ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

VÝLET

Lodní výlet z Makarské riviéry na ostrov Brač – Zlatni rat, Bol

Na celodenní výlet s fishpiknikem na ostrov Brač se vyplouvá z některých letovisek na Makarské riviéře. Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout delfíny, doprovázející vaši loď. Cílovým místem na ostrově je letovisko Bol s proslulou pláží Zlatni Rat. Výlet si můžete domluvit v místní turistické agentuře ve vašem letovisku.

Přehrát video

VÝLET

Mostar (BiH) - památka UNESCO

Mostar se nachází v Bosně a Hercegovině. Navštivte Staré město – historickou část se Starým mostem přes řeku Neretvu, který je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Karadžozbegova mešita se řadí mezi nejhezčí a nejstarší mešity v Hercegovině. Projděte se po uličce Stara Čaršija na levém břehu řeky Neretvy, což je další památka na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Na tento výlet si nezapomeňte vzít cestovní doklad (pas, OP).

VÝLET

Poutní místo Međjugorje (BiH)

Međjugorje se nachází v Bosně a Hercegovině, cca 50 km severovýchodně od Gradacu. Toto město patří mezi nejvýznamnější křesťanská poutní místa na světě. Známým se stalo díky zjevení Panny Marie v roce 1981, která se zjevila na kopci Crnica šesti mladým lidem. Od té doby navštěvují toto poutní místo miliony věřících z celého světa. Pokud se rozhodnete navštívit toto místo, nezapomeňte si cestovní doklad (pas, OP).

VÝLET

Vodopády Kravica (BiH)

Vodopády Kravica se nacházejí v Bosně a Hercegovině, asi 10 km od Međugorje, poblíž obce Gornji Studenci, na řece Trebižat. Jejich šířka je celkem 120 metrů a spouštějí se z výšky 28 metrů. Zde pod vodopády se můžete vykoupat, nebo využít projížďky na kanoi po řece Trebižat. Pokud se vydáte ke Kravickým vodopádům, nezapomeňte si vzít cestovní doklady (pas/OP).

VÝLET

Lodní výlet z Makarské riviéry na ostrov Hvar

Z některých letovisek na Makarské riviéře je možné absolvovat výlet lodí na ostrov Hvar, spojený s obědem na lodi, tzv. fishpiknikem. Výlet si můžete domluvit v místní turistické agentuře ve vašem letovisku.

Přehrát video

VÝLET

Lodní výlet z Makarské riviéry na ostrov Korčula

Z některých letovisek na Makarské riviéře je možné absolvovat výlet lodí na ostrov Korčula, spojený s obědem na lodi, tzv. fishpiknikem. Výlet si můžete domluvit v místní turistické agentuře ve vašem letovisku.

VÝLET

Rafting na řece Cetině

Nenechte si ujít zážitek z raftingu na řece Cetina. Rafting je organizován z letoviska Omiš. Domluvit si tento výlet můžete v kterékoli chorvatské turistické agentuře. Vyplouvá se z vesničky Penšići, kam vás agentura dopraví autobusem. Na raftu poplujete 9 km, trvá to 3 až 4 hodiny. Raftingu se mohou účastnit i děti, řeka Cetina není příliš divoká.

VÝLET

Diokleciánův palác ve Splitu - památka UNESCO

Stavba paláce čtyřúhelníkového tvaru (215 x 180 m, o ploše 38.500 m2) byla zahájena v roce 295 (po zavedení tetrarchije) za vlády římského císaře Diokleciána. V roce 305 Dioklecián abdikoval a palác nebyl ještě dokončen. Existují domněnky, že některé práce pokračovaly i za pobytu císaře Diokleciána. Není známo, podle jaké architektonické myšlenky byla stavba postavena a kdo jsou její architekti. Ale podle vytesaných řeckých jmen a mnoha řeckých vět se předpokládá, že většina stavitelů byla původem z východní části císařství.

VÝLET

Bol - Zlatni rat, ostrov Brač

Bol je jedno z nejluxusnějších letovisek chorvatského Jadranu. Leží na jižním pobřeží ostrova Brač. Během večerní procházky kolem pobřeží Bolu stěží odoláte všudypřítomným romanticky nasvíceným restauracím a vinárničkám. Bol je však známý především díky jedinečné přírodní pláži Zlatni rat, jejíž cíp se natáčí doleva či doprava podle směru mořských proudů a větru.

Přehrát video

VÝLET

Split

Split je největší město v Dalmácii a druhé největší město v Chorvatsku. Nachází se zde druhý největší přístav v Chorvatsku a třetí největší přístav ve Středomoří, co se týká počtu cestujících. Split je správním centrem Splitsko-dalmatinské župy. Centrum města tvoří Diokleciánův palác ze 4. století – od roku 1979 zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

VÝLET

Imotská jezera

Pokud se vám nechce jen opalovat, pak můžete zamířit trochu do vnitrozemí Chorvatska a užít si krásu pohoří Biokovo. Právě v okolí městečka Imotski, které je vzdáleno od magistrály cca 50 km, najdete kouzelný a zároveň možná dech beroucí div přírody. Imotská jezera jsou jedním z mnoha zázraků přírody v Chorvatsku.

