Vyhledat na webu

s

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Prižba

Oblast: Ostrov Korčula

Malé klidné letovisko Prižba se vine 4 km podél pobřeží v jižní části ostrova Korčula. Propojuje dva malé poloostrovy Prišćapac a Ratac. Prižba nabízí krásné pláže – oblázkové i písčitooblázkové. Tam, kde je pobřeží skalnaté, mají apartmánové domy vybetonované plácky pro slunění se schůdky do moře.

V moři naproti Prižby jsou rozesety malé neobydlené ostrůvky Stupa, Crklica, Sridnjak a Vrhovnjak, na které se lze snadno dostat člunem.

Vybavení

Restaurace, pizzerie, samoobsluha se základními potravinami, půjčovna vodních skútrů, lodí a potápěčských potřeb.

Pláže

Krásná písčitooblázková pláž Vela plaža se nachází v blízkosti poloostrova Ratac (západní část Prižby). Ostatní části pobřeží jsou skalnaté.

U poloostrůvku Prišćapac (východní část Prižby) je menší oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře. Okolo Prišćapacu vede k moři několik pěšin. U moře tu však nejsou žádné schůdky do vody.

Výlety z Prižby

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Prižba.

Sport

Plavání, šnorchlování, potápění, turistika, cyklistika, minigolf, petang.

Kultura a zábava

Pro kulturní zážitek navštivte starobylé město Blato (7 km od Prižby), známé rytířskými hrami zvanými Kumpanjija. Hry oslavují vítězství nad Turky a konají se na náměstí u kostela Všech svatých ze 17. století (před arkádami – antické sloupy s oblouky). Jejich aktéři – tanečníci a rytíři, vystupují v honosných kostýmech.

Přes léto se v Blatě konají také folklorní večery, na nichž vystupují tradiční chorvatské sborové skupiny (klapy) z různých míst Chorvatska, a festivaly sdružující vystoupení několika takových sborů. Zpěváci bývají oblečení do tradičních krojů dle kraje, který zastupují.