× Umíte chorvatsky? Máme pro vás práci → více informací

Vyhledat na webu

Tip: Jednoduchý výraz najdu snadno, třeba Hvar nebo počasí

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Tipy na výlety v letovisku Milna - ostrov Brač

Oblast: Ostrov Brač

Bol, BračPláž Zlatni rat v Bolu

Oblázková pláž Zlatni rat v letovisku Bol na ostrově Brač byla již 10x prohlášena za jednu z deseti nejkrásnějších pláží na světě. Příležitost vykoupat se na Zlatnem ratu si rozhodně nenechte ujít! K dispozici jsou zde sprchy, převlíkací kabinky, restaurace, kavárny apod.

 

 

Vidova Gora, BračVidova Gora

Na nejvyšší vrchol ostrova Brač, Vidovu Goru (778 m), můžete dojet i autem. Jsou tu krásné výhledy na pláž Zlatni rat a okolní ostrovy.

 

 

 

Kamenný oblouk Koloč - ostrov BračKamenný oblouk Koloč

Nedaleko vnitrozemské obce Nerežišća se nachází přírodní monument - kamenný oblouk Koloč.

 

 

 

Klášter Blaca - ostrov BračKlášter Blaca

Jihovýchodně od Supetaru se odbočkou z cesty Nerežišća-Vidova hora dostanete k výchozímu bodu k unikátnímu skalnímu klášteru Pustinja Blaca. V nadmořské výšce 250 m ho tu postavili hlaholští mniši, když sem v roce 1551 utekli z pevniny před Turky. Od parkoviště trvá procházka ke klášteru přibližně dvě hodiny. V klášterním komplexu se nachází mimo jiné také muzeum zbraní a hodin. Komplex je pro turisty v hlavní sezóně otevřen kromě pondělka každý den od 10 do 17 hod.

Park přírody Sutivan, BračPark přírody Sutivan

14 km od Milny směrem na Sutivan se nachází Park přírody Sutivan. Najdete zde hřiště pro plážový volejbal a malou kopanou, pro děti prolízačky. Součástí je malá zoo převážně s domácími zvířaty. Děti se mohou povozit na ponících. V areálu se nachází také restaurace.