ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

V Drveniku vám nabízíme ubytování v obou částech Donja i Gornja Vala, které doporučujeme klientům, kteří vyhledávají pěkné oblázkové pláže lemované borovicemi a rádi si zajdou do místních hospůdek a restaurací.

V severní části Drveniku se nachází zátoka Donja Vala s přístavištěm. Vyplouvají odtud trajekty na ostrov Hvar.

Drvenik je klidnější letovisko, za nočním životem se jezdí do Gradacu, který je vzdálený 12 km směrem na jih.


Vybavení

Restaurace, cukrárna, menší obchod v části Donja Vala (cca 1 km).

Pláže

Drvenik má krásné oblázkové pláže s pozvolným vstupem, lemované borovicemi, vhodné pro děti.

Na pláži v části Gornja Vala jsou sprchy.

Stravování

Náš tip na ubytování se stravou

V Drveniku doporučujeme ubytování s polopenzí v ceně.

Jedná se o apartmány Ivando (apartmány, studia i pokoje), hotel Ivando a hotel Srečko.

Dokoupit si tu můžete i obědy a navíc budete mít 10% slevu na konzumaci v restauraci Plaža v Drveniku.

Výlety z Drveniku

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Drvenik.

Sport

Plavání, turistika, trampolína.

Drvenik kdysi a dnes

Drvenik je turistické středisko na Makarské riviéře, které je vzdálené cca 30 km od města Makarská. Nachází se mezi strmými hřebeny pohoří Biokova a pobřežím s překrásnými plážemi. Drvenik se dělí na dvě zátoky – Donja Vala (Dolní zátoka) a Gornja Vala (Horní zátoka).

Historie obce sahá daleko do minulosti. Na návrší severně od Drveniku můžeme vidět zříceniny věže s obrannou zdí ze 17. století, která sloužila jako obrana proti Turkům.

V části Gornja Vala se nachází gotický kostel sv. Jure (sv. Jiří), jehož nejstarší část je pravděpodobně z 15. století. Kostel byl mnohokrát přestavěn a roku 1887 byla jeho stavba dokončena. Během stavby byly do jeho zdí zabudovány středověké náhrobní desky. V kostele je velký oltář, který je vyroben z mramoru a na něm je socha sv. Jure (sv. Jiří). Okolo kostela se nachází hřbitov.

Po velkém zemětřesení roku 1962 se veškeré obyvatelstvo z části Gornja Vala přestěhovalo na pobřeží. Byl zde postaven roku 1967 kostel, který se nachází na kopci nad cestou mezi částmi Donja a Gornja Vala. Do roku 1998 se tento kostel jmenoval Gospe od Karmela (Panny Marie z Karmela) a poté dostal jméno podle původního starého kostelíka sv. Roka, který musel ustoupit stavbě magistrály roku 1964.

Dnes má Drvenik 480 stálých obyvatel a je důležitou dopravní tepnou. Nachází se zde trajekt, který spojuje ostrov Hvar s pevninou.