ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Lodní výlety na ostrůvek Ošjak

Naproti pobřeží Vela Luky je ostrůvek Ošjak. Dostat se sem trvá lodí asi 10 minut člunem, který si můžete pronajmout v přístavu. Na západní straně Ošjaku najdete jeskyni.

Lodní výlety na ostrůvek Proizd

Nedaleko přístavu Vela Luka (5 km od Mikuliny Luky) leží malý ostrůvek Proizd s nádhernou bělostnou oblázkovou pláží a průzračnou vodou. Z Vela Luky se sem dostanete snadno výletní lodí nebo pronajatým člunem, trvá to jen 30 minut. Pláž na ostrůvku Proizd byla vyhlášená pláží Jadranu pro rok 2007. Koupat se tu můžete i ve stylu FKK.

Vinařství na ostrově Korčula

Korčula je známá především díky vynikajícím bílým vínům - vyzkoušejte je sami! Naprosto unikátní je bílé víno Grg, kterému se díky písečnému podloží daří výhradně v okolí Lumbardy a nikde jinde. Grg znamená v chorvatštině "hořký", ale nenechte se zmást, toto víno má velmi příjemnou chuť. Přímo v Lumbardě můžete navštívit např. vinařství Bire, Fidulić nebo Zure. Vína zde můžete ochutnat i nakoupit. Ve vnitrozemí ostrova se pěstují bílá vína Pošip a Rukatac. Nejoblíbenějším červeným vínem je Plavac Mali.