatné výhledy

Příjezd do Boraku je úzkým tunelem od obce Potomje, kde je také nejbližší obchod, čerpací stanice a další restaurace. V Potomje můžete také nakoupit místní vína – je tu mnoho vinařství. Vzdálenost z Potomje do Boraku je 3 km po úzké asfaltové cestě se serpentinami. Klikatící se cestu však zpříjemňují nádherné výhledy na pobřeží a vesničku Dingač-Borak.

Poznávejte Pelješac

Tradici má v Boraku také potápění. Díky své poloze ve středu poloostrova je Dingač-Borak ideálním místem pro podnikání delších či kratších výletů. Na Pelješacu je toho tolik co objevovat! Dopřejte si na dovolenou v této vzdálenější chorvatské destinaci dostatek času, zpomalte a vychutnejte si místní atmosféru.