ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

VÝLET

Opevnění Ston, poloostrov Pelješac

Zdi ve Stonu jsou nejdelší obrannou soustavou v Evropě. Po dlouhotrvající rekonstrukci byl Ston otevřen pro veřejnost za přítomnosti ministra kultury Chorvatské republiky.

VÝLET

Lodní výlet z Pelješacu na ostrov Korčula

Doporučujeme vám absolvovat výlet lodí na protilehlý ostrov Korčula, do stejnojmenného historického města. Město Korčula je oblíbené pro svou naopakovatelnou atmosféru a majestátní městské hradby. Je to prý rodné místo cestovatele Marca Pola. Jeho jméno vás zde bude doprovázet na každém kroku. Výlet si můžete domluvit v místní turistické agentuře ve vašem letovisku.

VÝLET

Lodní výlet z Pelješacu na ostrov Mljet

Jiným tipem na výlet lodí je ostrov Mljet, kde se nachází také národní park. Ten je tvořen dvěma slanovodními jezery, ve kterých se můžete koupat.

VÝLET

Potápění za mořskými houbami (sloní uši)

Všichni se shodují, že v Chorvatsku jsou místa, kde vás příroda okouzlí neuvěřitelnou krásou. Také podmořský svět Chorvatska ukrývá místa naprosto pohádková. Než se pustíte do jejich objevování, je dobré znát bezpečnostní a zákonné podmínky pro potápění v Chorvatsku. Potápět se můžete individuálně nebo organizovaně.

VÝLET

Písečná pláž Trstenica v Orebiči, Pelješac

Pláže v Orebiči na poloostrově Pelješac mají malé jemné oblázky a jejich výhodou je pozvolný vstup do moře. Nejoblíbenější a opravdu jedinečná je písčitooblázková pláž Trstenica, která se nachází ve východní části letoviska.

VÝLET

Vinařství v Trsteniku, poloostrov Pelješac

Trstenik láká všechny milovníky dobrého vína. Je jednou z nejznámějších chorvatských vinařských oblastí. Vinná réva se zde pěstuje a zpracovává již po staletí. Vinohrady se dodnes obdělávají ručně. Leží totiž na příkrých svazích, které znemožňují přístup jakékoli technice. Ale právě díky poloze na strmých svazích zalitých po celý den sluncem dostávají nejslavnější chorvatská vína jedinečnou chuť.

Vinařství na poloostrově Pelješac

Borak a celý poloostrov Pelješac je známý svými kvalitními víny. Vinnou révu pěstují místní obyvatelé v úrodných údolích vnitrozemí poloostrova. Pěstuje se zde místní odrůda červeného vína - "plavac mali crni". Doporučujeme vám navštívit některý z místních vinných sklepů s možností ochutnávek a případného nákupu vína. Největší počet vinných sklepů najdete ve vesnici Potomje. Mezi nejkvalitnější patří červená vína Dingač (14 % alkoholu), Postup a Pelješac.

Ve střední části poloostrova Pelješac se nachází poklidná vesnička Dingač-Borak, jako stvořená pro odpočinkovou dovolenou. Orientace Boraku na jihozápad zaručuje maximum slunečního svitu, který si nejlépe vychutnáte na dvou krásných oblázkových plážích.