Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Tipy na výlety v letovisku Vela Farska

  1. Vela Farska, ostrov Brač, ChorvatskoLetovisko Vela Farska
  2. Pláž Zlatý roh (Zlatni rat), letovisko Bol, ostrov Brač,...Výlety Vela Farska
  3. Mapa BračPříjezd Vela Farska

  Bol, BračPláž Zlatni rat (Zlatý roh) v Bolu

  Oblázková pláž Zlatni rat v letovisku Bol, vzdáleném od zátoky Vela Farska 10 km, byla již 10x prohlášena za jednu z deseti nejkrásnějších pláží na světě. Příležitost vykoupat se na Zlatém rohu si rozhodně nenechte ujít! K dispozici jsou zde sprchy, převlíkací kabinky, restaurace, kavárny apod.

   

   

  Vidova Gora, BračVidova Gora

  Na nejvyšší vrchol ostrova Brač, Vidovu Goru (778 m), můžete dojet i autem. Jsou tu krásné výhledy na pláž Zlatni rat a okolní ostrovy.

    

   

   

  Kamenný oblouk Koloč - ostrov BračKamenný oblouk Koloč

  Nedaleko vnitrozemské obce Nerežišća se nachází přírodní monument - kamenný oblouk zvaný "Koloč".

   

   

   

  Klášter Blaca - ostrov BračKlášter Blaca

  Jihovýchodně od Supetaru se odbočkou z cesty Nerežišća-Vidova hora dostanete k výchozímu bodu k unikátnímu skalnímu klášteru Pustinja Blaca. V nadmořské výšce 250 m ho tu postavili hlaholští mniši, když sem v roce 1551 utekli z pevniny před Turky. Od parkoviště trvá procházka ke klášteru přibližně dvě hodiny. V klášterním komplexu se nachází mimo jiné také muzeum zbraní a hodin. Komplex je pro turisty v hlavní sezóně otevřen kromě pondělka každý den od 10 do 17 hod.

   

  Park přírody Sutivan, Brač

  Park přírody Sutivan

  16 km od obce Nerežišća směrem na města Milna a Sutivan se nachází Park přírody Sutivan. Najdete zde hřiště pro plážový volejbal a malou kopanou, pro děti prolízačky. Součástí je malá zoo převážně s domácími zvířaty. Děti se mohou povozit na ponících. V areálu se nachází také restaurace.