ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Ilustrační foto: oběd v restauraci Lanterna v Mandre, kam moc rádi chodíme a tímto vám ji i doporučujeme! Cenově se nám restaurace jeví o něco levnější, než např. ve městě Pag, nebo na Makarské, kde jsme se teď pohybovali.

Zjišťovali jsme pro vás aktuální ceny v obchodech a restauracích

13. 6. 2023

Ceny základních potravin v obchodech jsou zde v Chorvatsku podobné, jako u nás, to jsem záměrně obešla.

Příklad cen:
chleba 500g od 1,5€, mléko 1l od 0,75€, tvrdý sýr 100g od 1,25€, čerstvý sýr 375g od 3,20€, banány od 1,25€/kg, paprika 2,3€/kg, rajče 2,5€/kg, šunka 100g od 2,35€...

Také ceny v restauracích stejně jako i u nás šly nahoru

Zde uvádím orientačně některé z nich:
Pizza od 9€, ryby filet od 16€ včetně přílohy, nebo kalamáry na grilu od 16€ včetně přílohy, míchaný salát 4€, nápoje kolem 3€ (záleží co pijete), káva od 1,5€, zmrzlina 2€.

Záleží, kde se nacházíte - dražší místa např. Hvar, Dubrovník, Zadar, Split, větší města – zde budou ceny vyšší, nebo menší destinace (ostrovy, které se ještě rozvíjí, nebo nejsou tolik navštěvované) - zde budou ceny nižší.

A taky bude záležet na typu stravovaní.

Rezorty, síť hotelů budou vždy dražší, restaurace jsou většinou cenově podobně, ale záleží i na typu (složitosti) obsluhy.

  • Další možnost cenově trochu níže je typ fastfood, kde i zde často seženete obdobná jídla jako i v restauracích.
  • A pak mnou oblíbené pekárny, kde zakoupíte třeba tradiční burek se sýrem, nebo masem a k tomu jogurt. Spolu chutnají skvěle. Výborné jsou taky štrúdly, koblížky a další typy pečiva.
  • Pekárny mají vždy čerstvé a chutné výrobky, kdo je zkusil, jistě mi dá za pravdu. Já osobně zde v Chorvatsku mám pečivo raději, než u nás.

V Chorvatsku se dají většinou restaurace obejít a podívat se (jídelníčky mají k nahlédnutí celkem běžně), není na tom nic trapného, nebo divného.

Příklad úspornějšího oběda pro 2 osoby

Jídlo a nápoj pro 1 osobu se dá pořídit kolem 15€, záleží, co si naobjednáváte, viz ceny. Takže za 2 lidi pak zaplatíte kolem 30 - 40€. Když máte menší hlad, dá se rozdělit porce i napůl (porce většinou mají velké), tak to se pak také promítne do ceny. Třeba každý den nemusí být posvícení a dá se kombinovat.

Příklad bohatšího oběda pro 6 osob

Za pořádný oběd pro 6 osob (6 ks telecí kotleta, hranolky a míchaný salát, plus každá osoba měla 1 nápoj) zaplatil náš hostitel 80€. Vždy záleží, co si kdo vybere.

Nakonec bych to shrnula tak, že novináři a to ostatně jako každý rok straší lidi, nenechte si tak vzít dobrou náladu a zkazit si už předem příjemnou dovolenou a těšte se, že si zase dáte něco dobrého.

Za tým CK Novalja, Zdeňka

Vyberte si ze široké nabídky apartmánů po celém pobřeží Chorvatska!

Destinace Chorvatska na mapě

 

Přemýšlíte, co darovat k Vánocům vašim nejbližším?

Darujte jim letní dovolenou v Chorvatsku v podobě vánočního dárkového poukazu. Připravíme vám poukaz na vybraný pobyt anebo si můžete zakoupit poukaz na určitou částku dle vašeho přání. Poukazy na částku můžete uplatnit na jakýkoli pobyt do 15. 9. 2024.