Vyhledat na webu

s

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Pula - Banjole

Oblast: Istrie

Letovisko Pula - Banjole najdete na poloostrově Istrie. Je vzdálené cca 6 km jihovýchodně od města Pula. Jedná se o malou rybářskou obec a klidné místo pro strávení dovolené v Chorvatsku.

Pula - Banjole je známé hlavně pro milovníky mořských plodů, které jsou velmi chutně připravované v místních restauracích. Pula - Banjole je rájem pro rybáře, zejména ty sportovní.

Vybavení

Restaurace, obchod, cukrárny a obchůdky se suvenýry.

Pláže Banjole

Banjole má velmi členité pobřeží, kde naleznete mnoho zátok a borovicové lesy. Moře je po celém pobřeží velmi čisté a průzračné. Pláže jsou tu buď oblázkové (větší kulaté oblázky), nebo skalnaté - jedná se většinou o ploché hladké kameny vhodné i ke slunění.

Oblázková pláž Centinera před stejnojmenným hotelovým resortem je přizpůsobená pro hedikepované osoby na invalidním vozíčku. Na pláži se nachází betonová rampa s rukojetí na jedné straně pro snazší přístup vozíčku do moře. Cestou na tuto pláž musí osoby na vozíčku překonat cca 3 schody z parkoviště na promenádu. 

Stravování

Náš tip na ubytování se stravou

Pokud hledáte ubytování s polopenzí blízko pláže, doporučujeme vám hotel Centinera.

  • Jídlo si tu vychutnáte v klimatizované restauraci, nebo na venkovní terase s výhledem na moře.
  • Dokoupit si můžete také obědy.

Výlety z Banjole

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Pula-Banjole.

Sport

Banjole je vyhledávané kvůli sportovnímu rybaření. Naleznete zde půjčovnu kol, motorových člunů a tenisové kurty. Také zde jsou cyklistické trasy. Další možnosti sportovního vyžití jsou v Premantuře a v Medulinu.

Kulturní akce v Pule

PULA SUPERIORUM - 2021: Obyvatelé Puly jsou právem hrdí na svoji slavnou římskou minulost. Zachovalé antické stavby obdivují návštěvníci z celého světa. Ale nejlépe je navštívit Pulu v době, kdy se příběhy z pradávné minulosti odehrávají v jejích ulicích přímo před našima očima. Ulice Puly se v období festivalových dní mění na jeviště římské divadelní scény – centra antických tragédií a komedií. Římská Aréna znovu prožívá své slavné dny, kdy se uvnitř jejích kamenných hradeb odehrávaly souboje statečných gladiátorů. Krásné ženy nosí antické šaty a účesy, hra zvuku a světel nám vyráží dech, římské hostiny a istrijské gastronomické speciality Vám osvěží chuť. V červnu všechny cesty vedou do Puly.

FILMOVÝ FESTIVAL V PULE - 18.-26.7.2021: Díky projekcím na otevřeném prostranství v prostorách Kaštelu a římské Arény patří Filmový festival v Pule mezi světově uznávané. Málokterý ze světových festivalů si může dovolit promítání filmů v prostředí se staletými dějinami. I letošní ročník Filmového festivalu, v návaznosti na dlouholetou tradici, nabídne svým návštěvníkům rozmanitý program a velké množství domácích i zahraničních filmových novinek.

Během vaší dovolené v Banjole u Puly můžete navštívit i další kulturní akce na Istrii.