ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

VÝLET

Římský amfiteátr v Pule

Římský amfiteátr v Pule (zvaný též Arena) je šestý největší na světě a co se týče jeho obvodových zdí, je ze všech nejzachovalejší. Zdejším pamětihodnostem vyloženě vévodí.

VÝLET

Eufraziova bazilika v Poreči - památka UNESCO

Eufraziova bazilika v Poreči byla zapsána na seznam UNESCO v roce 1997. Stojí na místě původního kostela z raně křesťanského období. Výstavba započala po uznání křesťanství na počátku 4. století na místě patricijského domu, ve kterém byla tajná křesťanská oratoř. I z tohoto období se zachovaly fragmenty mozaiky.

VÝLET

CHKO Kamenjak, Istrie

Poloostrov Kamenjak leží v nejjižnější části Istrie. Dlouhý je 9,5 km a široký od 400 do 1600 m. Od roku 1996 je Kamenjak chráněnou krajinnou oblastí a tímto statutem si zachovává svou nedotčenost. Při vjezdu na Kamenjak se platí poplatek 20 HRK za motorové vozidlo. Ve vrcholné sezóně (do 24. srpna) činní vstupné 25 HRK. Pěší a cyklisté tento poplatek samozřejmě neplatí.

VÝLET

Rovinj, Istrie

Na západním pobřeží poloostrova Istrie se nachází Rovinj, mnohými považována za nejromantičtější město chorvatského pobřeží. Rovinj je od severozápadního pobřeží Istrie oddělena hlubokým Limským zálivem. Ve starém městě na Vás dýchne atmosféra dávno zašlých časů. Rovinj je zároveň místem s bohatou turistickou vybaveností.

VÝLET

Národní park Brijuni

Tento národní park v Chorvatsku zahrnuje souostroví Brijuni složené ze dvou větších ostrovů - Veli a Mali Brijun a 12 malých ostrůvků. Oblast byla za národní park vyhlášena roku 1983. Z výše uvedených ostrovů jsou přístupné pouze dva největší, a to ještě v organizovaných skupinách.

VÝLET

Národní park Učka

Slyšeli jste už někdy, že slunce zapadá za Učkou? Pokud se chystáte na dovolenou na nejsevernější chorvatský poloostrov, jistě ji neminete. Jinak než „přes Učku“ se totiž do Istrie nedostanete. Jestli vás nebaví slunění na přeplněných plážích a raději byste zkusili horolezectví, paragliding nebo pátrali po stopách medvěda, nesmíte zapomenout navštívit tuto nedotčenou horskou krajinu.

VÝLET

Rybí speciality

Dovolená v Chorvatsku patří mezi nejlepší dny v roce a určitě každý touží vyzkoušet nějaké místní rybí speciality, které nabízí skoro každá restaurace v letoviscích na chorvatském pobřeží. Kromě ryb zde můžete ochutnat i mořské plody - garnáty, olihně, sépii nebo chobotnici. Tak dobře, jak umí připravit ryby a mořské plody v Chorvatsku, umí jen málokde.

Mořské akvárium Pula

Akvárium se nachází v prostorách bývalé pevnosti Verudela na stejnojmenném poloostrůvku v Pule. Na čtyřech patrech si zde můžete prohlédnout mnoho různých akvárií dle typu habitatu, např. Jaderské moře, tropické moře, severské moře, Amazonie atd., ale najdete zde i záchranné centrum pro mořské želvy, terária s pouštními plazy a stálou expozici "Procházka s motýly". Více informací najdete na stránkách AquariumPula.

Akvárium je v soukromém vlastnictví bioložky a vědkyně Mileny Mičić, PhD, která společnost založila v roce 2000. Z malého rodinného podniku se Aquarium Pula rozrostlo na společnost, která v současnosti zaměstnává přes 30 zaměstnanců. Je uznáván na národní úrovni jako vzdělávací a vědecké centrum a je jednou z hlavních turistických atrakcí města Pula.

Součástí areálu mořského akvária je také unikátní sbírka Gallerion, která se vyvíjela po dobu 40 let a je věnována představení proslulého císařského a královského námořnictva rakousko-uherské monarchie spolu s významným historickým obdobím Puly, hlavního přístavu monarchie. Po prestižním vídeňském vojenském muzeu je druhou největší sbírkou na světě a přední sbírkou na Jadranu. Prozkoumejte historii císařského a královského námořnictva, bitevní lodě a vědecké cesty na této poutavé výstavě.

Prohlédnout si zde můžete také staré rybářské náčiní nebo vyzkoušet rybí speciality v místní restauraci.

Lodní výlety z Puly

Z přístavu Riva v centru Puly vyplouvjí denně výletní lodě hned několika společností. Jedním z hlavních taháků, kterým lákají turisty, je výlet za delfíny při západu slunce. Nemáme ho však vyzkoušený, abychom dokázali posoudit, jak úspěšný takový výlet může být.

Wake Park Pula

Istrie je centrem vodních sportů v Chorvatsku. Kabelová wakeboardová dráha v Pule je navržena pro všechny úrovně dovedností a pro všechny, kteří milují aktivní odpočinek. Ve Wake Park Pula můžete wakeboardovat, vyzkoušet si vodní lyžování, vodní bruslení nebo kneeboarding s pomocí instruktorů. Veškeré vybavení je k zapůjčení na místě. Pokročilí wakeboardisté si užijí jízdu v srdci zátoky Valovine s křišťálově čistým Jaderským mořem.

Adventure Park Jangalooz Pomer

Adventure park Jangalooz v Pomeru (také známý jako „adrenalinový park“) je místem, které spojuje aktivní venkovní zábavu se správnou dávkou adrenalinu. Obtížnost atrakcí v parku je přizpůsobená všem věkovým kategoriím, takže se zde zabaví všichni členové rodiny. Najdete zde tyto atrakce:zip line, rychlý let, lezení na umělé skále a v lezecké síti, 5 překážkových drah ve výškách od 1,5 do 10 m a net park. Bonusem je krásné přírodní prostředí - ve stínu středomořského lesa je i ten nejteplejší den příjemný.

Aquapark Aquacolors Poreč

Aquacolors je největší aquapark v Chorvatsku a na celém pobřeží Jaderského moře s největším počtem adrenalinových atrakcí a zařízení určených pro děti a rodiny. Aquapark Aquacolors má velkou relaxační zónu obklopenou středomořskou zelení a jedinečný bazén s vnitřním barem pro dospělé (Crocodile Bay).

Vyhlídkové lety

Ze vzduchu si můžete prohlédnout Pulu, poloostrov Kamenjak nebo maják Porer nacházející se na malém ostrůvku. Panoramatické lety zajišťuje např. společnost Delic Air. Odlétá se z letiště v Medulinu.

Adrenalinový park Glavani

Ve vnitrozemské vesnici Glavani vzdálené 27 km severně od města Pula se nachází adrenalinový park. Mezi  adrenalinové atrakce v Glavani patří také volný pád z výšky 113 metrů. Park Glavani nabízí zábavu pro celou rodinu.