ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Tipy na výlety v letovisku Drvenik

KorčulaLodní výlet na ostrov Korčula

Vyplouvá se ráno z přístavu Donja Vala. Celodenní výlet s fishpiknikem na ostrov Korčula je organizován 3 x týdně. Plavba na ostrov trvá dvě hodiny a během plavby je možné využít koupání v průzračné vodě Jadranu přímo z lodi. Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout delfíny, doprovázející vaši loď. Cílovým místem na ostrově je historické město Korčula.

 

Sućuraj - ostrov HvarLodní výlet na poloostrov Pelješac a na ostrov Hvar

Vyplouvá se ráno z přístavu Donja Vala. Celodenní lodní výlet s fishpiknikem je organizován 4 x týdně. Nejprve se pluje na poloostrov Pelješac do letoviska Trpanj, kde můžete navštívit pozdně antickou pevnost Gradina, kostel sv. Petra a Pavla (17. st.) nebo kostel sv. Roka (na nejvyšším kopci v Trpanji). Odtud je krásný pohled na celé letovisko a na Neretvanský kanál.

Po prohlídce městečka se vyplouvá na ostrov Hvar do zátoky Mlaska, která se nachází kousek od Sućuraje. Zde máte dvě hodiny volno ke koupání. Zdejší pláž je písčitá a je zde pozvolný přístup do moře, proto je toto místo vhodné i pro malé děti. Na zpáteční cestě je další zastávkou obec Sućuraj, která je spojena trajektovou linkou s Drvenikem. Zde se nachází kostel sv. Jiří ze 14. století a třípatrový maják. V ceně výletu je zahrnut i oběd, rakija, víno nebo džus.

GradacLodní výlet do Gradacu

Vyplouvá se večer v 19:30 z přístavu Donja Vala. Tento lodní výlet zvaný "Noční panoráma" je organizován 2 x týdně. Pluje se podél pobřeží do Gradacu. Během plavby Vám bude hrát živá hudba, při které si můžete zatančit. K pití si lze objednat rakiji, víno nebo džus. Můžete si také koupit večeři – rybu, míchaný salát, nebo kuře. V Gradacu máte volno na noční procházku a v 11 hodin je návrat do Drveniku.

 

Bačinská jezeraBačinská jezera

Bačinská jezera se nachází 25 km od Drveniku směrem na Dubrovník. Jedná se o soustavu 7 sladkovodních jezer. Můžete se zde projet na loďce a kochat se okolní přírodou, nebo se vykoupat.

 

 

KravicaVodopády Kravica

Kravické vodopády se nachází v Bosně a Hercegovině, cca 75 km severovýchodně od Drveniku v obci Studenci u města Ljubuški. Nachází se na řece Trebižat. Pokud se vydáte ke Kravickým vodopádům, nezapomeňte si vzít cestovní doklad (pas, OP).

 

 

MostarMostar

Mostar se nachází v Bosně a Hercegovině, cca 95 km od Drveniku. Navštivte Staré město – historickou část se Starým mostem přes řeku Neretvu, který je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Karadžozbegova mešita se řadí mezi nejhezčí a nejstarší mešity v Hercegovině. Projděte se po uličce Stara Čaršija na levém břehu řeky Neretvy, což je další památka na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Na tento výlet si nezapomeňte vzít cestovní doklad (pas, OP).

 

Međjugorje

Međjugorje se nachází v Bosně a Hercegovině, cca 65 km severovýchodně od Drveniku. Toto město patří mezi nejvýznamnější křesťanská poutní místa na světě. Známým se stalo díky zjevení Panny Marie v roce 1981, která se zjevila na kopci Crnica šesti mladým lidem. Od té doby navštěvují toto poutní místo miliony věřících z celého světa. Pokud se rozhodnete navštívit toto místo, nezapomeňte si cestovní doklad (pas, OP).

Rafting OmišRafting na řece Cetině

Z Drveniku je organizován rafting na řece Cetina poblíž Omiše. Domluvit si tento výlet můžete v kterékoli chorvatské turistické agentuře. Vyplouvá se z vesničky Penšići, kam vás agentura dopraví autobusem. Na raftu poplujete 9 km, trvá to 3 až 4 hodiny. Raftingu se mohou účastnit i děti, řeka Cetina není příliš divoká.

 

 

BiokovoChráněná oblast Biokovo

Pohoří Biokovo se táhne nad Makarskou riviérou. Nejvyšším bodem je sv. Jure, který je ve výšce 1760 m nad mořem. Z Drveniku je vzdálen cca 35 km. Do přírodního parku Biokovo se platí vstupné. Kromě procházek a cyklistiky je tu také možnost horolezectví či paraglidingu. Doporučujeme také navštívit ranč Vrata Biokova na úpatí svahů Biokova, 15 km od města Makarska.

 

DubrovníkDubrovník

Dubrovník se nachází cca 135 km od Drveniku. Často je označován jako „Perla Jadranu“, byl zařazen na seznam kulturního dědictví UNESCO. Největším lákadlem jsou 1940 m dlouhé městské hradby. Pokud se rozhodnete Dubrovník navštívit, nezapomeňte si vzít cestovní doklady (pas /  OP), silnice totiž vede v jednom úseku územím Bosny a Hercegoviny.

 

SplitSplit

Split se nachází 85 km od Drveniku. Nejvýznamnější památkou je Diokleciánův palác, který je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

 

 

 

Imotská jezera

Město Imotski leží ve vnitrozemí cca 85 km od Drveniku. Město se pyšní dvěma krasovými jezery – Modré a Červené jezero.