ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

V Drveniku vám nabízíme ubytování v obou částech Donja i Gornja Vala, které doporučujeme klientům, kteří vyhledávají pěkné oblázkové pláže lemované borovicemi a rádi si zajdou do místních hospůdek a restaurací.

V severní části Drveniku se nachází zátoka Donja Vala s přístavištěm. Vyplouvají odtud trajekty na ostrov Hvar.

Drvenik je klidnější letovisko, za nočním životem se jezdí do Gradacu, který je vzdálený 12 km směrem na jih.

VIDEODrvenik, Makarská riviéra

Drvenik je oblíbeným letoviskem v Chorvatsku. Nabízí všechny ingredience pro dokonalou dovolenou: krásné pláže, širokou nabídku restaurací a mnoho možností pro sportovní aktivity.

Více informací... Přehrát

Vybavení

Restaurace, cukrárna, menší obchod v části Donja Vala (cca 1 km).

Pláže

Drvenik má krásné oblázkové pláže s pozvolným vstupem, lemované borovicemi, vhodné pro děti.

Na pláži v části Gornja Vala jsou sprchy.

Stravování

Náš tip na ubytování se stravou

V Drveniku doporučujeme ubytování s polopenzí v ceně.

Jedná se o apartmány Ivando (apartmány, studia i pokoje), hotel Ivando a hotel Srečko.

Dokoupit si tu můžete i obědy a navíc budete mít 10% slevu na konzumaci v restauraci Plaža v Drveniku.

Výlety z Drveniku

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Drvenik.

Sport

Plavání, turistika, trampolína.

Drvenik kdysi a dnes

Drvenik je turistické středisko na Makarské riviéře, které je vzdálené cca 30 km od města Makarská. Nachází se mezi strmými hřebeny pohoří Biokova a pobřežím s překrásnými plážemi. Drvenik se dělí na dvě zátoky – Donja Vala (Dolní zátoka) a Gornja Vala (Horní zátoka).

Historie obce sahá daleko do minulosti. Na návrší severně od Drveniku můžeme vidět zříceniny věže s obrannou zdí ze 17. století, která sloužila jako obrana proti Turkům.

V části Gornja Vala se nachází gotický kostel sv. Jure (sv. Jiří), jehož nejstarší část je pravděpodobně z 15. století. Kostel byl mnohokrát přestavěn a roku 1887 byla jeho stavba dokončena. Během stavby byly do jeho zdí zabudovány středověké náhrobní desky. V kostele je velký oltář, který je vyroben z mramoru a na něm je socha sv. Jure (sv. Jiří). Okolo kostela se nachází hřbitov.

Po velkém zemětřesení roku 1962 se veškeré obyvatelstvo z části Gornja Vala přestěhovalo na pobřeží. Byl zde postaven roku 1967 kostel, který se nachází na kopci nad cestou mezi částmi Donja a Gornja Vala. Do roku 1998 se tento kostel jmenoval Gospe od Karmela (Panny Marie z Karmela) a poté dostal jméno podle původního starého kostelíka sv. Roka, který musel ustoupit stavbě magistrály roku 1964.

Dnes má Drvenik 480 stálých obyvatel a je důležitou dopravní tepnou. Nachází se zde trajekt, který spojuje ostrov Hvar s pevninou.

Přemýšlíte, co darovat k Vánocům vašim nejbližším?

Darujte jim letní dovolenou v Chorvatsku v podobě vánočního dárkového poukazu. Připravíme vám poukaz na vybraný pobyt anebo si můžete zakoupit poukaz na určitou částku dle vašeho přání. Poukazy na částku můžete uplatnit na jakýkoli pobyt do 15. 9. 2024.