Vyhledat na webu

Tip: Jednoduchý výraz najdu snadno, třeba Hvar nebo počasí

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Pozoruhodná místa ostrova Pag

Na ostrově Pag najdete spoustu zajímavých míst - např. ornitologickou rezervaci Kolansko Blato, staleté olivovníky v Lunu, kopec Sveti Vid (nejvyšší vrchol ostrova) nebo úchvatný skalní kaňon za vesničkou Metajna, odkud můžete navíc navštívit i různé krásné pláže, kde budete téměř sami.

Pláže v Pažském zálivu

Skaliska v Pažském zálivu

Staleté olivovníky

Sveti Vid - nejvyšší vrchol ostrova Pag (349 m n. m.)

Fortica je název pro starou tvrz, ale i toponymum pro výběžek v úžině Ljubačka Vrata. Z Fortici se za středověku dohlíželo na lodní dopravu a dle pověsti právě z Fortici Pažané v roce 1242 spatřili krále Bélu IV., když prchal na Pag před nepřítelem. Kolem Fortici je ostrý kamenitý terén, podobající se měsíční krajině.

Šestakovci je název pro skupinu mořských útesů, které se nacházejí na severní straně ostrova otočené k Velebitu. K Šestakovcům se lze dostat jen lodí a od pažského přístavu jsou vzdáleny kolem 6 mil. V jejich blízkosti je nádherná pláž se spoustou stinných míst a přístavištěm pro menší lodě.

Slana je větší zátoka, do které se dostanete plavidlem nebo pěšky z Barbatu. Nachází se v severozápadní části ostrova, na okraji úžiny Paška Vrata. Uvnitř zátoky Slana jsou rozlehlé a mimořádně hezké písečné pláže. Obzvlášť impresivní jsou rovné, holé skály, které vyvstávají příkře z moře.

Sveti Duh je příjemné a klidné místo s písečnými plážemi. Dno moře je překryto velmi jemným pískem. Ve větší části pláže se vyskytují prameny pitné vody.