ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Koupání v Dražici je možné přímo pod apartmánovými domy. Na několika místech vedou k moři betonové schody a ke slunění slouží většinou betonová mola.

Doporučujeme využívat krásnou oblázkovou pláž Plat, vzdálenou 600 m za Dražicí směrem na jihovýchod (chodníčkem). Vstup do moře je zde pozvolný, pláž je vhodná i pro děti. Na této podmanivé, divoce působící pláži je během letních měsíců v provozu plážový bar s občerstvením. K dispozici je tu spíše rychlé občerstvení jako smažené olihně, hranolky, burgery apod., ale také zmrzlina. Bufet na pláži Plat bývá v provozu cca od 15.6. do 31.8. Pronajmout si tu můžete plážová lehátka, slunečníky nebo kajak. Pěšina k pláži vede nad působivými skalními útesy, padajícími příkře do moře. Pláž je přístupná také autem - z Dražice je to na parkoviště u pláže Plat asi 1 km.

Na pláž Plat navazuje méně využívaná pláž Ravno, kam je možné chodit i se psem.

Vybavení

V okolních vesničkách Zuboviči (1 km) a Metajna (3,7 km) najdete restaurace a menší obchody s potravinami. V Zuboviči je k dispozici i pekárna a pošta. Nejbližší větší město je Novalja, vzdálená 10 km. Zde se nacházejí supermarkety, mnoho restaurací, kaváren, barů, banky, stánky se suvenýry, lékárna, čerpací stanice aj.

Sport

Tato část ostrova je jako stvořená pro cyklistiku. Nad pobřežím se táhne lehce zvlněná asfaltová silnice a krajina s nádhernými výhledy vás v sedle kola bude neustále něčím odměňovat. Také pěší turistika po okolních kopcích a obzvlášť ve skalním kaňonu Ručica za Metajnou patří k tomu nejhezčímu, co můžete od aktivně strávené dovolené u moře čekat.

Upozornění

V Dražici může být slyšet ve dne i v noci hudba z 6 km vzdálené pláže Zrče, pověstné hudebními kluby, kde se konají festivaly pro mladé.