VÝLET

Přírodní park Biokovo

Biokovo je nejvyšší a nejdelší pohoří v Dalmácii. Patří také k nejpřitažlivějším přímořským pohořím v Chorvatsku. Délka se udává cca 35 km a okolo 9 km šířky. Jeho krásu můžete obdivovat po cestě Jadranskou magistrálou po Makarské riviéře.

VÝLET

Ostrov Korčula

Korčula - no nezní to přímo magicky? Nám přišlo magické nejen stejnojmenné hlavní město, ale celý ostrov. Vyplést se z kamenných uliček staré Korčuly se vám ani nebude chtít. Takovou kouzelnou atmosféru toto město má. Dobře víme, kde jsou na ostrově ty nejhezčí pláže, a u nich vám nabízíme ubytování v pěkných apartmánech, často jen pár metrů od moře. A na krásné písečné pláže v Lumbardě budete ještě dlouho vzpomínat.

VÝLET

Trogir - památka UNESCO

Věděli jste, že je Trogir nazýván „Malé Benátky“? To proto, že se nachází na ostrůvku, který je s pevninou a ostrovem Čiovo spojený dvěma mosty a nachází se zde řada antických památek. Trogir je muzeem středověkého dědictví, jehož historie sahá až do dávných dob, kdy byl ještě známý jako Tragurion. V roce 1997 bylo historické jádro Trogiru zapsáno na seznam světových kulturních památek UNESCO. Dovolená v Trogiru a jeho okolí nikoho nezklame.

VÝLET

Podgora, Makarská riviéra

Podgora je tradiční turistické letovisko nacházející se v srdci oblíbené Makarské riviéry. Pobřeží Podgory zdobí krásné oblázkové pláže lemované borovicemi a promenáda s mnoha restauracemi a kavárničkami. Z Podgory můžete podniknout řadu lodních výletů a široká je zde i nabídka sportů.

VÝLET

Malakologické muzeum v Makarske

Milovníci přírody mohou v Makarske navštívit Malakologické muzeum s největší sbírkou mušlí na světě. Muzeum se nachází na kraji města ve Františkánském klášteře.

VÝLET

Gradina a Kremenik

Nádherný výlet na vrchol Gradina (297 m n. m.), kde se nachází ruina tvrze z 15. století, která byla dobyta a vypálena Turky (1686) můžete uskutečnit z výchozího místa nad Drvenikem Donja Vala. Při výstupu asfaltovou cestou nahoru doporučujeme zastavit na vyhlídce Kremenik. Odtud je vidět na Drvenik Donja Vala, ostrov Hvar a poloostrov Pelješac. Cesta pokračuje ke kostelu Sv. Jure. Nad kostelem výše se nachází původní vesnice Staro selo, odkud lze pokračovat na Drveničke Stine (655 m n. m.), nejvyšší vrcholky na Drvenikem. Od parkoviště (na rozcestí blíže k vesnici Staro selo) už je to nedaleko na Gradinu (20 min) a také horolozeckou zónu (10 min). Z Gradiny je vidět nejen pohoří Biokovo, ale také obě dvě zátoky Drvenik Gornja Vala i Drvenik Donja Vala a okolní ostrovy.

VÝLET

Přírodní rezervace Bačinská jezera

Ojedinělá přírodní rezervace Bačinská jezera se nalézá cca 8 km od městečka Gradac směrem na Dubrovník. Jedná se o soustavu sedmi krasových jezer. Šest z nich je vzájemně propojeno. Hloubka závrtů dosahuje až 28 m. Hladina jezer leží nad úrovní moře.

VÝLET

Ostrov Hvar

Hvar to je žár. V srdci. Kdo se na Hvar vypraví jednou, už se sem bude vracet navždy. Obzvlášť zátoky na Hvaru nabízejí ubytování v nádherném prostředí, kde je jen pláž a pár domečků. A kolem tropická vegetace. My takové apartmány označujeme jako robinzonády, i když často nabízejí veškerý komfort moderního ubytování. Moře kolem Hvaru je průzračné, plné života. Masku a šnorchl tady opravdu užijete.

Přehrát video

VÝLET

Makarska

Letovisko Makarska (česky Makarská) je centrem zábavy na Makarské riviéře, která je po tomto městě pojmenovaná. Makarska nabízí mnoho restaurací, barů, kaváren, obchodů, dětských parků i sportovního vyžití. Podél oblázkové pláže Donja Luka v centru Makarske je mnoho bufetů nabízejících i poměrně levná jídla.

VÝLET

Ranč Vrata Biokova

V horském pásmu Biokovo v nadmořské výšce 897 m nad mořem, jen 15 km od Makarske, najdete stylový ranč Vrata Biokova. Pokud toužíte vyměnit ruch Makarské riviéry za klid, neváhejte a navštivte toto kouzelné místo, uprostřed nedotčené přírody.

VÝLET

Řeka Neretva

Delta řeky Neretvy má plochu 192 km2 a ústí do Jadranu. Jedná se o bažinaté území, které je protkané desítkami říčních ramen, kanálů a jezírek. Část delty byla odvodněna, odsolena a zúrodněna. Tímto krajem budete projíždět cestou do Orebiće nebo do Dubrovníku.

VÝLET

Klášter v Zaostrogu

Zajímavým, nenáročným cílem k výletu může být klášter založený augustiány ve 14. století. Nachází se v původním Zaostrogu (ve svahu nad magistrálou), který byl opuštěn jako jiné vesničky (např. Podaca, Podgora) po ničivém zemětřesení v roce 1962.