× Umíte chorvatsky? Máme pro vás práci → více informací

Vyhledat na webu

Tip: Jednoduchý výraz najdu snadno, třeba Hvar nebo počasí

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Tipy na výlety v letovisku Vela Farska

Oblast: Ostrov Brač

Bol, BračPláž Zlatni rat v Bolu

Oblázková pláž Zlatni rat v letovisku Bol, vzdáleném od zátoky Vela Farska 10 km, byla již 10x prohlášena za jednu z deseti nejkrásnějších pláží na světě. Příležitost vykoupat se na Zlatnem ratu si rozhodně nenechte ujít! K dispozici jsou zde sprchy, převlíkací kabinky, restaurace, kavárny apod.

 

 

Vidova Gora, BračVidova Gora

Na nejvyšší vrchol ostrova Brač, Vidovu Goru (778 m), můžete dojet i autem. Jsou tu krásné výhledy na pláž Zlatni rat a okolní ostrovy.

  

 

 

Kamenný oblouk Koloč - ostrov BračKamenný oblouk Koloč

Nedaleko vnitrozemské obce Nerežišća se nachází přírodní monument - kamenný oblouk zvaný "Koloč".

 

 

 

Klášter Blaca - ostrov BračKlášter Blaca

Jihovýchodně od Supetaru se odbočkou z cesty Nerežišća-Vidova hora dostanete k výchozímu bodu k unikátnímu skalnímu klášteru Pustinja Blaca. V nadmořské výšce 250 m ho tu postavili hlaholští mniši, když sem v roce 1551 utekli z pevniny před Turky. Od parkoviště trvá procházka ke klášteru přibližně dvě hodiny. V klášterním komplexu se nachází mimo jiné také muzeum zbraní a hodin. Komplex je pro turisty v hlavní sezóně otevřen kromě pondělka každý den od 10 do 17 hod.

 

Park přírody Sutivan, Brač

Park přírody Sutivan

16 km od obce Nerežišća směrem na města Milna a Sutivan se nachází Park přírody Sutivan. Najdete zde hřiště pro plážový volejbal a malou kopanou, pro děti prolízačky. Součástí je malá zoo převážně s domácími zvířaty. Děti se mohou povozit na ponících. V areálu se nachází také restaurace.