ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Jako turistické letovisko zatím Dinjiška není příliš známá. Rozhodně je však zajímavou destinací, jak pro mladé rodiny, tak i sportovně založené jedince, kteří chtějí svou dovolenou strávit aktivně a zároveň přímo u moře.

Oblast kolem Dinjišky je charakteristická strohou vegetací, převládají zde nízké keře, aromatické byliny a traviny. Dinjiško polje bylo vždy využíváno k zemědělským účelům – dodnes se tu pěstuje vinná réva, olivovníky, ovoce a zelenina. Z historických staveb se tu mnoho nedochovalo, v centru obce je však pěkná kaplička sv. Maura ze 14. století.

Vybavení

V Dinjišce je jeden obchod a několik restaurací, nabízejících mimo jiné i nejznámější místní specialitu – ovčí Pažský sýr. Určitě jej vyzkoušejte a dopřejte si i ochutnávku pršutu a skleničku místního autochtonního bílého vína Gegić.

Dinjiška je klidnější letovisko, za zábavou a nákupy je možné si zajet do města Pag, vzdáleného 14 km.

Pláže Dinjiška

V letovisku Dinjiška je několik pěkných písčitooblázkových pláží i betonová mola. Přístup k nim je však možný pouze přes silnici, která je v letních měsících poměrně frekventovaná. U jedné z pláží v Dinjišce se nachází nově vybudovaný dětský koutek s houpačkami a prolézačkami. Je tu i dráha pro pétanque a volejbalové hřiště. Na protilehlé straně zálivu můžete objevit další malé písečné pláže, poskytujících soukromí. Můžete k nim přeplavat (je to jen cca 500 m), nebo záliv obejít pěšky.

Výlety na Pagu

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Dinjiška.

Dinjiška je ideálním místem pro toho, kdo se chce na dovolené věnovat silniční cyklistice nebo poznávání této části Jadranu. Snadno dostupné je např. historické město Zadar, nebo národní park Paklenica.

S výběrem výletů na ostrově Pag vám poradí náš delegát, který sídlí v Mandre.

Sport

Plavání, cyklistika, turistika, plážový volejbal, petanque.