Vyhledat na webu

s

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Drage

Malebná vesnička Drage se nachází přibližně na půli cesty mezi městy Zadar a Šibenik a spadá pod oblast Zadarská riviéra. Pobřeží v Drage se pyšní několika krásnými oblázkovými plážemi a voňavými borovicovými porosty. Oblíbená je oblázková pláž Porat ve stejnojmenné zátoce, s pozvolným vstupem do moře. Kolem pobřeží vede pěkná stezka pro pěší vhodná pro nenáročné procházky. Z velké části vede borovicovým lesem.

Známějším a rušnějším sousedem Drage je letovisko Pakoštane ležící jen 2 km směrem na severozápad. Přírodní zajímavostí této oblasti je sladkovodní Vranské jezero (Vranjsko jezero) a přilehlá ornitologická rezervace. Drage i Pakoštane jsou letoviska ležící na úzkém pásu pevniny mezi jezerem a mořem. Vranské jezero je největší sladkovodní nádrží Chorvatska a každoročně přiláká i mnoho rybářů – je bohaté na kapry, sumce a jiné sladkovodní ryby.

Vybavení

Obchod, několik restaurací, pizzerií a kaváren, bankomat.

Pláže

V Drage najdete hezké oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře. Na pláži Porat si lze zapůjčit lehátka, slunečníky a vodní šlapadla. Občerstvit se zde můžete v pizzerii nebo v baru přímo u pláže. Poblíž se nachází také dětské hřiště.

Další oblázkové pláže jsou podél západního pobřeží Drage (pláž u kempu a dvě pláže u přístavu) a v Pakoštane (např. pláže Janice 1 a Janice 2).

Výlety

Z Drage můžete podnikat individuální výlety po okolí (např. k Vranskému jezeru, do národního parku Krka do Šibeniku nebo Zadaru). Širší nabídka výletů je v 10 km vzdáleném Biogradu na Moru (lodní výlety – např. do souostroví národního parku Kornati), příp. v Pakoštane (2 km).

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Drage.

Sport

Plavání, potápění, windsurfing, jachting. V Drage a jeho okolí je vybudovaná síť turistických a cyklistických tras.

Kultura a zábava

Za nočním životem doporučujeme vyrazit do blízkého Pakoštane (2 km), nebo ještě lépe Biogradu na Moru (10 km).