ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

VÝLET

Lodní výlety ze Šolty na Brač a Hvar

Ze Stomorske můžete podniknout výlety lodí na okolní ostrovy Brač a Hvar nebo jen kolem pobřeží ostrova Šolta. Tyto lodní výlety jsou nabízeny s fishpiknikem na lodi. Z Maslinice můžete podniknout výlet lodí kolem přilehlých ostrůvků Balkun, Saskinja, Polebrnjak, Stipanska, Grmej a Rudula, nebo na vzdálenější ostrůvky Veli Drvenik a Mali Drvenik.

Přehrát video

VÝLET

Bol - Zlatni rat, ostrov Brač

Bol je jedno z nejluxusnějších letovisek chorvatského Jadranu. Leží na jižním pobřeží ostrova Brač. Během večerní procházky kolem pobřeží Bolu stěží odoláte všudypřítomným romanticky nasvíceným restauracím a vinárničkám. Bol je však známý především díky jedinečné přírodní pláži Zlatni rat, jejíž cíp se natáčí doleva či doprava podle směru mořských proudů a větru.

Přehrát video

VÝLET

Vesnice Grohote, ostrov Šolta

Grohote je nejstarším a největším sídlem na Šoltě. Leží ve vnitrozemí tohoto malého středodalmatského ostrova. Od roku 1811 až do dnešních dnů je Grohote hlavním hospodářským a administrativním centrem Šolty.

VÝLET

Gornje Selo, ostrov Šolta

Ve vnitrozemí východní části ostrova Šolta, přibližně 7 km jihovýchodně od obce Grohote a 3 km od Stomorske, najdete v nadmořské výšce 170 m vesnici Gornje Selo. Tato obec leží téměř na úpatí nejvyššího vrcholu Šolty - kopce Vela Straža (237 m). Také Gornje Selo nabízí tradiční kamenné domky, některé jsou zrekonstruované, na jiných je znát zub času.

Poznávací výlety po ostrově Šolta

Tyto výlety nabízí agentura v centru Stomorske:

  • Návštěva farmy Tvrdić na rozmarýnový med s ochutnávkou – Grohote.
  • Návštěva vinařství Kaštelanac s degustací místního vína Dobričić – Gornje Selo.
  • Návštěva výrobny olivového oleje – Gornje Selo.

Poblíž městečka Bol na ostrově Brač se nachází snad nejznámější pláž v celém Chorvatsku – pláž Zlatni rat, dlouhá přes 630 m. Česky se jí říká Zlatý roh nebo Zlatý mys. Navzdory mnohým mylným představám o písečné pláži je Zlatni rat pláží oblázkovou.