ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Vybavení

Několik restaurací, jeden obchod, pekárna.

Za dalším vybavením dojíždějí hosté do města Novalja (12 km), kde najdete supermarkety, mnoho restaurací, kaváren, barů, banky, stánky se suvenýry, lékárnu, čerpací stanici aj.

Pláže Metajna

Podél pobřeží je řada menších písčitooblázkových pláží. Na východním okraji Metajny se nachází krásná 300 m dlouhá písčitooblázková pláž (hlavní pláž). Všechny pláže mají pozvolný vstup do moře a jsou vhodné i pro malé děti.

Z této hlavní pláže v Metajně vede podél pobřeží chodníček, kterým se dostanete k dalším, mnohem méně navštěvovaným oblázkovým plážím. Obě jsou dostupné buď pěšky, nebo člunem. První z nich je pláž Sunčana (asi 700 m od jižního okraje hlavní pláže), druhou je pláž Zaglava (asi 1 km ze stejného bodu).

Jihovýchodně od Metajny, přes kopec, se nachází nádherná pláž Ručica. Je dlouhá 230 m a při vstupu do moře je směs oblázků a písku. Není zde však žádný stín, proto doporučujeme vzít si s sebou slunečník. U pláže Ručica je parkoviště a bistro s občerstvením.

Pokud se vydáte do skalního kaňonu Metajna, můžete dojít i k další pěkné, málo frekventované pláži Beritnica. K pláži vede jen kamenitá stezka a rozhodně doporučujeme pevnou obuv. Pláži dominují tři velké balvany v moři - podle toho ji bezpečně poznáte. Pláž Beritnica je nejlépe dostupná člunem.

Restaurace v Metajně

Metajna je malá vesnička, kde najdete jen několik restaurací. Přesto nepřijdete zkrátka, navštívíte-li kteroukoli z nich.

Doporučujeme

  • Bistro Metajna - příjemná restaurace s terasou, kde vám jakékoli jídlo zpříjemní krásný výhled na moře. V nabídce jsou tradiční masitá jídla z grilu, dobrá ryba i mořské plody. Z lehčích jídel saláty, rizoto, těstoviny nebo pizzu.
  • Konoba Lanterna - pěkná restaurace s masívními dřevěnými stoly a krásným výhledem na moře.
  • Konoba Girica - restaurace s masívními dřevěnými stoly na začátku hlavní pláže v Metajně. Dobrá jídla z masa, ryb, mořských plodů i pizza.
  • Riva - další z restaurací s pestrou nabídkou jídel od masa, přes ryby až po pizzu. Masívní dřevěné stoly hned u moře.
  • Plaža Ručica - během pobytu v Metajně nevynechejte návštěvu překrásné písčitooblázkové pláže Ručica (z Metajny přes kopec směrem na východ). Na jižním okraji pláže Ručica se nachází stejnojmenné bistro se základním občerstvením. Výhledy na pláž v celé její kráse, ale především na skalní kaňon tyčící se nad ní, jsou odsud fenomenální!

Výlety z Metajny

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Metajna.

S výběrem výletů na ostrově Pag vám poradí náš delegát, který sídlí v Mandre.

Sport

Plavání, cyklistika, turistika, plošina pro výcvik vodního lyžování u pláže Zrče, potápění (potápěčské centrum).

Upozornění

V Metajně může být slyšet ve dne i v noci hudba z 8 km vzdálené pláže Zrče, pověstné hudebními kluby, kde se konají festivaly pro mladé.