× Umíte chorvatsky? Máme pro vás práci → více informací

Vyhledat na webu

Tip: Jednoduchý výraz najdu snadno, třeba Hvar nebo počasí

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Výlety v letovisku Dinjiška

Oblast: Ostrov Pag

S výběrem výletů na ostrově Pag vám poradí náš delegát, který sídlí v Mandre.

Lodní výlet Pažským zálivemLodní výlet Pažským zálivem

Celodenní výlet z města Pag (z Dinjišky 18 km) s fishpiknikem a koupáním z lodi.

 

 

 

 

Výlet člunem z města Pag

Zapůjčení člunu na Pagu

Na ostrově Pag si můžete zapůjčit malý motorový člun, který si budete řídit sami. Člunem se dostanete do míst s mnoha krásnými přírodními plážemi v Pažském zálivu. Užijete si celý den s maximálním soukromím. Jen pro držitele kapitánského průkazu!

 

 

 

Výstup na Sv. VidVýstup na Sv. Vid

Na nejvyšší místo chorvatského ostrova Pag - Sv. Vid můžete vystoupit s našim delegátem v brzkých ranních hodinách a zažijete překrásný východ slunce na vrcholu. Výstup na vrchol můžete podniknout i samostatně, přečtěte si jak se dostat na Sv. Vid.

 

 

Výroba soli - PagVýroba soli ve městě Pag

V okolí města Pag si můžete prohlédnout jílová pole (solany). Prohlédněte si, jak se získávala mořská sůl odpařováním mořské vody. Na tato pole je nejkrásnější pohled z okolních náspů. Ve městě Pag je i muzeum soli.

  

 

Ornitologická rezervace Velo BlatoOrnitologická rezervace Velo Blato

Poblíž města Povljana se nachází jedno z nejzajímavějších míst na ostrově Pag. Jedná se o chráněnou ornitologickou rezervaci Velo Blato.

Návštěvu tohoto místa ocení především milovníci přírody. Spatřit zde můžete mnoho druhů převážně vodního ptactva. Velo Blato je největší ze tří sladkovodních ostrovních jezer a žije v něm několik druhů sladkovodních ryb. Zajímavostí je, že Velo Blato bylo jedním z prvních chovů ryb v Evropě. Rezervace Velo Blato se nachází přibližně 2 km od Povljany a lze se k ní dostat po asfaltové silnici.

Pag BošanaPláže Bošana

Ve městě Pag (z Dinjišky 18 km) odbočíte podle ukazatele Bošana a po 4 km se dostanete ke krásným oblázkovým plážím.

 

 

 

Čista plažaČista plaža

Tato krásná písečná pláž s pozvolným vstupem do moře je 38 km od Dinjišky. Je vhodná i pro nejmenší děti. Nejsou tam domy k ubytování. Na tuto písečnou pláž je značená odbočka ze silnice mezi Kolanem a Novaljou. Velkou výhodou je pozvolný vstup do moře, občerstvení přímo u pláže, půjčovna šlapadel a parkoviště.

 

 

Pláž ZrćePláž Zrće

Na známou pláž Zrće je to z Dinjišky 38 km. Dostanete se tam značenou odbočkou ze silnice mezi Novaljou a Kolanem. Pláž z drobných oblázků s pozvolným vstupem do moře, se nachází v areálu, kde jsou restaurace, bary, tobogán, půjčovna vodních skútrů a šlapadel, plážový volejbal a v noci diskotéka (červenec, srpen).

  

 

Vodní lyžování ZrćeVodní lyžování na pláži Zrće

Z Dinjišky je to 38 km. Lanová dráha pro vodní lyžování (wakeboarding) se nachází 500 m od pláže Zrće (odbočka u benzínové čerpací stanice).

 

 

 

PlanjkaPláž Planjka, Stará Novalja

Tato písečná pláž, která je vhodná i pro nejmenší děti, se nachází 45 km od Dinjišky. Písek na „bábovičky“, skluzavka zdarma, půjčovna kajaků a šlapadel, restaurace na pláži, parkoviště...

 

 

Pláž CaskaPláž Caska

Tato písčitooblázková pláž je 40 km od Dinjišky, u města Novalja. Má pozvolný vstup do moře, k dispozici tu jsou dvě restaurace.

 

 

 

Pláž BeritnicaPláž Ručica, Metajna

Oblázková pláž Ručica je ukryta za letoviskem Metajna, 58 km od Dinjišky. Na začátku Metajny odbočíte vlevo. Po křivolaké úzké cestě projedete vesnicí a po dalších 500 m přijedete na parkoviště ke stylové restauraci. Na pláž je to 50 m. Po půlhodinové procházce mezi zajímavými skalami se dostanete k další krásné pláži - pláž Beritnica na fotografii.

 

Staleté olivovníky LunStaleté olivovníky Lun a Tovarnele

Z Dinjišky do Lunu na severozápadním konci ostrova je to 64 km. Můžete zde vidět stovky těchto olivovníků, rostoucích mezi kameny. Jsou často znetvořené větrem a solí, ale stále zelené. Všechny jejich objemné kmeny jsou zkroucené tím, že se točí jedním směrem za sluncem.

 

 

 

Kromě míst na ostrově Pag můžete navštívit tyto národní parky a přírodní zajímavosti: