ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

VÝLET

Staleté olivovníky v Lunu, ostrov Pag

Staleté olivovníky rostou v drsných podmínkách mezi kameny. Přestože jsou často znetvořené větrem a solí, jsou stále zelené. Lun a Tovarnele, kde těchto starých olivovníků rostou stovky, se nachází v Chorvatsku na severozápadním konci ostrova Pag.

Přehrát video

VÝLET

Písečná pláž Planjka, Stará Novalja, ostrov Pag

Písečná pláž Planjka v letovisku Stará Novalja na ostrově Pag je vhodná i pro nejmenší děti. Vstup do moře je pozvolný, najdete tu i místa ve stínu. Jemný písek je ideální na bábovičky. Na pláži je skluzavka zdarma. Zapůjčit si zde můžete vodní šlapadla či plážová lehátka. Na pláži je k dispozici také občerstvení. U pláže je placené parkoviště.

Přehrát video

VÝLET

Oblázková pláž Ručica, ostrov Pag

Oblázková pláž Ručica je na ostrově Pag ukryta v tiché zátoce za letoviskem Metajna, vzdáleném 15 km od města Novalja. Udělejte si zajímavou vycházku mezi skalami k další krásné pláži. Pěšina začíná vlevo za restaurací. Zdatnější mohou vystoupat až nahoru na skály, odkud jsou krásné výhledy na Pažský záliv a také na Velebitský kanál a Velebit. Je to však cesta po ostrých kamenech - vezměte si pevnou obuv!

VÝLET

Metajna, ostrov Pag

Vesnička Metajna se rozprostírá v Pažském zálivu, moře je tu tedy velmi klidné. Pobřeží v Metajně lemuje několik písčitooblázkových pláží, vhodných i pro malé děti. Dobré jídlo si můžete vychutnat v několika místních restauracích.

VÝLET

Vodní lyžování a wakeboarding na pláži Zrče, ostrov Pag

Chorvatský ostrov Pag nabízí písčité i oblázkové pláže a místní sportovní kluby nabízejí půjčování vodních skútrů, školu potápění či vodní lyžování a wakeboarding.

VÝLET

Písčitooblázková pláž Caska, ostrov Pag

Caska je osada patřící ke městu Novalja na ostrově Pag. Pláž v této zátoce Pažského zálivu je písčitooblázková s pozvolným vstupem do moře, velmi vhodná pro děti. Parkování přímo u pláže je zdarma. U pláže jsou dvě malé restaurace. Na vedlejší pláž Zrće je to z Casky 300 m, dostanete se tam pěšky.

VÝLET

Novalja, ostrov Pag

Užijte si dovolenou v krásném chorvatském letovisku Novalja na ostrově Pag. Novalja nabízí svým návštěvníkům mnoho nových moderních apartmánů. Město vybudovalo na pobřeží hezkou promenádu, v mnoha restauracích můžete vyzkoušet chorvatské rybí speciality a výborně upravené plody moře.

VÝLET

Písečná pláž Čista plaža, ostrov Pag

Mezi nejkrásnější písečné pláže Chorvatska patří bezesporu Čista plaža s pozvolným vstupem do moře. Čista plaža umí své návštěvníky také překvapit. V některých letech se totiž tato písečná pláž mění na pláž oblázkovou.

VÝLET

Muzeum soli v Pagu

Stálou výstavu věnovanou výrobě soli, která historicky významně ovlivňovala ekonomiku a dění na ostrově, najdete v centru města Pag. Množství dobových fotografií a pracovních nástrojů pomůže návštěvníkům lépe pochopit, co sůl pro lidi znamenala a jak obtížné její získávání muselo pro místní obyvatele být.

VÝLET

Pag - město

Pokud hledáte ubytování ve městě, kde na vás v každé uličce dýchne historie, a zároveň toužíte dovolenou strávit na písčité pláži, je Pag tou správnou volbou.

Přehrát video

VÝLET

Rafting Zrmanja

Dvacetikilometrový úsek chorvatské řeky Zrmanja s peřejemi se sjíždí ve dvojicích na kajaku. Při dostatku vody se tu také provozuje rafting na člunech. Některé vodopády se obcházejí pěšky. Přestávek můžete využít ke koupání pod vodopády.

Přehrát video

VÝLET

Východ slunce na Sv. Vidu, ostrov Pag

TIP NA TURISTICKÝ VÝLET: V brzkých ranních hodinách lze podniknout pěší výstup na nejvyšší vrchol ostrova Pag – Sveti Vid (348 m n. m.). Výstup trvá necelou hodinu a vede kamenitou stezkou. Nový den přivítáte na vrcholu východem slunce. Magické pohledy z vrcholu vám budou odměnou za brzké vstávání a námahu.

VÝLET

Výlet lodí k Rošskému vodopádu v rámci národního parku Krka

V rámci národního parku Krka ze Skradinského buku vyplouvá pravidelně od dubna do října výletní loď k Rošskému vodopádu – Roški slap. Výlet trvá 3 hodiny a 30 minut a zahrnuje půlhodinovou prohlídku ostrova Visovac.

Přehrát video

VÝLET

Pag - Bošana, ostrov Pag

Pag-Bošana je malé letovisko. Nachází se na velmi romantickém místě u nejkrásnějších pláží ostrova Pag. Pláže jsou zde z drobných oblázků s pozvolným vstupem do moře, vhodné i pro malé děti.

VÝLET

Řeka Krupa a Kudin most

Řeka Krupa je jedním z přítoků řeky Zrmanji. Na Krupě můžete obdivovat 19 vodopádů a tyrkysově modrou vodu. Kromě vodopádů zde najdete také jednu historickou památku - tzv. Kudin most, složený z 12 kamenných oblouků. Zajímavé je, že se jedná o nejstarší dochovaný most - byl postaven na přelomu 18. a 19. století. Vodopády na Krupě patří k těm nejhezčím v Chorvatsku.

Přehrát video

VÝLET

Oblázková pláž Zrče, ostrov Pag

Pláž Zrče (chorvatsky Zrće) na ostrově Pag je v posledních letech nechvalně proslulá zejména díky noční zábavě a hlasité hudbě. Díky drobným oblázkům a pozvolnému vstupu do moře je však vhodná také pro rodiny s dětmi. Hudba zde sice hraje i přes den, ale zdaleka ne tak hlasitě jako v noci.

VÝLET

Výroba soli na Pagu

Výroba soli přinášela městu Pag bohatství ale i potíže. Právě kvůli soli Pažané během svých dějin často válčili, ale také ve většině případů i dobře žili. Tradice výroby soli pochází z dob prvního osidlování ostrova. Ročně se v Pagu vyrobí asi 33 tisíc tun soli a bazény pro přípravu solného láku mají rozlohu přes 2 mil. m2.

VÝLET

Zapůjčení člunu na ostrově Pag

Pokud máte kapitánský průkaz, můžete si na ostrově Pag v letoviscích Novalja, Pag a Šimuni zapůjčit malý motorový člun, který si budete řídit sami. Člunem se dostanete do míst s mnoha krásnými přírodními plážemi v Pažském zálivu nebo v průlivu Pažská vrata, které nejsou z pevniny přístupné.

VÝLET

Ornitologické rezervace Kolansko blato a Velo blato, ostrov Pag

Jen málo návštěvníků ostrova Pag ví, že se zde nachází dvě ornitologické rezervace - Kolansko blato a Velo Blato. Hlavně na jaře se zde vytvoří sladkovodní jezírka a močály, které využívá vodní ptactvo i řada obojživelníků.

VÝLET

Lodní výlet z Mandre na ostrovy Olib a Silba

Během tohoto lodního výletu si užijete nádherné koupání v průzračném, mělkém moři s písečným dnem. Taková místa jsou kolem ostrovů Olib a Silba. Koupání je zde opravdu pohádkové. Z mořského dna si snadno můžete vylovit druhy mušlí, které u břehu běžně nenajdete. Vyplouvá se z přístavu z Mandre. Výlet si můžete domluvit v přístavu každý večer.

VÝLET

Lodní výlet Pažským zálivem

Z města Pag můžete podniknout báječný výlet lodí Pažským zálivem s koupáním a šnorchlováním na několika zajímavých místech. Během tříhodinového výletu navštívíte zátoku Slana, nádhernou písčitooblázkovou pláž Malin a nakonec také mořskou jeskyni. Tento výlet je vhodný i pro děti předškolního věku.

Přehrát video

V Lunu na severozápadním cípu chorvatského ostrova Pag navštivte tyto úchvatné staleté olivovníky! Naučnou stezku si užijete s celou svou rodinou a s přáteli.

 

Z města Pag můžete podniknout báječný výlet lodí Pažským zálivem s koupáním a šnorchlováním na několika zajímavých místech. Během tříhodinového výletu navštívíte zátoku Slana, nádhernou písčitooblázkovou pláž Malin a nakonec také mořskou jeskyni.

 

S výběrem výletů na ostrově Pag vám poradí náš delegát, který sídlí v Mandre.

Kromě míst na ostrově Pag můžete navštívit tyto národní parky a přírodní zajímavosti: