Na celodenní výlet s fishpiknikem na ostrov Brač se vyplouvá z místního přístaviště v Omiši. Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout delfíny, doprovázející Vaši loď. Cílovým místem na ostrově je letovisko Bol s proslulou pláží Zlatni Rat.
Na celodenní výlet s fishpiknikem na ostrov Brač se vyplouvá z místního přístaviště v Omiši. Nejprve se pluje do letoviska Supetar, druhého nejnavštěvovanějšího místa na Brači. Po návštěvě Supetaru se vyplouvá do letoviska Postira.
Nenechte si ujít zážitek z raftingu na řece Cetina. Rafting je organizován z letoviska Omiš. Domluvit si tento výlet můžete v kterékoli chorvatské turistické agentuře. Vyplouvá se z vesničky Penšići, kam vás agentura dopraví autobusem. Na raftu poplujete 9 km, trvá to 3 až 4 hodiny. Raftingu se mohou účastnit i děti, řeka Cetina není příliš divoká.
Stavba paláce čtyřúhelníkového tvaru (215 x 180 m, o ploše 38.500 m2) byla zahájena v roce 295 (po zavedení tetrarchije) za vlády římského císaře Diokleciána. V roce 305 Dioklecián abdikoval a palác nebyl ještě dokončen. Existují domněnky, že některé práce pokračovaly i za pobytu císaře Diokleciána. Není známo, podle jaké architektonické myšlenky byla stavba postavena a kdo jsou její architekti. Ale podle vytesaných řeckých jmen a mnoha řeckých vět se předpokládá, že většina stavitelů byla původem z východní části císařství.
Split je největší město v Dalmácii a druhé největší město v Chorvatsku. Nachází se zde druhý největší přístav v Chorvatsku a třetí největší přístav ve Středomoří, co se týká počtu cestujících. Split je správním centrem Splitsko-dalmatinské župy. Centrum města tvoří Diokleciánův palác ze 4. století – od roku 1979 zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO.
Pokud se vám nechce jen opalovat, pak můžete zamířit trochu do vnitrozemí Chorvatska a užít si krásu pohoří Biokovo. Právě v okolí městečka Imotski, které je vzdáleno od magistrály cca 50 km, najdete kouzelný a zároveň možná dech beroucí div přírody. Imotská jezera jsou jedním z mnoha zázraků přírody v Chorvatsku.
Biokovo je nejvyšší a nejdelší pohoří v Dalmácii. Patří také k nejpřitažlivějším přímořským pohořím v Chorvatsku. Délka se udává cca 35 km a okolo 9 km šířky. Jeho krásu můžete obdivovat po cestě Jadranskou magistrálou po Makarské riviéře.
Věděli jste, že je Trogir nazýván „Malé Benátky“? To proto, že se nachází na ostrůvku, který je s pevninou a ostrovem Čiovo spojený dvěma mosty a nachází se zde řada antických památek. Trogir je muzeem středověkého dědictví, jehož historie sahá až do dávných dob, kdy byl ještě známý jako Tragurion. V roce 1997 bylo historické jádro Trogiru zapsáno na seznam světových kulturních památek UNESCO. Dovolená v Trogiru a jeho okolí nikoho nezklame.
Darujte jim letní dovolenou v Chorvatsku v podobě vánočního dárkového poukazu. Připravíme vám poukaz na vybraný pobyt anebo si můžete zakoupit poukaz na určitou částku dle vašeho přání. Poukazy na částku můžete uplatnit na jakýkoli pobyt do 15. 9. 2024.