ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

V moři naproti Prižby jsou rozesety malé neobydlené ostrůvky Stupa, Crklica, Sridnjak a Vrhovnjak, na které se lze snadno dostat člunem.

Na ostrov Korčula se dostanete trajektem z Orebiće, ležícího naproti na poloostrově Pelješac. Jízda trajektem trvá 20 minut, spoj vyplouvá téměř každou hodinu - trasa Orebić (Pelješac)–Dominče (ostrov Korčula). Rychlejší avšak dražší doprava na ostrov Korčula je trajektem Split–Vela Luka (ostrov Korčula). Jízda trajektem trvá 2 hodiny 45 minut.

Vybavení

Restaurace, pizzerie, samoobsluha se základními potravinami, půjčovna vodních skútrů, lodí a potápěčských potřeb.

Pláže

Krásná písčitooblázková pláž Vela plaža se nachází v blízkosti poloostrova Ratac (západní část Prižby). Ostatní části pobřeží jsou skalnaté.

U poloostrůvku Prišćapac (východní část Prižby) je menší oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře. Okolo Prišćapacu vede k moři několik pěšin. U moře tu však nejsou žádné schůdky do vody.

Výlety z Prižby

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Prižba.

Sport

Plavání, šnorchlování, potápění, turistika, cyklistika, minigolf, petang.

Kultura a zábava

Pro kulturní zážitek navštivte starobylé město Blato (7 km od Prižby), známé rytířskými hrami zvanými Kumpanjija. Hry oslavují vítězství nad Turky a konají se na náměstí u kostela Všech svatých ze 17. století (před arkádami - antické sloupy s oblouky). Jejich aktéři - tanečníci a rytíři, vystupují v honosných kostýmech.

Přes léto se v Blatě konají také folklorní večery, na nichž vystupují tradiční chorvatské sborové skupiny (klapy) z různých míst Chorvatska, a festivaly sdružující vystoupení několika takových sborů. Zpěváci bývají oblečení do tradičních krojů dle kraje, který zastupují.