ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Oblast Pakoštane zahrnuje Vransko jezero a k němu náležící ornitologickou rezervaci. Součástí Pakoštane je i menší vesnička Drage. Obě tato letoviska leží na úzkém pásu země mezi Vranským jezerem a Jaderským mořem.

Při podvečerní procházce Pakoštanem narazíte na staré uličky s kamennými domy. Na náměstí Trg Kralja Tomislava můžete obdivovat krásný kostel Crkva Uzašašća Gospodinova (Nanebevstoupení Páně).

Z centra Pakoštane se směrem na jihovýchod táhne hezká pobřežní promenáda, navazující dále na pěší pobřežní stezku (Bedemska staza), z níž jsou krásné výhledy na ostrůvky kolem pobřeží.

Z pláží v centru Pakoštane je výhled na blízký ostrůvek Sveta Juština (vzdálený jen 260 m od pobřeží) s kapličkou. O dalších 250 m dál je ostrůvek Veli Školj.

V přístavišti v Pakoštane lze zakoupit lístek na ostrov Vrgadapísečnou pláží Podbrizi. S sebou si můžete na lodi přepravit také kolo a poznat tak další kousek Chorvatska. Kromě zmíněné písečné pláže se na Vrgadě nachází i pár restaurací a obchůdek.

Vybavení

Obchody, mnoho restaurací, pizzerií a kaváren, stánky s ovocem a zeleninou, vinařství, rybárna, pekárna, bankomaty, čerpací stanice, lékárna, zubní ordinace, taxi služba, trafiky, stánky a obchůdky se suvenýry.

Turistické informační centrum, soukromé turistické agentury - nabídka lodních výletů, půjčovna člunů, skútrů, kol, SUP, šlapadel, kajaků, škola jachtingu, u pláží je nafukovací aquapark, v přístavu v Pakoštane poloponorka.

Pláže Pakoštane

Oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře, na některých místech betonové terasy. Moře okolo Pakoštane je mělké.

V centru Pakoštane se nacházejí dvě krásné pláže - pláž Janice východně od přístavu a pláž Pakoštane západně od přístavu.

K dispozici je i pláž pro psy (v jihovýchodní částí Pakoštane, za kempy Korina a Zora).

Výlety z Pakoštane

Pakoštane je skvělé výchozí místo pro řadu výletů. Můžete navštívit Vranské jezero, národní park Krka, poznat města ŠibenikZadar.

Širší možnosti výletů se nabízí v 10 km vzdáleném Biogradu na Moru - lodní výlety (např. do souostroví národního parku Kornati).

Více o výletech naleznete v sekci Výlety Pakoštane.

 

Přemýšlíte, co darovat k Vánocům vašim nejbližším?

Darujte jim letní dovolenou v Chorvatsku v podobě vánočního dárkového poukazu. Připravíme vám poukaz na vybraný pobyt anebo si můžete zakoupit poukaz na určitou částku dle vašeho přání. Poukazy na částku můžete uplatnit na jakýkoli pobyt do 15. 9. 2024.