ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Oblast Pakoštane zahrnuje Vransko jezero a k němu náležící ornitologickou rezervaci. Součástí Pakoštane je i menší vesnička Drage. Obě tato letoviska leží na úzkém pásu země mezi Vranským jezerem a Jaderským mořem.

Při podvečerní procházce Pakoštanem narazíte na staré uličky s kamennými domy. Na náměstí Trg Kralja Tomislava můžete obdivovat krásný kostel Crkva Uzašašća Gospodinova (Nanebevstoupení Páně).

Z centra Pakoštane se směrem na jihovýchod táhne hezká pobřežní promenáda, navazující dále na pěší pobřežní stezku (Bedemska staza), z níž jsou krásné výhledy na ostrůvky kolem pobřeží.

Z pláží v centru Pakoštane je výhled na blízký ostrůvek Sveta Juština (vzdálený jen 260 m od pobřeží) s kapličkou. O dalších 250 m dál je ostrůvek Veli Školj.

V přístavišti v Pakoštane lze zakoupit lístek na ostrov Vrgadapísečnou pláží Podbrizi. S sebou si můžete na lodi přepravit také kolo a poznat tak další kousek Chorvatska. Kromě zmíněné písečné pláže se na Vrgadě nachází i pár restaurací a obchůdek.

Vybavení

Obchody, mnoho restaurací, pizzerií a kaváren, stánky s ovocem a zeleninou, vinařství, rybárna, pekárna, bankomaty, čerpací stanice, lékárna, zubní ordinace, taxi služba, trafiky, stánky a obchůdky se suvenýry.

Turistické informační centrum, soukromé turistické agentury - nabídka lodních výletů, půjčovna člunů, skútrů, kol, SUP, šlapadel, kajaků, škola jachtingu, u pláží je nafukovací aquapark, v přístavu v Pakoštane poloponorka.

Pláže Pakoštane

Oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře, na některých místech betonové terasy. Moře okolo Pakoštane je mělké.

V centru Pakoštane se nacházejí dvě krásné pláže - pláž Janice východně od přístavu a pláž Pakoštane západně od přístavu.

K dispozici je i pláž pro psy (v jihovýchodní částí Pakoštane, za kempy Korina a Zora).

Výlety z Pakoštane

Pakoštane je skvělé výchozí místo pro řadu výletů. Můžete navštívit Vranské jezero, národní park Krka, poznat města ŠibenikZadar.

Širší možnosti výletů se nabízí v 10 km vzdáleném Biogradu na Moru - lodní výlety (např. do souostroví národního parku Kornati).

Více o výletech naleznete v sekci Výlety Pakoštane.