ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

V části Živogošče - Mala Duba najdete nádherné pláže z drobných, hladkých oblázků a písku. Voda je zde průzračná, prosvětlená sluncem. Vstup do moře je pozvolný, ideální pro malé děti. Nejsou potřeba ani boty do vody. Další výhodou letoviska Živogošče - Mala Duba jsou krásné vysoké borovice, které v této části lemují pobřeží a pláže. V letovisku Živogošče - Mala Duba nechybí ani FKK pláž (pláž pro nudisty).

Dovolená v letovisku Živogošče - Mala Duba nabízí opravdový klid a odpočinek. Z Živogošče je také krásný pohled na ostrov Hvar.

VIDEOŽivogošće - Mala Duba, Makarská riviéra

V destinaci Živogošče - Mala Duba objevíte úchvatné pláže pokryté jemnými, hladkými oblázky a pískem. Mořská voda zde září křišťálovou čistotou, osvětlená slunečním svitem. K tomu je vstup do moře pozvolný, což ho činí ideálním pro rodiny s malými dětmi.

Více informací... Přehrát

Vybavení

Restaurace, kavárna, obchod, stánek s ovocem a zeleninou, stánek se zmrzlinou - v provozu sezónně (bez záruky, může se rok od roku lišit). Nejbližší bankomat a směnárna (v hotelu) je v části Živogošče - Porat (1 km).

Přímo v Malé Dubě si můžete vypůjčit malý motorový člun.

Pláže Mala Duba

V letovisku Mala Duba najdete prvotřídní oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře, vhodné i pro malé děti. Stín u pláží poskytují vysoké borovice, na pláži jsou sprchy a půjčovna plážových lehátek. V severozápadní části letoviska Mala Duba se nachází také FKK pláž (pláž pro nudisty).

V okolí Živogošče je řada menších, skrytých pláží, kde najdete opravdové soukromí. Doporučujeme navštívit krásnou oblázkovou pláž Velika Duba. Nachází se jihovýchodně od Malé Duby a její pravá část je využívána jako FKK. Zaparkovat můžete na parkovišti i ve stínu. Na pláži se nachází bar.

Výlety

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Mala Duba.

Z letoviska Živogošče - Mala Duba můžete podnikat různé výlety do okolí. Poznat můžete např. přírodní park pohoří Biokovo, deltu úrodné řeky Neretva,  Bačinská jezera, vodopády Kravica v Bosně a Hercegovině. Za historií a památkami můžete vyrazit do blízkého Zaostrogu, kde najdete františkánský klášter, světoznámého poutního místa Medjugorje, či do proslulých historických měst Trogir a Dubrovník (120 km).

Za návštěvu stojí také staré vnitrozemské vesnice Strnj či Murava, rozprostírající se na úpatí Biokova nad letoviskem. V obci Strnj se nachází stylová restaurace (konoba) připravující pokrmy s produktů ekologického hospodářství.

Z části Živogošče - Mala Duba můžete vyzkoušet výlety lodí na ostrovy Hvar a Korčula. Na ostrov Brač se svou světoznámou pláží Zlatni rat u městečka Bol se vyplouvá z města Makarska nebo Podgora.

Sport

Plavání, turistika, cyklistika, vodní sporty - půjčovna vodních skútrů, kajaků, šlapadel a parasailing v části Živogošče – Porat (je možné si telefonicky objednat např. vodní skútr přímo do části Mala Duba).

Zajímavosti o Živogošče

Živogošče patří k nejstarším osadám dnešní Makarské riviéry. Prvními osadníky byli Illyrové (polovina 13. století). Dodnes se na vrcholu kopce Suzine nad Živogoščem nacházejí illyrské hroby.

V částech Živogošče - Mala Duba a Blato se dochovaly zbytky římských staveb vila rustika. V Živogošče najdete také františkánský klašter, založený již v roce 1616. Dnes se v něm nachází cenná knihovna a umělecká sbírka. Součástí kláštera je i kostel s pěkným barokním inventářem a zvonicí z 18. století.

Živogošče je známé také díky tzv. Liciánovu epigramu, pocházejícímu již z roku 474 př. n. l. Liciánův epigram byl vytesán do skály Suzine, stojící hned u pláže - u pramene Pokrivenica, jehož tok byl pouhých deset metrů. Epigram se skládá z 16 latinských heksametrů a oslavuje se v něm pramen a jeho nymfa.

V epigramu stojí: „Který rozumný tvor pronikne do tajemství zřídla? Prameni, zrodil tě útes, v moři je ti zemřít.“ Kratičký tok od pramene k ústí do moře zřejmě inspiroval římského básníka Liciána k zamyšlení nad smyslem lidského života. Liciánův epigram patří k nejhezčím ukázkám klasické literatury.

Sladkovodní pramen Pokrivenica i skála s nápisem se na tomto místě nacházejí dodnes, ale přístupné jsou pouze při odlivu (při přílivu jsou zalité mořem). Navíc je zakrývá vegetace, takže jsou i špatně vidět. Pokud tedy budete chtít toto místo navštívit, poraďte se s místními, poradí vám, kudy jít.