ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Dle historických dokladů - příkazů Královské bánské správy z roku 1936 a 1937, byly položeny základy nové osady Mandre. To mělo své důvody. V Kolanu se totiž objevila malárie a tehdejší moc chtěla přestěhovat všechno obyvatelstvo blíže k moři. Mnoho lidí však přestěhování odmítlo, a tak se do Mandre přestěhovalo jen 92 rodin. Intenzivnější výstavba a urbánní rozvoj Mandre nastaly na konci 20. století, kdy stát ovčákům vystavil tabulární listiny, dle kterých se stali majiteli pastvin, které jim byly dány k užívání v roce 1925. Tehdy byla v Mandre postavena řada rodinných domů s apartmány a pokoji, které se v létě pronajímaly turistům. V 19. století v Mandre stálo 7 domů, v roce 1937 jich bylo již 80 a v roce 2003 se počet domů zvýšil na 300.

Mandre je tiché a příjemné místo pro strávení letní dovolené, moře je zde čisté, pláže hezké a dopravní spojení s obcemi Šimuni, Novaljou a Kolanem umožňuje prohlídku okolí.

Historické památky v Mandre

V rukopisech M. Sabljara se dochoval náčrt stavby v Mandre, která měla gotické rysy, ale hovoří se o ní jako o strážní baště se střílnami. I když v historických dokladech neexistuje zmínka o existenci kostela v Mandre, lid této stavbě říkal Crkvina, a tak lze předpokládat, že určitý liturgický význam měla. Tvoří ji pravoúhlá loď.

  • nejoblíbenější letovisko našich klientů
  • k dispozici náš delegát Radek
  • průzračné moře a oblázkové pláže
  • možnost ubytování se stravou
  • z Brna 800 km

Mandre, ostrov Pag

 

Přemýšlíte, co darovat k Vánocům vašim nejbližším?

Darujte jim letní dovolenou v Chorvatsku v podobě vánočního dárkového poukazu. Připravíme vám poukaz na vybraný pobyt anebo si můžete zakoupit poukaz na určitou částku dle vašeho přání. Poukazy na částku můžete uplatnit na jakýkoli pobyt do 15. 9. 2024.