ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

VÝLET

Maják Veli Rat, ostrov Dugi otok

Jen 3 km západním směrem od Veli Ratu najdete zátoku s nejvyšším majákem na Jadranu. Maják Veli Rat měří 42 m, byl postaven v roce 1849 a dnes je v něm možnost ubytování. U majáku je malá kaplička sv. Nikoly. V blízkosti majáku se nachází i malá oblázková pláž.

VÝLET

Přírodní park Telaščica, Dugi Otok

Chorvatský přírodní park Telaščica (chorvatsky Telašćica) se nachází na ostrově Dugi Otok a sousedí s ostrůvky národního parku Kornati. Vstup do národního parku je u městečka Sali a stojí 40 HRK za osobu (v r. 2020). Po přírodním parku Telaščica můžete jet autem ještě 5 km, potom 2 km pěšky k restauraci, na Slano jezero a ke skalním stěnám. Na ostrov Dugi Otok připlujete ze Zadaru trajektem nebo výletní lodí za 100 minut.

VÝLET

Národní park Kornati

Název Kornati nese skupina 147 ostrovů a útesů různé velikosti v jižní části severodalmatských ostrovů, ve vnějším pásu mezi ostrovy Žirje a Dugi otok. Všechny ostrovy podélně kopírují směr pobřežních horských pásem v Chorvatsku. Souostroví dostalo název podle největšího ostrova - ostrova Kornat, s rozlohou 32,6 km2.

VÝLET

Písčitooblázková pláž Sakarun, ostrov Dugi otok

Ostrov Dugi otok láká ke strávení dovolené výjimečnou přírodou (nachází se tu přírodní park Telašćica a v sousedství národní park Kornati) a také nádhernými plážemi. Jedna z nejkrásnějších na Jadranu se totiž nachází právě tady. Je to písečná pláž Sakarun. Na pláži je směs oblázků a písku a při vstupu do moře a na jeho mělkém dně leží jemný bílý písek. Když svítí slunce, voda v zátoce u pláže září neuvěřitelnou světle tyrkysovou barvou a není přehnané tvrdit, že má vskutku exotický ráz.

Přehrát video

Krasová jeskyně Strašna peć

Zhruba ve středu ostrova Dugi Otok (poblíž městečka Savar v údolí mezi kopsi Šišlovica a Veli vrh) se nachází krasová jeskyně Strašna peć. Během července a srpna je jeskyně přístupná veřejnosti v době 10.30. - 14.30 a 15.30. - 19.30 hod. V červnu a září je přístupná v uvedených časech jen ve středy.

Málokdo ví, že se na Dugem otoku nachází jedna z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku - písečná pláž Sakarun, přezdívaná také Karibik. Ubytujte se v soukromých apartmánech v letovisku Soline a vychutnejte si chorvatský Karibik do sytosti.

 

Přemýšlíte, co darovat k Vánocům vašim nejbližším?

Darujte jim letní dovolenou v Chorvatsku v podobě vánočního dárkového poukazu. Připravíme vám poukaz na vybraný pobyt anebo si můžete zakoupit poukaz na určitou částku dle vašeho přání. Poukazy na částku můžete uplatnit na jakýkoli pobyt do 15. 9. 2024.