× Umíte chorvatsky? Máme pro vás práci → více informací

Vyhledat na webu

Tip: Jednoduchý výraz najdu snadno, třeba Hvar nebo počasí

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Výlety v letovisku Metajna

Oblast: Ostrov Pag

S výběrem výletů na ostrově Pag vám poradí náš delegát, který sídlí v Mandre.

Lodní výlet Pažským zálivemLodní výlet Pažským zálivem

Celodenní výlet z města Pag (vzdáleného z Metajny 35 km) s fishpiknikem a koupáním z lodi.

 

 

 

Výlet člunem z města Pag

Zapůjčení člunu na Pagu

Na ostrově Pag si můžete zapůjčit malý motorový člun, který si budete řídit sami. Člunem se dostanete do míst s mnoha krásnými přírodními plážemi v Pažském zálivu. Užijete si celý den s maximálním soukromím. Jen pro držitele kapitánského průkazu!

 

  

Výstup na Sv. VidVýstup na Sv. Vid

Na nejvyšší místo chorvatského ostrova Pag - Sv. Vid můžete vystoupit s našim delegátem v brzkých ranních hodinách a zažijete překrásný východ slunce na vrcholu. Výstup na vrchol můžete podniknout i samostatně, přečtěte si jak se dostat na Sv. Vid.

 

 

 

Čista plaža

Čista plaža

Tato krásná písečná pláž s pozvolným vstupem do moře je z Metajny vzdálená 17 km. Je vhodná i pro nejmenší děti. Nejsou tam domy k ubytování. Na tuto písečnou pláž je značená odbočka ze silnice mezi Novaljou a Kolanem. Velkou výhodou je pozvolný vstup do moře, občerstvení přímo u pláže, půjčovna šlapadel a parkoviště.

  

Pláž BeritnicaPláž Ručica, Metajna

Oblázková pláž Ručica je ukryta za letoviskem Metajna. Na začátku Metajny odbočíte vlevo. Po křivolaké úzké cestě projedete vesnicí a po dalších 500 m přijedete na parkoviště ke stylové restauraci. Na pláž je to pak ještě 50 m pěšky. Po půlhodinové procházce mezi zajímavými skalami se dostanete k další krásné pláži - pláž Beritnica na fotografii.

  

 

Pag BošanaPláže Bošana

K začátku města Pag je to z Metajny 34 km. Ve městě Pag odbočíte podle ukazatele Bošana a po 4 km se dostanete ke krásným zátokám s oblázkovými plážemi.

 

 

 

Pláž RučicaPláž Zrće

Autem se na známou pláž Zrće dostanete značenou odbočkou ze silnice mezi Novaljou a Kolanem. Pláž z drobných oblázků s pozvolným vstupem do moře se nachází v areálu, kde jsou restaurace, bary, tobogán, půjčovna vodních skútrů a šlapadel, plážový volejbal a v noci diskotéka (červenec, srpen). Dalšími atrakcemi jsou zde také bungee-jumping a vodní lyžování (wakeboarding).

  

Vodní lyžování ZrćeVodní lyžování na pláži Zrće

Lanová dráha pro vodní lyžování (wakeboarding) se nachází 500 m od pláže Zrće (odbočka u benzínové čerpací stanice).

 

 

 

PlanjkaPláž Planjka, Stará Novalja

Tato písečná pláž je vhodná i pro nejmenší děti. Nachází se 12 km od Metajny. Písek na „bábovičky“, skluzavka zdarma, půjčovna kajaků a šlapadel, restaurace na pláži, parkoviště...

  

 

Staleté olivovníky LunStaleté olivovníky Lun a Tovarnele

Z Metajny do Lunu na severozápadním konci ostrova je to 30 km. Můžete zde vidět stovky staletých olivovníků, rostoucích mezi kameny. Jejich kmeny jsou znetvořené větrem a solí, stromy jsou však stále zelené. Objemné kmeny těchto olivovníků jsou zkroucené proto, že se točí jedním směrem za sluncem.

 

 

 

Kromě míst na ostrově Pag můžete navštívit tyto národní parky a přírodní zajímavosti: