ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

V moři naproti Prižby jsou rozesety malé neobydlené ostrůvky Stupa, Crklica, Sridnjak a Vrhovnjak, na které se lze snadno dostat člunem.

Na ostrov Korčula se dostanete trajektem z Orebiće, ležícího naproti na poloostrově Pelješac. Jízda trajektem trvá 20 minut, spoj vyplouvá téměř každou hodinu - trasa Orebić (Pelješac)–Dominče (ostrov Korčula). Rychlejší avšak dražší doprava na ostrov Korčula je trajektem Split–Vela Luka (ostrov Korčula). Jízda trajektem trvá 2 hodiny 45 minut.

Vybavení

Restaurace, pizzerie, samoobsluha se základními potravinami, půjčovna vodních skútrů, lodí a potápěčských potřeb.

Pláže

Krásná písčitooblázková pláž Vela plaža se nachází v blízkosti poloostrova Ratac (západní část Prižby). Ostatní části pobřeží jsou skalnaté.

U poloostrůvku Prišćapac (východní část Prižby) je menší oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře. Okolo Prišćapacu vede k moři několik pěšin. U moře tu však nejsou žádné schůdky do vody.

Výlety z Prižby

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Prižba.

Sport

Plavání, šnorchlování, potápění, turistika, cyklistika, minigolf, petang.

Kultura a zábava

Pro kulturní zážitek navštivte starobylé město Blato (7 km od Prižby), známé rytířskými hrami zvanými Kumpanjija. Hry oslavují vítězství nad Turky a konají se na náměstí u kostela Všech svatých ze 17. století (před arkádami - antické sloupy s oblouky). Jejich aktéři - tanečníci a rytíři, vystupují v honosných kostýmech.

Přes léto se v Blatě konají také folklorní večery, na nichž vystupují tradiční chorvatské sborové skupiny (klapy) z různých míst Chorvatska, a festivaly sdružující vystoupení několika takových sborů. Zpěváci bývají oblečení do tradičních krojů dle kraje, který zastupují.

Přemýšlíte, co darovat k Vánocům vašim nejbližším?

Darujte jim letní dovolenou v Chorvatsku v podobě vánočního dárkového poukazu. Připravíme vám poukaz na vybraný pobyt anebo si můžete zakoupit poukaz na určitou částku dle vašeho přání. Poukazy na částku můžete uplatnit na jakýkoli pobyt do 15. 9. 2024.